Sarah Knight
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Amerykańska redaktorka i pisarka, autorka bestsellerowych, dość bluźnierczych poradników z całą masą humoru i brzydkich słów w tytułach (niestety nie w polskich tłumaczeniach) oraz treści. Sama siebie określa mianem antyguru. Książki Sarah Knight poświęca szeroko rozumianej trosce o samego siebie, nie uzurpuje sobie praw oraz kompetencji psychologa, terapeuty czy tym bardziej psychiatry, jednak jak słusznie zauważa, jest w stanie zaproponować swoim czytelnikom, którzy nie zawsze mogą sobie pozwolić na profesjonalną pomoc, szereg praktycznych i skutecznych rozwiązań, mogących podnieść jakość ich codziennego życia. Propaguje to, co podpowiada jej zdrowy rozsądek i co sprawdziło się w jej własnej biografii. Szybko owe specyficzne poradniki przyniosły pisarce międzynarodową rozpoznawalność. Również w Polsce książki Sarah Knight cieszą się dużą popularnością, choć nie wszystkie tytuły jej autorstwa doczekały się polskiego tłumaczenia.

Sarah Knight i książki innych ludzi

Zanim jednak zaczęła wydawać Sarah Knight książki doceniane przez czytelników na całym świecie, kilkanaście lat zajmowała się zawodowo książkami pisanymi przez innych. Zredagowała ponad 100 tytułów w tym takich autorów jak: James Lee Burke, Chris Cleave, Jeffery Deaver, Deborah Feldman, Gillian Flynn, Artis Henderson, Cara Hoffman, Stephen Hunter, David Javerbaum, Jen Kirkman, Jessica Knoll, Shane Kuhn, Barry Lancet, Rosamund Lupton, Andrew Pyper, Jay Rayner, Michael Farris Smith, Taylor Stevens. Dyplom prestiżowego Harvardu, lata spędzone w nowojorskiej branży wydawniczej, praca pod wieczną presją czasu i wyniku zaowocowały jednak nie tylko prestiżem i sukcesem, ale i potężnym wypaleniem oraz poważnymi stanami lękowymi. Do zasadniczej zmiany w swoim życiu pisarka zaczęła dojrzewać po doświadczeniu w 2009 r. silnego ataku paniki w wyniku którego zemdlała na oczach współpracowników. Wtedy to zdecydowała się na pomoc specjalistów i diagnozę, zaczęła też bacznie przyglądać się swojemu dotychczasowemu życiu. W efekcie tej wiwisekcji porzuciła pracę w wielkim wydawnictwie i postanowiła zostać freelancerem. Zamieniła prestiż i pieniądze na wolność osobistą, a na początku 2016 r. wyprowadziła się wraz z mężem na słoneczną Dominikanę, by móc realizować swój pomysł na życie. Tu, żyjąc na swoich warunkach, udaje jej się utrzymać wewnętrzną równowagę i zdrowie. Pisze Sarah Knight książki, spaceruje po plaży, wysypia się i dobrze odżywia. Wstaje bez budzika, na pracę przeznacza ok 5 godzin, cieszy się pięknem egzotycznej przyrody oraz towarzystwem dwóch przygarniętych kotów. Praca we własnym rytmie, słuchanie swojego ciała i szanowanie jego potrzeb to, co sprawdziła na sobie, klucz do szczęścia. W osiągnięciu tego celu mają pomóc pisane przez Sarah Knight książki – prześmiewcze i nieco bluźniercze poradniki uczące zdrowej hierarchizacji spraw, dystansu, asertywnej postawy, całego wachlarza umiejętności, które można by określić jako dbanie o samego siebie, co, jak cały czas wyjaśnia autorka, nie ma nic wspólnego z postawą aspołeczną czy egoizmem.

Sarah Knight i Magia olewania

Swój pierwszy poradnik, wydany w Polsce jako Magia olewania, Sarah Knight w ręce czytelników oddała pod koniec 2015 r. tuż przed jej ostateczną przeprowadzką na Dominikanę. Wydawnictwo stanowiło podsumowanie pewnej drogi, którą przeszła autorka w ciągu kilku lat poprzedzających jej wyjazd na Karaiby. To także ostateczne zamknięcie pewnego etapu życia. Na stronach książki Sarah Knight dzieli się swoimi doświadczeniami i pokazuje, jak wyzwolić się spod jarzma oczekiwań innych ludzi i zacząć realizować własny, szczęśliwy scenariusz z sobą samym w roli głównej.

Kolejny tytuł autorstwa Sarah Knight, Ogarnij się!, do księgarń trafił rok po debiutanckiej Magii olewania. W dużej mierze jest to kontynuacja pierwszego bestselleru pisarki, jednak tym razem większy nacisk położony został na sposoby samoorganizacji i określania hierarchii celów. Ogarnij się! Nie jest jednak klasycznym poradnikiem mającym na celu zwiększenie codziennej wydajności, bowiem jego sensem jest przedefiniowanie życia, które nie powinno być wieczną gonitwa za kolejnymi celami, a przede wszystkim ustaleniem własnych priorytetów.

Wątek ten kontynuuje kolejna publikacja Sarah Knight, Rób swoje. Jak być tym, kim jesteś, i korzystać z tego, co masz, aby dostać to, czego chcesz. Autorka pokazuje, jak zaakceptować siebie w kształcie, który nie zawsze spełnia oczekiwania wszystkich i nie przejmować się opiniami innych w dążeniu do szczęścia.

Z kolei dla wszystkich martwiących się za dużo, na zapas i za wszystkich przygotowała Sarah Knight Uspokój swoje myśli, poradnik uczący kontroli nad kompulsywnym czarnowidztwem i nadmierną potrzebą kontroli. Polskiego tłumaczenia nie doczekała się jeszcze ostatnia książka autorki, Fuck no!, czyli jak nauczyć się mówić nie i pilnować swoich granic bez bycia dupkiem