Penelope Bloom

Amerykańska romansopisarka znana dzięki pikantnym, lecz zabawnym i lekkim fabułom. Jej charakterystyczny styl i język pełen humoru oraz erotycznych aluzji sprawiają, że trudno pomylić książki Penelope Bloom z twórczością innych autorów. Spore grono miłośników jej prozy i dowcipu zapewniło pisarce miejsce na liście bestsellerów USA Today oraz w pierwszej dziesiątce najlepiej się sprzedających autorów Amazona.

Podobno książki Penelope Bloom pisać chciała już w dzieciństwie. Jednak zanim podjęła heroiczną decyzję o realizacji swoich marzeń, wiele lat poświeciła pracy nauczycielskiej. Jak sama mówi, pewny etat w szkole zamieniła na niestabilność pisarskiej kariery, by pokazać córkom, że warto podążać za marzeniami, czasem nawet wbrew chłodnej kalkulacji.

Na swoim koncie ma kilka bardzo różnorodnych serii powieściowych (nawet z nurtu BDSM) oraz całkiem pokaźną liczbę samodzielnych fabuł. Książki Penelope Bloom, jak dotąd, zostały przetłumaczone na siedem języków. W polskim wydaniu dostępny jest jednak tylko jeden cykl powieściowy pisarki.

Owoce pożądania Penelope Bloom

Polskim czytelnikom książki Penelope Bloom stosunkowo niedawno postanowiło przybliżyć wydawnictwo Albatros. Wybór wydawcy padł na serię Objects of attraction, najbardziej chyba lubianą i popularna serię powieściową pisarki. Oryginalnie seria liczy sześć tomów, jednak na razie w polskim tłumaczeniu dostępne są pierwsze trzy części wydane pod wspólnym szyldem Owoce pożądania.

Pierwsza powieść z tej serii wymownie zatytułowała Penelope Bloom: Jego banan. I rzeczywiście owoc ten ma w tej historii swoje, wcale nie poślednie, miejsce. Od banana ta historia się zaczyna i nie da się ukryć, że bez niego narracja nie ruszyłaby z miejsca. Szczególnie, że tak charakterystyczny dla pisarki rodzaj poczucia humoru swoje źródło ma w zabawie językiem i opiera się, na niekiedy warstwowej, aluzji erotycznej. Bohaterką powieści Jego Banan Penelope Bloom czyni współczesne wcielenie Bridget Jones, uroczą niezdarę o imienia Natasha, marzącą i wielkiej dziennikarskiej karierze. Dziewczyna dostaje w swojej redakcji nie lada szansę – ma zebrać materiały do artykułu demaskującego machlojki pewnego milionera, a konkretnie Bruce’a Chambersona. Aby je zdobyć, Natasha stara się o posadę stażystki w firmie biznesmena. I w tym mniej więcej miejscu pojawia się banan, i to jego banan... Banan należy do samego szefa i, żeby nie było co do tego żadnych wątpliwości, jest podpisany. Nikt, absolutnie nikt, poza samym właścicielem, nie ma prawa go tknąć. Oczywiście, Natasha, kobieta-katastrofa, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na oczach szefa w dodatku, zjada rzeczonego banana. Co ciekawe, Bruce decyduje się zatrudnić złodziejkę owoców…

Dalej oczywiście wszystko toczy się, godnie z regułami gatunku – jest pożądanie, seks i komedia omyłek. Jego banan Penelope Bloom to komedia erotyczna, jednak mimo zachowania konwencji, w mocno niekonwencjonalnym wydaniu.

W drugiej części serii zatytułowanej Jej wisienki Penelope Bloom podąża w kierunku wyznaczonym przez Jego banana. Jest zabawnie, niektórzy twierdzą, że nawet zabawniej niż w części pierwszej, jest pikantnie i romantycznie zarazem. Powieść jej wisienki Penelope Bloom konstruuje według dobrze sprawdzonego wzoru, który jednak, sądząc po reakcjach czytelniczek, długo jeszcze się nie znudzi. Bohaterka książki, 25-letnia Hailey, uwielbia piec i prowadzi własną cukiernię. Niestety interes nie idzie dobrze. Właściwie, to idzie zupełnie źle. Jednak nie jest to jedyny ciężar, jaki na swych barkach dźwiga dziewczyna. Na domiar złego Hailey jest bowiem jeszcze dziewicą, dwudziestopięcioletnią. Akcja zawiązuje się, gdy w cukierence pojawia się niesamowicie przystojny klient, który chętnie pomógłby jej się z tym kłopotem uporać. Tak się składa, że jest to brat bliźniak Bruce’a, bohatera poprzedniej powieści cyklu. William Chamberson kupuje od Hailey ciasto z wiśniami, kradnie jej wazon oraz zostawia numer telefonu. Idealny początek romansu.

Powieść Jego babeczka, Penelope Bloom trzecia fabułą z serii Owoce pożądania ukazała się w Polsce w październiku 2019 r. Tym razem historia koncentruje się na zabawnych perypetiach Emily czującej nieodparty pociąg do swojego szefa, który, tak się składa, jest jej dawną szkolną miłością. A że stara miłość nie rdzewieje, będzie naprawdę gorąco…