Analiza danych z wykorzystaniem SQL-a. Zaawansowane techniki przekształcania danych we wnioski - Cathy Tanimura - książka

Analiza danych z wykorzystaniem SQL-a. Zaawansowane techniki przekształcania danych we wnioski książka papierowa

Cathy Tanimura

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

69,00 zł

Opis

Język SQL został stworzony jako narzędzie do przetwarzania danych. Mimo że zwykle jest używany do pracy z bazami danych, jego możliwości są o wiele większe. Poprawny kod SQL ułatwia przetwarzanie potężnych zbiorów danych z dużą szybkością. Szczególnie obiecującą perspektywą jest zastosowanie języka SQL na wielkich zbiorach danych przechowywanych w chmurze. Dzięki nieco bardziej złożonym konstrukcjom SQL analityk danych może z dużą efektywnością wydobywać z nich wiedzę.
Ta praktyczna książka jest przeznaczona dla analityków danych i danologów, którzy chcą używać SQL-a do eksploracji dużych zbiorów danych. Pokazuje zarówno popularne, jak i nieco mniej znane techniki budowania zapytań SQL, dzięki czemu możliwe staje się rozwiązywanie nawet bardzo zawiłych problemów i optymalne wykorzystanie właściwości tego języka w pracy na danych. W nowy, innowacyjny sposób przedstawiono tu takie pojęcia jak złączenia, funkcje okna, podzapytania i wyrażenia regularne. Zademonstrowano, jak łączyć różne techniki, aby szybciej osiągać cele za pomocą łatwego do zrozumienia, czytelnego kodu. Opisywany materiał został zilustrowany licznymi przykładami zapytań SQL, dzięki czemu można płynnie przejść do rozwiązywania konkretnych problemów z zakresu przetwarzania, analizy i eksploracji danych.
Najciekawsze zagadnienia:
* przygotowywanie danych do analizy
* analizy szeregów czasowych z wykorzystaniem SQL
* analizy kohortowe do badania zachodzących zmian
* analiza tekstu za pomocą zaawansowanych funkcji i operatorów SQL
* wykrywanie odstających wartości
* analizy eksperymentów (testy A/B)
SQL: tak wyciągniesz z danych rzetelne wnioski!

Liczba stron: 304

Tłumacz: Tomasz Walczak

Format (wymiary): 16.8x23.7cm

ISBN: 9788328388956

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0