Kasa zapomogowo-pożyczkowa - Korociński Krzysztof - książka

Kasa zapomogowo-pożyczkowa książka papierowa

Korociński Krzysztof

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

262,50 zł

Opis

Kasa zapomogowo-pożyczkowa w zakładzie pracy to wiele wyzwań i obowiązków dla pracodawcy – czy wiesz, jak je prawidłowo wypełnić?

Opracowanie kompleksowo przedstawia wszystkie aspekty funkcjonowania kasy zapomogowo-pożyczkowej w zakładzie pracy zgodnie z ustawą z dnia 11 sierpnia 2021 r. o kasach zapomogowo-pożyczkowych.

Autor szczegółowo omawia:

*zasady funkcjonowania kasy od jej utworzenia, poprzez prawa i obowiązki członków kasy oraz jej organów aż po likwidację kasy;
*zasady prowadzenia rachunkowości wraz z przykładowym zarządzeniem w sprawie zasad (polityki) rachunkowości kasy;
*dokumenty organizacyjne związane z bytem prawnym KZP, czyli statut oraz zasady i tryb podejmowania uchwał związanych z działalnością kasy;
*zasady kontroli funkcjonowania KZP przez uprawnione organy wraz z przykładowymi dokumentami w tym zakresie;
*zakres pomocy, do jakiej zobowiązany jest zakład pracy, przy którym działa Kasa zapomogowo-pożyczkowa.


Publikację zamyka wyszczególnienie najczęściej popełnianych błędów i nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem KZP, a ujawnionych przez uprawnione organa kontroli.

W książce zawarto również bardzo bogatą wzorcową dokumentację dotyczącą wszystkich aspektów funkcjonowania kasy zapomogo-pożyczkowej – wzory statutów, uchwał, decyzji, oświadczeń i innych dokumentów niezbędnych do prawidłowego prowadzenia kasy. Wzory dokumentów dostępne są w wersji edytowalnej w suplemencie elektronicznym (suplement z wzorami można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce).

Publikacja polecana jest przede wszystkim pracownikom zatrudnionym na stanowiskach związanych z obsługą KZP (np. prowadzącym obsługę kasową, księgowość), osobom wchodzącym w skład zarządów KZP, w skład komisji rewizyjnych oraz uprawnionych podmiotów sprawujących kontrolę nad KZP. Książka ta powinna zainteresować również kierowników komórek finansowo-księgowych oraz głównych księgowych, a także pracodawców, przy których utworzono kasy zapomogowo-pożyczkowe.

Liczba stron: 412

Format (wymiary): 17.0x23.2cm

ISBN: 9788378049890

Oceny
0,0
0
0
0
0
0