7 Światów i Śiódme Niebo - Stankiewicz-Daleszyńska Elżbieta - książka

7 Światów i Śiódme Niebo książka papierowa

Stankiewicz-Daleszyńska Elżbieta

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Elżbieta Stankiewicz - Daleszyńska - absolwentka UAM (Wydział Chemii) i Studiów podyplomowych z zakresu Organizacji i Zarządzania Oświaty. Pedagog, wieloletni metodyk przedmiotów chemicznych w IKNODN w Poznaniu.
   Debiutowała poetycko w "Nurcie" (1982). Autorka trylogii "Pani Egucka", poematu APO 2012 (2010), tomiku poezji "Pani Egucka pisze wiersze", "Facecik bzdecik" (2011), tomu prozy - opowiadań "Triada oniryczna" (2011). Prezentacje prozę w audycji - Pocztylion Literacki. Radio Emaus (2012).

 "W opowiadaniach Elżbiety Stankiewicz - Daleszyńskiej światy wciąż przenikają się. Dwoistość osoby urodzonej pod znakiem Bliźniąt nie pozwala na postawienie ostatecznej granicy, wymusza ścieranie się wątków i osobowości w pozorny chaos, naznaczony egzotycznym profetyzmem - tajemną wiarą. Przenikanie wielowymiarowej rzeczywistości wydaje się prawie uchwytne za sprawą wiary i ducha czasów. Teksty wymagają skupienia i uwagi, aby w gąszczu informacji wyłuskiwać istotne fragmenty naprowadzające na sens poszukiwań prawdziwej i przerażającej historii o ciotkach i SZALONYM KNIAZIU."
Alicja Kubiak

   "Przedmioty dają poczucie zakotwiczenia w życiu, wiążą nas z przyszłymi pokoleniami. Pani Egucka w "bucikach od Ryłki" pewnej stąpa po kładce, oddzielającej realny, bezpieczny świat oddzielającej realny, bezpieczny świat od nieznanego bytu (w zakamarkach którego czai się zło); bo przecież, jak pisze autorka „każdy musi przekroczyć WŁASNE piekła, by wydostać się na drogę, gdzie na poboczach płoną ARKADYJSKIE ŚWIATŁA".
Barbara Kęcińska – Lempka

Liczba stron: 276

Format (wymiary): 14.8x21.0cm

ISBN: 9788320555202

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0