Eisenhower Generał i mąż stanu - Jean Edward Smith - książka

Eisenhower Generał i mąż stanu książka papierowa

Jean Edward Smith

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Jedna z najlepszych książek 2012 roku według The Christian Science Monitor i St. Louis Post-Dispatch.


W tej wyjątkowej pozycji Jean Edward Smith przedstawia portret Dwighta D. Eisenhowera, który jest tak pełny, bogaty i odkrywczy, jak żadna inna biografia 34. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mamy tu Eisenhowera, młodego marzyciela z Abilene w stanie Kansas, który wyrusza w swoją życiową drogę do West Point i dalej, ku prezydenturze. Sięgając do mnóstwa niewykorzystywanych dotychczas źródeł, Smith daje nam nowy wgląd w szaloną praktykę Ike’a w rzemiośle wojskowym pod rozkazami Douglasa MacArthura. Ukazuje następnie całą panoramę II wojny światowej, ze znakomitym przewodnictwem Eisenhowera wytyczającego Aliantom drogę do zwycięstwa. Smith przedstawia nam również intrygującą analizę finansów Ike’a, szczegóły jego wojennego romansu z Kay Summersby, a ponadto ujawnia szczegóły konwencji Partii Republikańskiej z 1952 r., która wywindowała go do Białego Domu.

Stworzona przez Smitha kronika prezydentury Eisenhowera jest zarówno fascynująca, jak i wyczerpująca. Wyśmiewany przez swoich krytyków jako powolny figurant, Eisenhower wyłania się z tej nowej, przenikliwej analizy Smitha jako rozważny polityk i zręczny, zdecydowany przywódca. Zdołał on nie tylko utrzymać pokój, ale też zwiększyć prestiż Ameryki na Bliskim Wschodzie oraz całym świecie.

Niedościgniona pozycja Eisenhower. Generał i mąż stanu daje nam w końcu Eisenhowera na miarę naszych czasów – i na całe wieki.


Amerykański bestseller.

Eisenhower. Generał i mąż stanu zasługuje na najwyższe pochwały.

„Znakomita nowa biografia (…). Lata [Eisenhowera] w Białym Domu wymagały bardziej dogłębnej analizy od tej przeprowadzonej przez licznych poprzednich biografów. Smith, którego długa, wybitna kariera obejmuje również wzorcowe jednotomowe biografie Granta i Franklina Roosevelta, dał nam właśnie to, na co czekaliśmy”.
The Washington Post

„Zdecydowanie godna polecenia (…). [Smith] ukazuje nam, że droga Eisenhowera do najwyższych wojskowych kręgów miała znacznie więcej wspólnego z jego wyjątkowymi zdolnościami politycznymi niż z wielkimi strategicznymi czy taktycznymi osiągnięciami”.
The Wall Street Journal

„Wciągający jak zawsze (…) Smith portretuje prawdziwie godnego podziwu Eisenhowera: bystrego, sympatycznego, bezpretensjonalnego i niebędącego doktrynerem. Pomimo istnienia
biografii autorstwa Ambrose’a, Perreta i D’Este’a, ta jest najlepsza”.
Publishers Weekly

„Żadna biografia [Eisenhowera] nie jest tak heroiczna, jak wydana w tym roku Eisenhower. Generał i mąż stanu autorstwa Jeana Edwarda Smitha”.
The National Interest

„Dwight Eisenhower, który był przebieglejszy niż dawał to poznać swoim przeciwnikom, rozumiał przewagę, jaka kryje się w byciu niedocenianym. Jean Edward Smith szczegółowo przedstawia, jak skuteczny był to fortel. Smith, największy żyjący biograf Ameryki, pokazuje, dlaczego Amerykanie obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, powinni lubić Ike’a”.
George F. Will

Liczba stron: 697

ISBN: 9788381780704

Oceny
0,0
0
0
0
0
0