Autohipnoza świadoma i nieświadoma - Kaczorowski Andrzej - ebook + książka

Autohipnoza świadoma i nieświadoma ebook

Kaczorowski Andrzej

0,0

Opis

Autor, doświadczony hipnolog i doktor medycyny naturalnej dzieli się z tobą wiedzą o autohipnozie. Informacja zawarte w książce pomogą ci wykorzystać tę technikę oddziaływania na podświadomość w celu uleczenia duszy i ciała. Użyjesz swoich naturalnych zdolności do autohipnozy, aby odzyskać spokój ducha, a nawet pozbyć się nałogów. Nauczysz się harmonizacji czakr i zapobiegać wielu schorzeniom. Książkę uzupełnia nagranie z ćwiczeniami „Autohipnoza. Synchronizacja półkul mózgowych. Sztuka afirmacji w relaksie” w formacie MP3. Najlepsze jest jednak to, że wszystko osiągniesz w domowym zaciszu i przy wykorzystaniu swoich wrodzonych predyspozycji. Wykorzystaj moc autohipnozy! Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 314

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
0,0
0
0
0
0
0

Popularność
REDAKCJA: Ewa Karczewska

SKŁAD KOMPUTEROWY: Piotr Pisiak

PROJEKT OKŁADKI: Piotr Pisiak

KOREKTA: Anna Konstańczuk

Wydanie I

Białystok 2022

ISBN 978-83-8301-092-2

© Copyright by Studio Astropsychologii, Białystok, 2011.

All rights reserved, including the right of reproduction in whole

or in part in any form.

© Copyright for the Polish edition by Studio Astropsychologii, Białystok 2011

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Bez uprzedniej pisemnej zgody wydawcy żadna część tej książki nie może być powielana w jakimkolwiek procesie mechanicznym, fotograficznym lub elektronicznym ani w formie nagrania fonograficznego. Nie może też być przechowywana w systemie wyszukiwania, przesyłana lub w inny sposób kopiowana do użytku publicznego lub prywatnego – w inny sposób niż „dozwolony użytek” obejmujący krótkie cytaty zawarte w artykułach i recenzjach.

Poczyniono wszystkie starania, aby upewnić się, że informacje zawarte w tej książce są pełne i dokładne. Niemniej jednak, ani wydawca, ani autor nie zajmują się udzielaniem profesjonalnych porad poszczególnym czytelnikom. Pomysły, procedury i sugestie zawarte w tej książce nie mają na celu zastąpienia konsultacji z lekarzem. Wszystkie sprawy dotyczące zdrowia wymagają nadzoru medycznego. Ani autor, ani wydawca nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, rzekomo wynikające z korzystania z informacji i sugestii zawartych w tej książce.

Bądź na bieżąco i śledź nasze wydawnictwo na Facebooku.

www.facebook.com/Wydawnictwo.Studio.Astropsychologii

15-762 Białystok

ul. Antoniuk Fabr. 55/24

85 662 92 67 – redakcja

85 654 78 06 – sekretariat

85 653 13 03 – dział handlowy – hurt

85 654 78 35 – www.talizman.pl – detal

strona wydawnictwa: www.studioastro.pl

Więcej informacji znajdziesz na portalu www.psychotronika.pl

Psychoterapia

Przejdź obok, chorobo.

Zdrzemnij się wreszcie, bezsenności natrętna.

Pustko, czmychnij w oddalenie.

Bądź niesłyszalne, kolczaste słowo

I niezauważony, akcie agresji.

Omijaj, zblakła chwilo.

Odsuń, nieprzyjazny geście.

Utopcie się, łzy.

Może bez was uda się zlekceważyć,

Zaczepki losu.

– Felicja Wołyńska

Wstęp

Możesz dokonać wszystkiego, o czym pomyślisz. Zaczynaj! W śmiałości jest geniusz, siła i magia.

– Goethe

Moja książka nie jest przypadkiem. Moje życie tu i teraz również nie jest przypadkiem. Ludzie, miejsce w tym życiu i moja rodzina również nie są przypadkiem. I to, że wy teraz trzymacie w swoich rękach moją książkę, nie jest przypadkiem. To, że czytając moje wywody filozoficzne, doświadczenia w pracy z podświadomością, zgadzacie się z tym lub też nie, również nie jest przypadkiem. Jak również nie jest przypadkiem, że sentencją wstępu do tej książki jest wiersz mojej nauczycielki, polonistki, pedagog Felicji Wołyńskiej pt. Psychoterapia, za co jej serdecznie dziękuję. Wszystko, co powstaje z jakiegoś powodu, według sztuki, jest najlepszym celem. I ten cel starałem się zachować w treści mojej książki, czyli jest to książka o nas, o naszej podświadomości, która nie zna przypadków ani też czasu i przestrzeni. Tam istnieje wszystko w idealnym porządku i założonym celu. W życiu duchowym zło nie istnieje, zło tkwi w materii. To, że nasze dusze, tu i teraz, na ziemi istnieją w ciele materii, również nie jest przypadkiem. Jest to cel Ducha z góry założony – praw natury i Boga śmierci, i narodzin, czyli prawa karmy. Przypadki powstają bez celu. Słyszę często powiedzenie, że nie ma przypadków w naszym życiu. Mam odmienne zdanie. Uważam, że istnieją przypadki, które stwarzamy, ale one nie istnieją bez celu. Przypadkiem może być kombinacja myśli naszych bez celu, ale ona ginie, ponieważ nie ma oparcia w działaniu, czyli przypadki nie mają energii w działaniu bez celu. Każdemu działaniu musi odpowiadać założony cel. To, co powstaje przypadkiem, jest zawsze nieokreślone. Zgodnie z intencją Natury, mądrość jest najwyższym celem człowieka. Myśl tworzy działania, czyli nasza świadomość służy do myślenia i działania. Jeżeli tak jest, to rzeczywiście nie ma przypadków, a jeżeli jest odwrotnie, to na pewno będziemy mówić o przypadku w życiu człowieka. Jeżeli wpierw działamy, a później myślimy, to będzie przypadek, w którym już nie będzie zachowanego celu. Jedynie może zaistnieć zakończenie sprawy lub życia, ale nie jest to koniec naszego istnienia i również nie jest to przypadek.

Umysł ludzki jest czymś naprawdę wspaniałym, umiejącym w wyobraźni zdziałać wszystko, nawet to niewyobrażalne. Mimo tysiącleci różnorodnych doświadczeń, wciąż udaje mu się od czasu do czasu wydobyć z ludzi to, co najlepsze w nich samych. Oto moje motto: „Ilekroć twierdzisz, myślisz, że źle ci jest i nic nie jesteś wart lub uważasz, że jest ci dobrze i jesteś wartościowym człowiekiem, wiedz, że zawsze masz rację. To ty jesteś efektem swoich nawyków myślowych i tak się dzieje w twoim życiu, jakie są twoje myśli”.

Jak wiadomo, wszyscy mówią o wyższości umysłu nad materią, jest to prawda, ale jednak jest to wciąż dualistyczny sposób postrzegania rzeczywistości. Nadszedł czas, ażeby jednak nie odłączać umysłu od materii. W stanie hipnozy i autohipnozy nie ma czasu i przestrzeni. Jeżeli postrzegamy świat duchowy zmysłami wewnętrznymi, w którym jednak obowiązują prawa specyficznej redukcji stanu kwantowego, jest to jednak nadal nieodłączny związek jednego z drugim, czyli myśli i materii, nie ma jednego bez drugiego. Pozostaje więc bez odpowiedzi podobnie jak pytanie „Co było pierwsze: jajko czy kura?”. Jedno jest pewne, że świadomość sama w sobie jest czymś pierwotnym, zaś energia i materia są jej wytworami, ale są jednak ze sobą powiązane. Uważajmy więc na nasze myśli, to one tworzą materię. Uważam, że sen Newtona o podzielonym świecie mija i teoria kwantowa powoli zmienia światopogląd na otaczającą nas rzeczywistość. Z pewnością nasz świadomy umysł nie jest w stanie postrzegać tych zjawisk. Jedynie nasza podświadomość może rozumieć równoległą rzeczywistość w stanie autohipnozy i ją świadomie uświadomić.

Kiedy próbujemy rozwiązać problemy, korzystając z myśli, stawiane pytania i uzyskiwane odpowiedzi odnoszą się wyłącznie do ego. Szczerze postawione pytanie odnosi się do czegoś, czego nie wiemy. Kiedy nie jesteśmy pewni, kim lub czym jesteśmy, oznacza to, iż pozostajemy rozdarci pomiędzy tym, czego żąda nasze ego, a tym, co z natury człowiekowi jest dane i przynależne. Kiedy doświadczamy prawdy, wydaje się ona cudem, ponieważ nie pochodzi od nas, takich, jakimi świadomie jesteśmy, lecz ze świadomości będącej jednością z Bogiem naszej podświadomości.

Ażeby otrzymywać właściwe odpowiedzi i podpowiedzi naszej podświadomości, musimy zapomnieć o myśleniu świadomym i umieć korzystać z potencjału podświadomego umysłu w stanie autohipnozy świadomej. Jedynie w takim stanie, w ciszy, w spokoju, w stanie wyłączenia ze świata zewnętrznego możemy odnaleźć odpowiedź na każde pytanie i każdy problem zostanie rozwiązany.

Celem pisania tej książki była potrzeba czytelników, od których otrzymuję wiele listów i e-maili z zapytaniami na temat terapii hipnozą i autohipnozą. Są osoby, które, jak same określają, boją się hipnozy. Nie tylko samego seansu, ale skutków i zachowań po seansie. Na mojej stronie internetowej www.hypnosis.pl staram się przybliżyć temat hipnoterapii oraz wyjaśnić możliwości terapeutyczne z wykorzystaniem zjawiska i stanu hipnotycznego. Na przestrzeni wielu lat mojej praktyki hipnoterapeutycznej zebrałem wiele zapytań na temat terapii hipnozą oraz samego zjawiska autohipnozy i zastosowania jej w innych dziedzinach życia oraz sferach duchowych w pracy sam ze sobą. Na tej podstawie przygotowałem książkę pt. „Kaczorowski zdradza tajniki hipnozy”. Jest to książka, która przybliża nie tylko możliwości terapeutyczne, ale również dotychczas nieznane techniki hipnozy wykorzystywanej w kryminalistyce, wojsku, reklamie, polityce, edukacji, sporcie i innych dziedzinach życia z wykorzystaniem autohipnozy.

Czym jest autohipnoza – łatwiej powiedzieć, czym nie jest, a więc autohipnoza na pewno:

✓ nie jest siedzeniem przed telewizorem i wpatrywaniem się w ekran plazmy,

✓ nie jest siedzeniem za kierownicą samochodu, wpatrywaniem się w przerywaną linię na jezdni i słuchaniem szumu silnika,

✓ nie jest bezmyślnym wpatrywaniem się przez okno na ulicę lub w sufit,

✓ nie jest podróżą pociągiem czy też autobusem i śledzeniem przejechanej drogi,

✓ nie jest bezproduktywnym sobotnio-niedzielnym leżeniem w łóżku i gapieniem się w sufit lub telewizor,

✓ nie jest nieproduktywnym leniuchowaniem w fotelu,

✓ nie jest tym wszystkim, co nazywamy lenistwem i stratą cennego czasu, itp.

Autohipnoza jest to korzystnie wykorzystany czas na pracę z własnym wewnętrznym „Ja”, swoją podświadomością i nadświadomością, we współpracy ze świadomym umysłem. W autohipnozie dochodzi do synchronizacji półkul mózgowych z medytacją, wizualizacją i koncentracją na własnym organizmie oraz do kontroli umysłu. Umysł podświadomy zawsze podlega sugestii, jest przez nią kontrolowany. Należy sobie uświadomić, że podświadomość akceptuje nasze życzenia, a wszystkie rzeczy, które przytrafiają się w naszym życiu, są owocem myśli wpisanych w podświadomy umysł. Podświadomość jest jak gleba, która przyjmuje każde ziarno, które w nią wkładamy bez względu na to, jaką ono ma wartość.

Należy pamiętać, że to, co uważamy za prawdę, nasza podświadomość przyjmuje bezkrytycznie. I to zostanie zaakceptowane przez podświadomość, a następnie urzeczywistnia się w naszym życiu w postaci doświadczenia lub zdarzenia. „To my jesteśmy efektem naszych nawyków myślowych”. Taką formułę powtarzam często swoim pacjentom i podopiecznym w terapii. Z naszym umysłem jest podobnie jak z kapitanem na statku, którego rozkazy muszą być realizowane.

Świadomość jest kapitanem, to ona myśli i działa, a reszta organizmu jest statkiem, na którego rzecz pracują nasze myśli, czyli załoga, i wykonują polecenia kapitana umysłu. Oto prosta i zrozumiała ilustracja. W autohipnozie używamy modyfikacji, które polegają na zagłębieniu się w myślach i rozmyślaniu podobnie jak modlitwa. Z tym że w autohipnozie tworzymy wizje obrazów z życia, czyli przeszłości, i tworzymy obrazy przyszłości, rozwiązując problemy życiowe. Czyli rozpamiętując i rozmyślając nad filozofią życia i problemami dnia codziennego, łącząc się z naszą wyższą jaźnią, czyli umysłem ducha, za pomocą którego rozwiązujemy nasze sprawy. Jednym z celów autohipnozy jest zrozumienie granic naszego istnienia w świecie materialnym, które sobie wyznaczyliśmy, oraz zrozumienie siebie poprzez wewnętrzny dialog. Nie wszystko postrzegamy za pomocą pięciu zmysłów – szóstym zmysłem jest intuicja. I właśnie w stanie autohipnozy dochodzi do synchronizacji półkul mózgowych, gdzie właśnie zostaje ona uruchomiona. Intuicja jest to pomost pomiędzy świadomością a nieświadomością. Wówczas możemy przeprowadzić wewnętrzny dialog pomiędzy dwoma umysłami, kontaktując się z wyższym „Ja” z udziałem świadomego umysłu.

Pozostaje odwieczne pytanie „Czy ja stwarzam rzeczywistość, czy to ona mnie stworzyła”.

Wspólna autohipnoza z przyjacielem

Żyjemy w systemie zwanym ciałem, powiązanym z innymi systemami świata zewnętrznego – ludzi i środowiska. Zależymy od wielu czynników swojego organizmu, które na nas działają, na które reagujemy, choć ich nie odbieramy zmysłami. Dysponujemy kilkoma metodami zbierania informacji:

✓ używamy różnych narzędzi pomiarowych w badaniach i analizie świadomej,

✓ używamy umysłu, by zbierać informacje poprzez myślenie,

✓ następne informacje są poddawane procesowi świadomego, analitycznego, logicznego rozwiązywania, badania i sortowania spraw w umyśle świadomym,

✓ dalej następuje krytyka i ocena,

✓ zbieramy informacje również w stanie kontemplacji, gdy umysł świadomy jest w stanie spoczynku,

✓ również w stanie medytacji dochodzi do oczyszczania umysłu z negatywnych myśli.

Zaś autohipnoza jest techniką, która łączy wszystkie metody zbierania informacji, analizowania, porządkowania i rozwiązywania problemów, tworząc myślokształty przyszłościowe, pozytywne i konstruktywne.

Uważam, że niekoniecznie wszyscy powinni poddawać się autohipnozie i wnikaniu w życie podświadomości. Kiedy poznaliśmy świat fizyczny, prawa, jakie nim rządzą, układ swojej pracy w świecie materii, życie organiczne, procesy związane z człowiekiem. Dopiero wówczas możemy poznawać cel wszechświata i życie duchowe, pozamaterialne. Liczne religie uczą nas, że ten cel i świat duchowy poznajemy poprzez kontemplację, modlitwę i uczestnictwo w życiu religijnym. Uważam, że nie jest to konieczne i musi tak być, ażeby zbierać informacje o świecie duchowym. Autohipnoza, dialog ze sferą duchową naszej nieświadomości jest świetną metodą, ażeby poznać świat duchowy, w którym jesteśmy zanurzeni od zawsze i również istniejemy po śmierci fizycznej. Podstawową naturą istot ludzkich jest ostateczna jedność, do której dążymy i w autohipnozie się zanurzamy. Ostateczna Boska jedność jest wieczna i ponadczasowa, stanowi prawdę od początku do końca.

Wszelkie słowa i czyny są przepływami świadomości, a wszelkie życie wyłania się z nieświadomości i jest przez nią podtrzymywane. Cały wszechświat jest przejawem nieświadomości. Zaś rzeczywistość wszechświata to jeden bezgraniczny ocean nieświadomości w ruchu, czyli świadomości Boga – jedności.

To jest ważne, że w niej ciągle istniejemy, nie zdając sobie z tego sprawy. Jesteśmy jedynie wierzchołkami w dziesięciu procentach naszego istnienia w materii, a pozostała część – 90% – naszego jestestwa jest zanurzona w oceanie duchowym. Po naszej śmierci materialnej ponownie zanurzamy się w świecie ducha Jedności, świadomości Boga. Z tym że świadomość tego stanu niekoniecznie następuje po naszej śmierci, ale za życia na ziemi i istnienia w Duchu. Właśnie autohipnoza jest najdoskonalszą metodą i techniką, za pomocą której ten pomost pomiędzy światem materii i ducha uzyskujemy tu i teraz.

Autohipnoza to bezpieczna metoda dla każdego, chcącego zgłębić tajemnice własnego umysłu, nieświadomości, wewnętrznego Boskiego „Ja” i zewnętrznych przejawów transcendentalnej rzeczywistości. Dzięki medytacji w autohipnozie możemy poznać swoją osobowość i jej wszystkie strony dobre i złe. Również zetknąć się z naturą wszechświata, z korzyścią na rozwój duchowy oraz uzdrowienie ciała i duszy. Jak również uzyskać korzystne odczucia wyciszenia, cierpliwości wobec siebie i innych. Ten stan doprowadza do spojrzenia na świat materialny z innego, wyższego poziomu świadomości. To wszystko można uzyskać i doświadczyć w pracy z samym sobą. Ażeby jednak uzyskać pełniejszy stan autohipnozy na drodze rozwoju duchowego i podróżach astralnych, polecam indywidualne seanse hipnotyczne.

Osobom chcącym poddać się seansom hipnoterapii często polecam nagrania autohipnozy z afirmacjami na poszczególne problemy psychiczne i zdrowotne. Począwszy od autohipnozy – synchronizacji półkul mózgowych, pamięci i koncentracji, Imagoterapii, poczucia swojej wartości i pewności siebie, depresji, bezsenności, nałogów: alkoholu, papierosów, redukcji nadwagi, zwiększenia sprawności seksualnej, dla kobiet w ciąży, na relaks i odprężenie, na sukces, bogactwo i dobrobyt, aż po reinkarnację w autohipnozie. Wcześniejszy kontakt mentalny ze mną w autohipnozie pozwala pacjentom zapoznać się z przebiegiem seansu hipnotycznego. Jeżeli pacjent wcześniej, w trakcie słuchania nagrania autohipnozy, przeszedł seans ze mną, to wówczas ma pewien obraz – rozpoznanie przebiegu seansu hipnotycznego w terapii indywidualnej. Podstawą autohipnozy jest umiejętność rozluźnienia się oraz koncentracja na oddechu i wyłączenie kontroli zewnętrznej. I to jednak wielu ludziom przychodzi najtrudniej. Kiedy jesteśmy zestresowani, napięci, zdenerwowani, zmartwieni, wówczas jest to jednak problem. Większość napięć jest związana z pracą, rodziną, finansami i problemami codziennymi, a to odbija się negatywnie na naszym organizmie i na spokoju naszego umysłu. W codziennym życiu nie zawsze znajdujemy ujście dla stresu. W stresie i emocjach strachu, lęku wydziela się duża ilość adrenaliny, przyśpieszony zostaje proces oddychania i metabolizm. Układ obronny organizmu zostaje spowolniony. Kiedy stres mija, w naszym organizmie pozostają jednak substancje chemiczne po nim i to ma negatywny wpływ na układ odpornościowy, pokarmowy, pozbawiając nas energii. Częste przeżywanie stresu doprowadza do depresji i poważnych chorób. Autohipnoza świadoma pomaga rozładować stres i wyciszyć organizm.

Autohipnoza nagrań MP3 na relaks i odprężenie

Po zapoznaniu się z treścią nagrania autohipnozy osoby poddające się seansowi hipnozy mają pewien obraz terapii i autohipnozy. Na pewno ułatwia to wstępną rozmowę oraz seans terapeutyczny, ponieważ instruktaż wstępnego seansu pacjent odbył już sam. Zawsze zaznaczam, że podobnie odbywa się seans w gabinecie i pacjent w trakcie seansu terapeutycznego nie traci świadomości ani też kontaktu ze światem zewnętrznym, a hipnoza nie jest utratą świadomości ani narkozą. Jest to stan zmiennej częstotliwości świadomości pomiędzy jawą a snem. Ale nie jest to sen fizjologiczny ani jawa, czyli stan zmienionej świadomości, obniżonej częstotliwości pracy fal mózgowych, stan alfa i theta.