Mój wybór Krzysztof Wielicki Tom 1 - Dróżdż Piotr - książka

Mój wybór Krzysztof Wielicki Tom 1 książka papierowa

Dróżdż Piotr

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Krzysztof Wielicki – mój wybór to pierwsza książka, która tak szczegółowo przedstawia górski dorobek wybitnego polskiego himalaisty. Wielicki mówi o dzieciństwie, czasie studiów i początkach górskiej pasji. Dalej prowadzi nas klasyczną i fascynującą drogą swojej kariery od lat siedemdziesiątych XX wieku. Zaczyna od wspinania latem i zimą w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Pamirze, Hindukuszu, aby wreszcie udać się w góry najwyższe. Niezwykle barwnie opowiada o zimowym zdobyciu Mount Everestu, Kangchenjungi i Lhotse oraz o bezprecedensowym „wbiegnięciu” na Broad Peak. Wspomina dramatyczne zmagania z legendarną południową ścianą Lhotse oraz potyczki z mityczną K2.

Pierwszy tom autobiografii kończy się na przełomowym – zarówno w historii Polski, jak i naszego alpinizmu – roku 1989. Tom drugi – opowiadający o następnych dekadach górskiej pasji – w przygotowaniu.
•Wywiad-rzeka z jednym z najwybitniejszych światowych himalaistów
•Pierwsza autobiograficzna i tak wielowątkowa opowieść
•Od skałek do ośmiotysięczników
•Zimowe wejścia, samotne wspinaczki, rekordy czasowe
•Braterstwo liny, tragedie, konflikty i kulisy wypraw
•Ból, radość i odwaga, by odkrywać
•Broad Peak, Lhotse, K2, pierwsze zimowe wejście na Mount Everest
•Kilkaset – w większości niepublikowanych – zdjęć i archiwaliówKrzysztof Wielicki (ur. 1950) – piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Autor trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych. Pierwszy himalaista, który z bazy wszedł na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby. Laureat wielu nagród i prestiżowych wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla polskiego i światowego alpinizmu.

Liczba stron: 288

Format (wymiary): 16.5x23.5cm

ISBN: 9788362301218