Jennifer L. Scott
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Amerykańska blogerka, publicystka, autorka bestsellerowych podręczników stylu.

Jennifer L. Scott pochodzi ze słonecznej Kalifornii, jednak to Francja w dużej mierze ukształtowała jej osobowość. Jako studentka przez pół roku mieszkała z francuską rodziną z wyższej klasy średniej, co na zawsze zmieniło jej życie. Zaczęło się od prowadzenia popularnego bloga pt. The Daily Connoisseur, później opublikowała Jennifer L. Scott książki, które stały się światowym fenomenem. Aktualnie, jako osobowość medialna, gości w telewizji, lifestylowej prasie oraz prowadzi kanał na YouTube. Jennifer L. Scott wraz z mężem, Benem, wychowują czworo dzieci i dzielą czas między południową Kalifornię a angielską wieś. Pisarka w czasie wolnym uwielbia gotować i słuchać muzyki klasycznej. Marzy jej się również napisanie serii kryminałów.

Lekcje Madame Chic Jennifer L. Scott

Swoją debiutancką książkę pt. Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu Jennifer L. Scott w ręce czytelników oddała w 2012 r. Bardzo szybko ten beletryzowany, napisany z prostotą i bez zbędnego nadęcia, poradnik lifestylowy podbił serca czytelników i trafił na listę bestsellerów. Ukazanie się poradnika poprzedzał niezwykle lubiany Stanach Zjednoczonych blog Daily Connoisseur. Jednak w pewnym momencie autorka uznała formułę internetowych krótkich wpisów za niewystarczającą. A ponieważ o napisaniu książki Jennifer L. Scott marzyła od dziecka, postanowiła rozszerzyć swoje horyzonty poza blogosferę.

Zarówno blog, jak i książka są pokłosiem rewolucji, która zaszła w autorce na skutek zetknięcia, na półrocznym studenckim wyjeździe, z paryskim stylem życia. Mieszkając i dzieląc codzienność z dobrze sytuowaną francuską rodziną, poznała kulturę, która na zawsze zmieniła jej sposób postrzegania świata. Lekcje Madame Chic Jennifer L. Scott napisała, aby pomóc innym w osiągnięciu tej francuskiej urody życia. W tym celu proponuje szereg praktyczny i prostych pomysłów, jak np. zasada 10-elementowej garderoby, która upraszcza życie i uwalnia od tyranii przepełnionej szafy. Tworząc taką, składającą się z około dziesięciu podstawowych przedmiotów szafę, oraz dodatków, można zdaniem autorki, dopracować swój prawdziwy styl i nie tracić czasu na zastanawianie się każdego ranka, w co się ubrać.

Jennifer L. Scott w domu Madame Chic

Kiedy Jennifr L. Scoutt została matka i pełnoetatową panią domu, mocno zaczęła doskwierać jej monotonia codziennych czynności: prania, prasowania, zmywania i sprzątania. Zatęskniła do paryskiego mieszkania, w którym spędziła pamiętne sześć miesięcy i gdzie estetyka oraz szczególna oprawa nie tylko świąt, ale codziennych rodzinnych spotkań czy rytuałów była priorytetem. Pragnąc piękniejszego życia, pisarka postanowił spróbować osiągnąć paryski efekt w Ameryce i całkowicie zmieniła swoje podejście do domowych zajęć. Wkrótce okazało się, że to co kiedyś było kieratem, może stać się źródłem satysfakcji i radości.

I tak dwa lata po swoim debiucie opublikowała Jennifer L. Scott W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?, dzieląc się z czytelnikami swoim doświadczeniem. Poradnik doskonale uzupełniał filozofię zawartą w Lekcji Madame Chic i zdobył niemniejszą popularność.

Szkoła wdzięku Madame Chic

W ostatnim tomie swojej francuskiej trylogii pt. Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji? Jennifer L. Scott radzi, czym jest ponadczasowa, niewymuszona elegancja. Dobre maniery, adekwatny strój, sztuka konwersacji – po tym poznaje się damę, a Madame Chic zdradzi sposoby, jak to wszystko osiągnąć. Na łamach swojej książki Jennifer L. Scott Jak przekonuje że, wdzięk i uprzejmość zdobią każdą kobietę o wiele bardziej niż biżuteria i markowe ubrania. Co więcej, droga do zostania kobietą z klasą nie musi być ani kosztowana, ani długa, ani trudna. Zaś niewielki wysiłek włożony w proponowane przez autorkę zmiany zaowocować może niezwykłą metamorfozą codziennej egzystencji, która zamiast nużyć może stać się źródłem autentycznej radości.

W 2019 r. ukazała się nowa, tym razem napisana z myślą o dzieciach, książka Jennifer L. Scott pt. Connoisseur Kids. Można w niej znaleźć ćwiczenia, gry edukacyjne, zabawy i przepisy, a także zabawne piosenki czy rymowanki pomagające dzieciom uczyć się dobrego zachowania.