Imię róży - audiobook - Umberto Eco - audiobook

Imię róży - audiobook audiobook

Umberto Eco

4,5

32 osoby interesują się tą książką

Opis

Słynna powieść Umberta Eco w mistrzowskim wykonaniu Krzysztofa Gosztyły.

Listopad 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. W klasztorze panuje ponury nastrój. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Sprawa jest nagląca, gdyż za kilka dni w opactwie ma się odbyć ważna debata teologiczna, w której wezmą udział dostojnicy kościelni, z wielkim inkwizytorem Bernardem Gui na czele. Tymczasem dochodzi do kolejnych morderstw. Przenikliwy Anglik orientuje się, że wyjaśnienia mrocznego sekretu należy szukać w klasztornej bibliotece. Bogaty księgozbiór, w którym nie brak dzieł uważanych za niebezpieczne, mieści się w salach tworzących labirynt. Intruz może tam łatwo zabłądzić, a nawet - jak krążą słuchy - postradać zmysły.

Powieść ukazała się po raz pierwszy w 1980 roku. Jej sukces czytelniczy był wielkim zaskoczeniem dla teoretyków i krytyków literatury. Dziś Imię róży zalicza się powszechnie do arcydzieł XX wieku.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 28 godz. 9 min

Lektor: Umberto Eco

Oceny
4,5 (195 ocen)
131
41
20
2
1
Sortuj według:
Yanadis
(edytowany)

Nie oderwiesz się od lektury

Cudownie było po latach powrócić do tej powieści, tym razem w postaci audiobooka czytanego przez rewelacyjnego Krzysztofa Gosztyłę. Jest to moim zdaniem utwór wybitny. Świetnie napisany kryminał historyczny, pozwalający zanurzyć się w klimat średniowiecznych dysput teologicznych i ówczesnego życia codziennego na łonie opactwa. A także opowieść o umiłowaniu i poszukiwaniu wiedzy, naturze cnoty oraz granicach poznania. Zupełnie mnie nie znużyła (polecam audiobook, sprawia, że treść jest łatwiejsza w odbiorze) i trzymała w napięciu do samego końca, by na końcu wzruszyć i pozostawić w nastroju refleksji. Uwielbiam i będę wracać.
20
Churchill87

Nie oderwiesz się od lektury

Nie wiem kto bardziej wymiata: Gosztyła czy Eco? Wcześniej czytałem książkę, wielokrotnie widziałem ekranizacje, ale w wersji czytanej przez Mistrza książka jeszcze bardziej zyskuje dzięki niesamowitej interpretacji.
20
zynu83

Całkiem niezła

trudna pozycja. wiele wątków pobocznych i dygresji filozoficznych. super lektor
00
IwonaDabek

Nie oderwiesz się od lektury

Lektor jest mistrzem ! Głosy bohaterów, łacińskie zdania - jestem pełna podziwu
00
MonikaTanska

Nie oderwiesz się od lektury

Wielkie dzięki za znakomitego LEKTORA. Księga po latach nabiera coraz to doskonalszych treści.
00

Popularność