Git i GitHub. Kontrola wersji, zarządzanie projektami i zasady pracy zespołowej - Tsitoara Mariot - książka

Git i GitHub. Kontrola wersji, zarządzanie projektami i zasady pracy zespołowej książka papierowa

Tsitoara Mariot

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

69,00 zł

Opis

Rozbudowane projekty wymagają zaangażowania zespołu programistów. By ich współpraca była efektywna, niezbędny jest system kontroli wersji, taki jak Git. Umożliwia on tworzenie historii projektu, zarządzanie jego wersjami, przeglądanie wszystkich zmian, a także przywracanie pliku do dowolnej wcześniejszej wersji. Repozytoria Gita można przechowywać w GitHubie - w ten sposób bez ponoszenia dodatkowych opłat udostępnia się kod innym osobom. Korzystanie z Gita i GitHuba nie jest skomplikowane, wymaga jednak pewnej wiedzy i wprawy.

To książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą zacząć pracę z Gitem i GitHubem. W każdym rozdziale zawarto wyłącznie przydatne informacje, a te uzupełniono licznymi ćwiczeniami. Dzięki temu równocześnie możesz się uczyć Gita i nabierać sprawności w posługiwaniu się tym systemem. Przewodnik podzielono na trzy części tematyczne dotyczące kontroli wersji, zarządzania projektami i pracy zespołowej. To ułatwi Ci wdrożenie się do rzeczywistej pracy i rozwiązywanie problemów. Poznasz zasady planowania i realizacji projektów z GitHubem, a także wypróbujesz sposoby rozstrzygania konfliktów scalania, co sprawi, że poczujesz się pewniej w pracy zespołowej w profesjonalnym środowisku.

W książce:

czym są, do czego służą i jak działają systemy kontroli wersji
jak przygotować Git do pracy i jak ją rozpocząć
obieg pracy w GitHubie: zgłoszenia, gałęzie, pull requesty
konflikty scalania, ich rozstrzyganie i zarządzanie zmianami kodu
najprzydatniejsze narzędzia GUI Gita
zaawansowane polecenia Gita i rozwiązywanie częstych problemów

GitHub. Odzyskaj kontrolę nad wszystkimi wersjami Twoich projektów!

O autorze

Mariot Tsitoara - programuje w Pythonie i JavaScripcie. Od 2015 roku jest przedstawicielem Mozilli. Często uczestniczy w konferencjach technicznych, na których wypowiada się na temat otwartego kodu i nowych technologii, takich jak Rust, WebVR i WebAssembly. Mieszka w Bordeaux, zajmuje się tworzeniem kodu niewielkich specjalistycznych narzędzi edukacyjnych.

Liczba stron: 232

Tłumacz: Gutowski Maksymilian

ISBN: 9788328387355

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0