Mia Sheridan
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Mia Sheridan 
  • Religia i duchowość 
  • Wyczyść

Amerykańska pisarka. Autorka poczytnych romansów, powieści erotycznych, w tym wielu bestsellerów New York Timesa. Książki Mia Sheridan pisze, jak sama to określa, dla przyjemności snucia miłośnych opowieści, niosących czytelnikom nadzieję na to, że od szczęśliwego zakończenia dzieli ich niekiedy tylko jedne mały zwrot akcji. Aktualnie w dorobku pisarki znajduje się już blisko 20 tytułów, jednak w jej głowie na spisanie czeka jeszcze wiele romantycznych historii.

Mia Sheridan urodziła się w kalifornijskim San Francisco. Z wykształcenia jest psychologiem, a od wielu lat przede wszystkim szczęśliwą mężatką i matką. Z całą rodziną; mężem policjantem, który jest jej największym fanem, oraz czworgiem dzieci, mieszka w Cincinnati w stanie Ohio.

Mia Sheridan i książki dobre na wszystko

Zanim zaczęła pisać książki, Mia Sheridan pracowała jako graficzka. Dziś specjalizuje się w romansach z nutką erotyki i obowiązkowym happy endem. Jej zdaniem ten typ literatury może mieć wartość terapeutyczną: leczyć złamane serca, przywracać optymizm i wiarę w prawdziwą miłość. Sama za pióro chwyciła, by pomóc sobie podczas żałoby po stracie córki i odkryła, że ubieranie emocji w słowa niesie prawdziwą ulgę. Po raz pierwszy na serio pomyślała o zawodowym zajęciu się pisarstwem, kiedy po premierze pierwszej powieści dostała list od czytelniczki z podziękowaniem za przywrócenie nadziei w prawdziwe uczucie. Autorka od zawsze jest niepoprawną romantyczką, kochającą klasyczne historie miłosne. Jej ulubionym bohaterem literackim jest Heathcliff z Wichrowych Wzgórz, niezmiennie posiadający moc przyspieszania bicia serca pisarki.

Chociaż literaturą zajmuje się obecnie na cały etat, na pracę nad tekstem książki Mia Sheridan poświęca tyko kilka godzin dziennie (pisze ok 2000 znaków), popołudnia rezerwując dla rodziny. Mimo wszystko może się ona pochwalić niemałym dorobkiem literackim, na który składa się blisko 20 pełnowymiarowych fabuł. Co ciekawe, wbrew modzie panującej od lat na rynku wydawniczym, swoich powieści Mia Sheridan nie pisze w cyklach, a każda z nich jest samodzielną narracją z nowymi bohaterami (stand alone). Dla relaksu pisarka lubi oddawać się lekturze, jeżeli jednak nie siedzi akurat z nosem w swoim czytniku (czyta najczęściej właśnie ebooki) Mia Sheridan chętnie oddaje się różnego rodzaju robótkom ręcznym, a dekorowanie domu jest jej prawdziwym hobby.

Jako ważniejsze pozycje w jej bibliografii wymienić można pozycje takie jak "Bez lęku", "Bez szans", "Bez tajemnic", oraz najnowszą " Bez żalu". Opisując bohaterów na kartach swoich powieści, autorka oprócz obecnych sytuacji nakreśla także ich przeszłość w taki sposób, by czytelnik mógł ich poznać jeszcze lepiej.

Mia Sheridan i znaki zodiaku, czyli miłość zapisana w gwiazdach

Pisarka debiutowała w 2013 r. powieściami Leo i Leo’s Chance, które okazały się sukcesem i początkiem niezwykle udanej literackiej kariery (W Polsce dwie pierwsze książki Mii Sheridan zostały wydane w jednym tomie zatytułowanym. Bez tajemnic). Był to początek całej serii, dla której inspirację stanowią znaki zodiaku. Większość fabuł pisarki można zaliczyć właśnie do niej. Cieszą się one ogromną popularnością w naszym kraju, choć jeszcze nie wszystkie dostępne są w Polskim przekładzie. W nadwiślańskich księgarniach kupić można m.in. Bez szans (Byk), Bez uczuć (Baran), Bez pożegnania (Bliźnięta).

Mia Sheridan, Bez złudzeń i inne miłosne historie

Poza serią zodiakalną pisarka ma na koncie także kilka innych bestsellerowych powieści. W 2017 r. w ręce czytelniczek oddała Mia Sheridan Bez złudzeń, wzruszającą opowieść o niełatwym uczuciu rodzącym się między dwojgiem życiowo poranionych ludzi. Inspiracją do stworzenia tej historii był przypisywany Bobowi Marleyowi cytat (Jeśli jest niesamowita, nie będzie łatwo. Jeśli jest łatwa, nie będzie bądź niesamowita. Jeśli ona jest tego warta, nie poddasz się. Jeśli się poddasz, nie jesteś godny. Prawda jest taka, że wszyscy cię skrzywdzą; po prostu musisz znaleźć tych, dla których warto cierpieć), który wywołał u autorki wiele refleksji na temat natury samej miłości i związków między ludźmi. Bez złudzeń jest chyba najpopularniejszą w Polsce powieścią autorki. W 2018 r. wydała Mia Sheridan Bez powrotu i Bez żalu kolejne historie niemające swoich korzeniu w astrologicznych fascynacjach pisarki. Z kolei najnowsze, wciąż niedostępne w polskim przekładzie, książki: Where the blame lies i Where the truth lives, jako thrillery erotyczne, są dla autorki pierwszą próbą wyjścia poza uprawianą do tej pory literacką konwencję.