Podróże w czasie Historia 3 Podręcznik - Małkowski Tomasz, Rześniowiecki Jacek - książka

Podróże w czasie Historia 3 Podręcznik książka papierowa

Małkowski Tomasz, Rześniowiecki Jacek

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


  • Wydawca: GWO
  • Kategoria: Edukacja
  • Język: polski
  • Rok wydania: 2015
Opis

Podręcznik dla klasy trzeciej obejmuje materiał od XVIII wieku do końca I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości. Zajmująca i wartka narracja autorska uzupełniona jest o odpowiednio dobrane teksty źródłowe, dzięki czemu tworzy spójną opowieść o przeszłości. Podręcznik w prosty sposób tłumaczy zawiłości procesów historycznych, nie przytłaczając ucznia gąszczem dat i tłumem postaci. Jednocześnie ukazuje najważniejsze wydarzenia z wielu punktów widzenia, pozwalając uczniowi wyrobić sobie własne zdanie i ucząc sztuki trafnej oceny. Liczne ilustracje oraz mapy ułatwiają zrozumienie i przyswojenie sobie najważniejszych informacji, a ćwiczenia, polecenia i pytania – powtórzenie i sprawdzenie zdobytych wiadomości.

Zmiany w nowym wydaniu
W obecnym wydaniu podręcznika dla 3 klasy wprowadziliśmy wymagane przez ministerstwo zmiany. Usunęliśmy z treści zadań i poleceń określenia, które mogłyby sugerować wpisywanie odpowiedzi do podręcznika. Wyeliminowaliśmy także niedozwolone odesłania do innych publikacji, np. zeszytów ćwiczeń albo stron internetowych.

Wprowadzone zmiany zostały pozytywnie zaopiniowane przez MEN. Dzięki nim podręcznik jest w pełni zgodny z zapisami znowelizowanej ustawy oświatowej i przygotowany do tego, by korzystać z niego przez 3 kolejne lata.

Liczba stron: 264

Format (wymiary): 20.0x26.0cm

ISBN: 9788374202534

Wydanie: 7