Mistyczka czy oszustka? Prawda o Marcie Robin - Vignon Pierre - książka

Mistyczka czy oszustka? Prawda o Marcie Robin książka papierowa

Vignon Pierre

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

35,00 zł

Opis

Ponad 50 lat żyła tylko Komunią św., nie przyjmując innych pokarmów. Obdarzona m.in. darem stygmatów w każdy piątek współuczestniczyła zarówno duchowo, jak i cieleśnie w męce i śmierci Jezusa na krzyżu. Czcigodna Sługa Boża Marta Robin, uznawana za jedną z największych mistyczek, została nieoczekiwanie oskarżona o oszustwo i plagiat. Kiedy zarzuty postawione przez nieżyjącego już karmelitę o. Conrada De Meestera, eksperta w jej procesie beatyfikacyjnym, zostały opublikowane w 2020 roku, ks. Pierre Vignon postanowił zabrać głos w tej sprawie. Na podstawie zgromadzonych w ciągu 40 lat dokumentów oraz wiedzy z zakresu teologii mistycznej, a także faktów i świadectw członków rodziny oraz osób, które zetknęły się z Martą Robin, zdecydowanie staje w jej obronie.Odbiorcy książki:

– Osoby wierzące pragnące wzbogacić swoją wiedzę na temat wyjątkowego powołania Marty Robin, przybliżyć się do tajemnicy męki Pańskiej, cierpienia, Eucharystii.

– Osoby poszukujące wyjaśnienia kontrowersji wokół Marty Robin po publikacji raportu o. C. De Meestera w kontekście toczącego się jej procesu beatyfikacyjnego.Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

– Książka jest zapisem rzetelnego i pełnego zaangażowania poszukiwania prawdy o Marcie Robin, postaci w Polsce wciąż mało znanej, z którego wyłania się obraz francuskiej tercjarki jako autentycznej katolickiej mistyczki, osoby pełnej prostoty, dojrzałości, odwagi w znoszeniu cierpień oraz miłości do Boga i ludzi. Autor dzieli się z czytelnikiem wiedzą o faktach często niedostępnych opinii publicznej.

Liczba stron: 272

Tłumacz: Pająk Zofia

Format (wymiary): 13.3x20.5cm

ISBN: 9788381445399

Oceny
0,0
0
0
0
0
0