Samantha Young
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Chociaż wciąż młoda, Samantha Young ma już bardzo obszerna bibliografię, z dużym odsetkiem bestsellerów na koncie. Nie wszystkie jej powieści doczekały się, jak dotąd, polskich przekładów, jednak również w naszym kraju czytelniczki pokochały, jedyne w swoim rodzaju, romatyczno-erotyczne książki Samanthy Young. Z pochodzenia pisarka jest Szkotką, w Szkocji urodzoną (1986) i w Szkocji wychowaną, podobnie zresztą jak wiele postaci z jej powieści. Zanim zaczęła pisać książki, Samantha Young ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie w Edynburgu

On Dublin Street Samanthy Young

Jej kariera literacka zaczęła się niedługo po dyplomie, w wieku 26 lat, kiedy w księgarniach pojawił się jej powieściowy debiut. Wbrew zasadom Samantha Young zainicjowała bestsellerowy cykl On Dublin Street, który uczynił jej nazwisko znanym praktycznie na całym świecie. Historia pełna dramatycznych uczuć, tajemnic i namiętnego seksu sprzedawała się jak ciepłe bułeczki. Na sukces swojej debiutanckiej książki Samantha Young, choć jego skala zaskoczyła odrobinę nawet ja samą, była w pełni przygotowana. W niezbyt długim czasie gotowa była kontynuacja tak obiecująco zaczętego cyklu. Ponieważ czytelniczki niecierpliwie oczekiwały premiery kolejnej miłosnej opowieści, bezzwłocznie wydała Samantha Young Wszystkie odcienie pożądania, które mimo umieszczenia w ramach On Dublin Street były dość samodzielną fabułą. Również następną powieść pt. Szkoła uwodzenia Samantha Young skonstruowała tak, by można ją było bez problemu czytać poza serią. Czytelniczki z miejsca pokochały klimat narracji i styl pisarki, pojawienie się więc kolejnych tomów On Dublin Street pozostawało tylko kwestią czasu. Szczególnie że wszystkie trzy książki Samanthy Young znalazły się na najbardziej prestiżowych listach bestsellerów tj. New York Times, USA Today, Wall Street Journal. Cała seria dotychczas, liczy sześć powieści i oraz kilka opowiadań, które nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski. Kolejno w ramach cyklu ukazały się jeszcze dotychczas następujące książki Samanthy Young; Ostatnia szansa, Cofnąć czas oraz W poświacie księżyca.

Inne cykle erotyczno-obyczajowych książek Samanthy Young

Ponieważ znaną i obowiązującą pod każdą długością i szerokością geograficzną rynkową regułą jest, że zarówno czytelnicy, jak i wydawcy uwielbiają cykle powieściowe, na On Dublin Street Samantha Young nie poprzestała. Drugi, niezwykle poczytny, cykl autorki to Hart’s Boardwalk, który zawiera już 2 tytuły, anglojęzyczna premiera ostatniego tomu pt. Things we said, zapowiadana jest na czerwiec 2019 r. Wszystkie części, poza oczywiście romantyczno-erotyczno tematyką, łączy miejsce akcji, nadmorskie miasteczko Hartwell, w którym rozgrywają się opowiedziane przez autorkę miłosne historie. Dla polskich czytelniczych dostępne są dwie książki tego cyklu Samanthy Young: To, co najważniejsze oraz Wszystko, co w tobie kocham. Obie bardzo szybko zyskały status bestsellera i powiększyły grono wielbicielek prozy autorki. Za Wszystko, co w tobie kocham Samantha Young była nawet nominowana w plebiscycie LubimyCzytać 2017. Niestety wciąż nie pojawiły się zapowiedzi polskiego wydania trzeciego tomu serii.

Play on, cykl którego pierwsza odsłona w Polsce miała miejsce w 2018 r., to kolejny duży sukces młodej pisarki. Dotychczas mogły jedynie przeczytać polskie wielbicielki Samanthy Young Wszystko przed nami, powieść otwierającą serię. Błyskawicznie znalazła ona uznanie w naszym kraju, co wyraziło się w nominacji do tytułu Książka Roku LubimyCzytać 2018 r. Drugą część pt. Z dala od świateł Samantha Young w ręce polskich czytelniczek oddała dopiero 3 kwietnia 2019 r. Natomiast również wiosną 2019 r. na anglojęzyczny rynek wydawniczy trafiła trzecia książka serii pt.: Hold on.

W ramach cyklu Into the deep dotychczas wydała Samantha Young Żyj szybko, kochaj głęboko oraz Tylko ty mnie zrozumiesz, dwie dość mocno powiązane, za sprawą głównych bohaterów, powieści.

Inne książki Samanthy Young

Poza niezwykle popularnymi cyklami romansów o silnym zabarwieniu erotycznym, ma na swoim koncie Samantha Young książki także zgoła innego rodzaju. Pisarka jest autorką również trylogii fantasy The tale of Lunarmorte oraz kilku tytułów przeznaczonych dla starszych nastolatków, czyli young adults. W polskim przekładzie z tego nurtu opublikowano Nieznośny ciężar tajemnic. Natomiast już w czerwcu 2019 r. w ręce młodych polskich czytelników odda Samantha Young (Nie)zwyczajną, świetnie przyjętą na anglojęzycznym rynku wydawniczym.