Krystyna Mirek
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Mimo stosunkowo krótkiego stażu pisarskiego, Krystyna Mirek ma już w swoim dorobku ponad 20 powieści, z których większość znalazła się na szczytach listy polskich bestsellerów. Jej przygoda literacka, choć zaczęła się dość późno, bo niedługo przed 40-tymi urodzinami, cechuje się więc niezwykła dynamiką.

Zanim postanowiła pisać książki, Krystyna Mirek skończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i była nauczycielką języka polskiego. Jak sama mówi, gdy inni studenci polonistyki marzyli, żeby wydawać książki, Krystyna Mirek chciała uczyć dzieci. Tak też się stało i praca w szkole była dla niej przez wiele lat źródłem dużej satysfakcji. Potrzeba pisania pojawiła się później, jednak szara codzienność, obowiązki domowe i macierzyńskie nie pozwalały na realizację tej pasji. Dopiero robiąc swoiste życiowe podsumowanie przed swoimi 40-tymi urodzinami, Krystyna Mirek postanowiła podjąć literackie wyzwanie i nie odkładać tego marzenia na później.

Pierwsze książki Krystyny Mirek

Dzięki dużemu uporowi, i wsparciu męża, w 2011 r. w ręce czytelników oddała Krystyna Mirek Prom do Kopenhagi, swoją pierwsza powieść. Nie odniosła ona spektakularnego sukcesu, jednak nie zniechęciło to autorki do pracy nad kontynuacją fabuły. W następnym roku wydaje Mirek Polowanie na motyle, drugą po Promie do Kopenhagi, część cyklu Przyjaźń, miłość związki. W tym momencie miał miejsce pierwszy w jej literackiej biografii, ze względu na konieczność szukania nowego wydawcy, przełomowy moment. Szczęśliwie, udało się to dość szybko i od tego momentu kariera pisarki zdecydowanie nabrała tempa. Jak sama wspomina, jej przygoda jako autorki naprawdę zaczęła się dopiero po zmianie wydawnictwa, ponieważ to właśnie wydanie trzeciej książki, Krystynę Mirek wprowadziło do głównego nurtu literatury popularnej oraz na listy bestsellerów. Czytelniczki pokochały Pojedynek uczuć za ciepłe i w ostatecznym rozrachunku optymistyczne podejmowanie trudnych życiowych tematów, za humor i lekkość narracji, będące wyróżniać także późniejszych książki Krystyny Mirek.

Saga rodu Cantendorf Krystyny Mirek i inne cykle powieściowe autorki

Ponieważ zarówno czytelnicy, jak i wydawcy kochają powieściowe cykle, każdy współczesny pisarz ma ich zazwyczaj w swoim dorobku kilka. Również Krystyna Mirek książki tworzy nierzadko w ramach większych struktur kompozycyjnych. Najpopularniejszym chyba, choć nie pierwszym chronologicznie w jej dorobku, jest cykl Saga rodu Cantendorf. I nic w tym dziwnego, ponieważ Trylogia rodu z Cantendorf ma wszystko, co porusza serca czytelniczek w każdej epoce i pod każdą szerokością geograficzną. Każdy z tomów, poczynając od pierwszego pt. Tajemnica zamku, Krystyna Mirek wypełnia odpowiednią dawką: tajemnicy właśnie, nieszczęśliwej i szczęśliwej miłości, stylowych dekoracji z epoki długich sukien, wielkich kapeluszy i pięknych oraz niewinnych panien. Odpowiedź rynku musiała być, i była, entuzjastyczna. Nawet finałową częścią pt. Prawdziwa miłość Krystyna Mirek nie zawiodła oczekiwań swoich wiernych czytelniczek, które w większości były zdecydowanie usatysfakcjonowane zakończeniem tej wielowątkowej historii. A nie od dziś wiadomo, że to rozwiązanie akcji jest w pisarskim rzemiośle największym wyzwaniem.

Inne ważne książki Krystyny Mirek, tworzące serie to: Jabłoniowy sad (Szczęśliwy dom, Rodzinne sekrety, Spełnione marzenia), Willa pod Kasztanem (Światło w cichą noc, Światło o poranku) oraz Iga i Wiktor (Większy kawałek nieba, Wszystkie kolory nieba).

Podróże z książkami Krystyny Mirek

Jedną z tajemnic popularności, jaką cieszą się książki Krystyny Mirek, jest bez wątpienia ich moc oderwania czytelników od szarej codzienności. Dzięki powieściom pisarki można zaznać romantyzmu i egzotyki jednocześnie., np.: Wakacje all inclusive Krystyny Mirek proponują wycieczkę na grecką wyspę, a Francuska opowieść kusi czarem słonecznego południa Francji. W najnowszej, wydanej w marcu 2019 r., swojej powieści pt.: Tam, gdzie serce twoje Krystyna Mirek również zabiera swoją bohaterkę w, może nie bardzo daleką, ale za to fundamentalną, podróż.