Dla odkupienia duszy - Brown Peter - książka

Dla odkupienia duszy książka papierowa

Brown Peter

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Co zrobi człowiek, żeby zapewnić sobie życie wieczne? Irlandzki historyk Peter Brown zadał sobie to pytanie w odniesieniu do tych, którzy żyli u zarania chrześcijaństwa. „Dla odkupienia duszy” to piękna, pełna ciekawych anegdot z życia takich postaci jak święty Augustyn, król Monobazos, Grzegorz Wielki czy Salwian z Marsylii, opowieść o początkach naszej cywilizacji i poszukiwaniu sensu życia.

Peter Brown jest jednym z najsłynniejszych żyjących historyków. Z pochodzenia Irlandczyk, ukończył uniwersytet w Oxfordzie (1956), gdzie uczył do 1975 r. w All Souls College. W 1986 r. dołączył do kadry profesorskiej Princeton University.
Jego główne pole zainteresowań to okres przejścia z Antyku do Średniowiecza i rozwój Chrześcijaństwa. W tym obszarze badał tak różne tematy jak retoryka rzymska, kult świętych, ciało i seksualnoś ć, bogactwo i ubóstwo. Obecnie zajmuje się problemami bogactwa, ubóstwa i opieki nad biednymi w późnym Antyku i wczesnym Średniowieczu.


Dzieło Browna stanowi zapis wykładów, które naukowiec wygłosił w 2012 roku w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu w ramach cyklu IWM Lectures in Human Science (seria zainaugurowana z okazji 100-lecia Hansa Georga Gadamera; przedrukowuje ją równolegle trzech wydawców: amerykański Harvard University Press, niemiecki Suhrkamp Verlag i od 2013 roku polski Kurhaus).

Liczba stron: 208

Tłumacz: Pelczar Michał Abel

Format (wymiary): 12.0x20.0cm

ISBN: 9788363993870

Wydanie: 1