Sandi Lynn

Amerykańska autorka bestsellerowych romansów. Wciąż dość nowe nazwisko w literaturze popularnej, choć widnieje na okładkach już kilkudziesięciu powieści. Podobno Sandi Lynn książki pragnęła pisać już jako mała dziewczynka, a jednym z jej najskrytszych pragnień było zostanie publikowaną pisarką. Marzenia te udało jej się spełnić dopiero w 2013 r. jako mocno już dojrzałej kobiecie. Zanim jednak to nastąpiło i zaczęła wydawać Sandi Lynn książki sprzedające się w setkach tysiące egzemplarzy, wiodła spokojne rodzinne życie, pracując na część etatu w laboratorium medycznym. Jak sama mówi, uwielbia być żoną i matką oraz dbać o swoją rodzinę, do której zalicza również psy i koty (w duże liczbie). W ramach czasu wolnego najbardziej lubi się relaksować przy dobrym filmie lub w dobrej restauracji, z mężem u boku, oczywiście. Ponadto pisarka jest zadeklarowaną koneserką kawy, dlatego często można ją spotkać w Starbucksie, gdzie lubi instalować się na dłużej ze swoim laptopem.

Cykl Na zawsze Sandi Lynn

Swoją debiutancką powieść Na zawsze Sandi Lynn wydała w 2013 r., zapoczątkowując w ten swoją spektakularną karierę literacką. Książka okazała się wielkim sukcesem i szturmem wdarła się na najważniejsze listy bestsellerów, a sprzedaż szybko osiągnęła kilkaset tysięcy egzemplarzy. Niebawem historię Ellery, młodej malarki, wygrywającej walkę ze śmiertelną chorobą, rozszerzyła Sandi Lynn Na zawsze. Ona, drugą powieścią w serii. Wobec ewidentnego zapotrzebowania, wkrótce trylogię, będącą podstawą cyklu, dopełnił jeszcze tom Na zawsze. Razem.

Jak to zwykle z powieściowymi seriami jednak bywa, jeżeli jest popyt pojawia się też podaż. Ponieważ wszystkie formaty książek Sandi Lynn, ebooki również, sprzedawały się znakomicie, pojawienie się kolejnych części serii było tylko kwestią czasu. Wierne fanki bohaterów z pewnością ucieszyły dodatki w postaci dwóch nowelek (w tym jednej świątecznej). Jednak prawdziwą gratką był wydany w 2014 r. przez Sandi Lynn Collin, czwarty tom Na zawsze, a rok później powieść Na zawsze. Rodzina.

Miłość Sandi Lynn

Jeszcze w roku swojego debiutu opublikowała Sandi Lynn Miłość po miłości, pierwszy tom swojego drugiego cyklu Love, który opowiada o niespodziewanym uczuciu między dwojgiem ludzi po przejściach. Zarówno Lily jak i Luke nie wierzą w miłość i nie chcą się zakochać: ją niemal na ślubnym kobiercu narzeczony zdradził z jej siostrą, on pochował niedawno ukochaną, która zginęła w wypadku. Jednak miłość rządzi się swoimi prawami. W kolejnej odsłonie historii tej dwójki pt. Miłość ponad miłość Sandi Lynn piętrzy przed świeżym związkiem Lily i Luke’a kolejne problemy, które będą musieli rozwiązać, jeżeli chcą być razem.

Miłość milionera Sandi Lynn

W 2014 r. powieścią Przytul się do mnie Sandi Lynn otworzyła swój kolejny, póki co dwutomowy, cykl Miłość milionera. Pisarka z dużym powodzeniem, wykorzystuje w nim, klasyczny już dla tego typu literatury, motyw szorstkiego i niewyobrażalnie bogatego mężczyzny, który stopniowo odkrywa swoje lepsze ja w związku z młodą kobietą, która najczęściej wymaga jego opieki. Choć tego typu fabuły nie są szczególnie odkrywcze, autorce udało się zainteresować czytelniczki. Wobec powyższego bardzo szybko w ich ręce oddała Sandi Lynn Kiedy jesteś przy mnie, kontynuację losów swoich bohaterów.

Inne cykle Sandi Lynn dostępne w polskim przekładzie

W bibliografii pisarki znajdują się również inne cykle powieściowe. W polskim przekładzie ukazały się miedzy innymi Dwie miłości i Dwa serca Sandi Lynn, tworzące dylogię Miłość, pożądanie, i… Polskie czytelniczki znają również Sandi Lynn z Interview: Nowy Jork, Los Angeles oraz kontynuacji Interview: Nowy Jork, Los Angeles: Nowe wyzwania.

Inne książki Sandi Lynn

Oprócz licznych bestsellerowych serii, na swoim koncie ma również Sandi Lynn książki będące samodzielnymi fabułami. Polskiego wydania, dzięki wydawnictwu Amber doczekała się większość z nich. Do najnowszych i najpopularniejszych z pewnością zalicza się Kontrakt na miłość, Korporacyjny as i #Delete.

Powieści Korporacyjny as i Kontrakt na miłość Sandi Lynn opublikowała w 2016 r. Obie z głównych bohaterów mają bogatych mężczyzn sukcesu, prawdziwych rekinów biznesu, których zmienia, oczywiście na lepsze, relacja z wrażliwymi kobietami (młodymi, lecz po przejściach), które pochodzą spoza ich społecznej sfery. Z kolei na kartach #Delete Sandi Lynn opowiada historię fotografki, która przez jeden, dość gniewny zresztą, sms wysłany przypadkiem pod nieznany numer, będzie musiała zrewidować wszystko, co do tej pory wiedziała o życiu i o miłości.