Marah Woolf
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Publikująca pod pseudonimem niemiecka pisarka, autorka znana przede wszystkim z poczytnych powieści fantasy przeznaczonych dla młodzieży. Jako Marah Woolf książki wydaje od dekady, a od 2015 r., pod szyldem Emma C. Moore, pisze także lekkie współczesne romanse. Swoimi bezpretensjonalnymi gatunkowymi fabułami zdążyła już zdobyć sobie grono wiernych czytelników zarówno w rodzinnym kraju, jak i za granicą. Polskiego przekładu jak na razie doczekały się trzy cykle powieściowe pisarki: Saga księżycowa, Iskra bogów i Trzy czarownice. Książki Marah Woolf sprzedały się w blisko 2-milionowym nakładzie i zostały przetłumaczone na kilka języków. Najnowsza powieść jej autorstwa pt. Siostra gwiazd do nadwiślańskich księgarń trafiła wiosną 2021 r.

Pisarka na świat przyszła pod koniec 1971 r. w Magdeburgu jako Ina Körner. Na początku lat 90-tych odbywała staż urzędniczy w Dresdner Bank, później studiowała nauki polityczne oraz historię na Uniwersytecie Otto-von-Guericke. Ostatecznie założyła firmę produkującą audiobooki oraz poświęciła się życiu rodzinnemu, przede wszystkim wychowaniu trójki swoich dzieci.

Jak przyznaje, będąc już poczytną pisarką znaną pod nazwiskiem Marah Woolf, książki zawsze odgrywały ważną rolę w jej życiu, jednak właściwie nigdy nie marzyła, aby pisać własne. Tak naprawdę przez blisko 4 dekady była jedynie czytelniczką i nie odczuwała najmniejszej potrzeby tworzenia własnych historii. Wszystko zmieniło się po lekturze sagi Zmierzch, która poruszyła jakąś uśpioną do tej pory strunę jej duszy i wyzwoliła prawdziwą eksplozję twórczej energii. Zachwycona połączniem w świecie przedstawionym współczesnych realiów z fantastycznymi postaciami i magią, nagle uświadomiła sobie, że ma własny pomysł na podobną narrację. Praktycznie z marszu wzięła się do pracy i już wkrótce jej opowieść została ubrana w słowa. Podobno napisanie pierwszej książki Marah Woolf zajęło zaledwie trzy miesiące. A kiedy już raz zaczęła tworzyć, nie mogła przestać. Szybko zdobyła sympatię czytelników, co znajduje odzwierciedlenie w przyznawanych jej niemal corocznie nagrodach najważniejszej niemieckiej społeczności książkowej Lovelybooks (odpowiednik polskiego LubimyCzytać). Nic wiec dziwnego, że do ulubionych maksym autorki należy chińskie przysłowie: Jeśli chcesz czegoś, czego nigdy nie miałeś, musisz zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś.

Marah Woolf i Saga księżycowa

Pierwszą cześć swojego bestsellerowego cyklu Saga księżycowa pt. Księżycowy blask Marah Woolf opublikowała w 2011 r. Historia nastolatki, która po śmierci matki przenosi się z Ameryki do wujostwa do Szkocji, gdzie zaczyna zupełnie nowe pełne magii i miłości życie, z miejsca podbiła serca miłośniczek młodzieżowych romansów paranormalnych. W Szkocji Emma poznaje pełnego uroku, ale i tajemnic Calluma, który zdecydowanie nie jest zwyczajnym chłopakiem. Rodzi się między nimi uczucie, jednak ze względu na naturę swojego ukochanego Emmie nie jest dane cieszyć się szczęściem pierwszej prawdziwej miłości. Kontynuacja dramatycznych przygód nastolatków, Księżycowy czar, ukazała się w 2012 r., a niedługo później w ręce czytelników oddała Marah Woolf Księżycowy sen, trzeci, finałowy, tom cyklu.

Marah Woolf i Iskra bogów, czyli Percy Jakson dla dziewczyn

W polskim tłumaczeniu dostępna jest również inna bestsellerowa trylogia Marah Woolf, Iskra bogów. Jej pierwsza cześć pt. Nie kochaj mnie ukazała się w 2017 r. a do polskich księgarń trafiła blisko dwa lata później. Fabuła opiera się na, znanej z szalenie popularnego cyklu Ricka Riordana o Percym Jacksonie, koncepcji przenikania się świata współczesnego z mitologicznym,. Jednak historia o starożytnych greckich bogach zamieszanych w życie XXI-wiecznych nastolatków w wydaniu niemieckiej pisarki zdecydowanie bardziej niż na szaleńczych przygodach skupia się na wątkach miłosnych. Niewątpliwie trylogię Iskra bogów Marah Woolf napisała przede wszystkim z myślą o młodych czytelniczkach, dla których perypetie uczuciowe bohaterów zazwyczaj mają znaczenie pierwszoplanowe. Na maj 2021 r. planowana jest polska premiera 2. tomu cyklu pt. Nie odrzucaj mnie, a na początku następnego roku powinna ukazać się dopełniające trylogii Nie zostawiaj mnie.

Marah Woolf i trzy czarownice

Najnowszym wydanym w naszym kraju tytułem Marah Woolf jest Siostra gwiazd, powieść otwierająca cykl fantasy Trzy czarownice. Jego główną bohaterką jest obdarzona magiczną mocą Vianne, najmłodsza spośród trójki sióstr czarownic. W świecie przedstawionym serii równowaga utrzymywana jest dzięki zawartemu 1,5 tysiąca lat temu przez potężnego Merlina układowi z królem demonów. Jednak pokój ten zaczyna dobiegać końca, a demony przenikają do świata ludzi. Potrzebny jest nowy traktat, jednak jego zawarcie nie będzie sprawą prostą. Nie ma bowiem pewności, po czyjej stronie tak naprawdę opowie się ostatecznie Ezra, nowy Wielki Mistrz Loży. Na szczęście Vianne dysponuje potężną magią, której siły nie znają jeszcze nie tylko jej wrogowie, ale nawet ona sama.

Dotychczas polskiego tłumaczenia doczekał się jedynie pierwszy z trzech tomów cyklu, więc miłośniczki książek Marah Woolf będę musiały uzbroić się w cierpliwość.