Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko - Tom Phillips - ebook + audiobook
BESTSELLER

Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko ebook i audiobook

Tom Phillips

4,2

Ten tytuł dostępny jest jako synchrobook® (połączenie ebooka i audiobooka). Dzięki temu możesz naprzemiennie czytać i słuchać, kontynuując wciągającą lekturę niezależnie od okoliczności!

15 osób interesuje się tą książką

Opis

Kiedy po raz kolejny pomyślisz, jak bardzo coś spieprzyłeś, ta książka przypomni ci, że mogło być o wiele gorzej…

W ciągu ostatnich siedemdziesięciu tysięcy lat, odkąd homo sapiens chodzi po Ziemi, przebyliśmy długą drogę. Sztuka, nauka, kultura, handel – w ewolucyjnym łańcuchu pokarmowym jesteśmy prawdziwymi zwycięzcami. Ale powiedzmy sobie szczerze, to wcale nie była bułka z masłem, a do tego czasami, zupełnie przypadkiem, udawało się nam coś naprawdę wybitnie spieprzyć.

Od klęski ekologicznej na Wielkich Równinach Stanów Zjednoczonych w latach 30. XX wieku do walki z czterema plagami przewodniczącego Mao. Od pijanej w sztok armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza programu telewizyjnego z gatunku reality show… Można dość bezpiecznie stwierdzić, że jako gatunek z wiekiem wcale nie stajemy się mądrzejsi.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 266

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 7 godz. 18 min

Lektor: Maciej Kowalik

Oceny
4,2 (3370 ocen)
1588
1127
514
122
19
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Neiti

Nie oderwiesz się od lektury

Autor ma bardzo bezpośredni, powiedziałabym wręcz: koleżeński styl prowadzenia narracji. Zero powagi, ale też już we wstępie jest jasne, że tak właśnie będzie wyglądała cała książka. Dla mnie była kapitalnym zbiorem niesamowitych wpadek i katastrof, które stały się udziałem ludzkości na przestrzeni wieków. Nie była to lektura wybitna, otwierająca oczy ani nic z tych rzeczy, ale zdecydowanie był to szalenie miło spędzony czas i w dodatku można się czegoś dowiedzieć. Jak macie czas na fajny, wesoły przerywnik, to polecam i to bardzo!
50
RoksanaAnna

Całkiem niezła

Gdyby autor książki chwilami nie starał się być na siłę dowcipny i darowałby sobie wkręty i suche żarciki typu ,,uwaga dla milenialsów: domy to te wielkie ceglane rzeczy, na których kupno nigdy nie będzie was stać", to czytałoby się o wiele przyjemniej. Do tego dochodzą błędy typu mylenie kryminalistyki z kryminologią, nie wiem, czy to nie kwestia słabego tłumaczenia. Mimo to polecam, warto poczytać o tym jakie głupie błędy ludzkość popełniała w swojej pysze przez lata naszej cywilizacji i jakie niestety pewnie wciąż będziemy popełniać, aż... spieprzymy wszystko.
51
emilia_miszczuk

Nie oderwiesz się od lektury

niesamowite poczucie humoru i niebanalne fakty - takie połączenie to gwarancja nowej wiedzy i świetnej zabawy!
20
yumihka

Nie oderwiesz się od lektury

Niezwykle ciekawa z elementami humorystycznymi. Przesiąknięta sarkazmem i faktami z historii.
10
TerminatorAR13L

Nie oderwiesz się od lektury

Chociaż można było spodziewać się po tytule czego dotyczy książka, autor jednak w bardzo rześki i nie pozwalający na nudę sposób odkrywa przed nami wiele ciekawych i mało znanych, a okazuje się nader istotnych momentów, kiedy... s..eprzylismy "prawie" wszystko. Gorąco polecam. Taron78
10

Popularność