Elle Kennedy
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Urodzona w 1982 r. kanadyjska pisarka popularnych romansów erotycznych i powieści new adult. Urodziła się i dorastała na przedmieściach Toronto. Podobno już jako nastolatka chciała pisać Elle Kennedy książki i uparcie dążyła do upragnionego celu, wybierając m.in. jako kierunek studiów anglistykę. W 2005 r. ukończyła studia licencjackie na York University i zaczęła pisać na poważnie. Jak sama mówi, uwielbia silne bohaterki i samców alfa, oraz tyle niebezpieczeństwa, by fabułą była ciekawa. Takie właśnie książki Elle Kennedy stara się dostarczać swoim czytelniczkom, bowiem jej twórczość zdecydowanie skierowana jest do kobiet. A w kobiece gusta udaje jej się trafiać właściwie bez pudła, czemu zawdzięcza swą ogromną popularność. Książki Elle Kennedy regularnie goszczą na najważniejszych listach bestsellerów tj. New York Times, USA Today and Wall Street Journal. Sama również lubi czytać dobre romanse, a do swoich ulubionych autorów zalicza m.in. Danielle Steel, najbardziej klasyczną z klasycznych romansopisarek. Mimo młodego wieku w swoim dorobku ma już kilkadziesiąt powieści, w tym kilka poczytnych powieściowych cykli oraz pisarskich duetów. Książki Elle Kennedy są również najlepszym potwierdzeniem stereotypu przypisującego wszystkim Kanadyjczykom wyjątkową miłość do hokeja. Praktycznie dwa całe powieściowe cykle poświęca ona środowisku hokejowemu i oczywiście silnym, męskim i niezwykle seksownym hokeistom.

Pierwsze książki Elle Kennedy

W zasadzie od samego zakończenia studiów przyszła pisarka nie ustawała w literackiej pracy. Do szerszej świadomości czytelniczej przebiła się natomiast dopiero w 2009 r. za sprawą powieści Night watch, w 2010 roku nominowanej do Rita Award. Od tego momentu jej kariera już tylko się rozpędza. W ciągu kolejnych lat Elle Kennedy książki wydaje praktycznie bez przerwy, zapewniając swoim czytelniczkom stały dopływ premierowych tytułów.

Dwa najbardziej rozbudowane cykle powieściowe pisarki to, Out of uniform oraz Killer instincts. Początek serii Out of uniform zbiega się z rozpoczęciem wielkiej kariery pisarki. Rozbudowywany przez lata doczekał się 8 tomów, a każdy z nich był poświęcony erotycznym perypetiom supermęskich komandosów z elitarnej jednostki Navy Seals.

Natomiast nieco późniejszy cykl Kiler instincts ma już zupełnie inny charakter gatunkowy. Wszystkie wchodzące w skład tej serii książki Elle Kennedy doprawia bowiem niemałą szczyptą sensacji. W Killer instincts nie tylko, zresztą, mężczyźni chwytają za broń czy stają do walki, w tej serii również kobiety są silnymi i bezwzględnymi wojowniczkami.

Cykl Off Campus Elle Kennedy

Choć dorobek pisarki przedstawia się zaiste imponująco, w ciągu dekady bowiem udało jej się opublikować ponad trzydzieści powieści, wciąż bardzo nieliczne książki Elle Kennedy są dostępne w polskim tłumaczeniu. Szczęśliwie dla miłośniczek romantyczno-pikantnych historii najpopularniejszy i najbardziej znany cykl pisarki, Off Campus, został wydany po polsku. Seria czterech powieści osadzonych w świecie przedstawionym uniwersyteckiego kampusu zrobiła ogromną karierę praktycznie na całym świecie. Została sprzedana do ponad 20 krajów i przetłumaczona na wiele języków.

Pierwszy tom zatytułowany Układ Elle Kennedy wydała na początku 2015 r. Powieść z miejsca stała się światowym bestsellerem, a wiele koneserek twórczości pisarki właśnie tę część uznają za najlepszą spośród wszystkich 4. Osią fabularną książki jest umowa zawarta między parą głównych bohaterów; gwiazdą uczelnianej drużyny hokejowej, a piękną i mądrą prymuską. On ma jej pomóc w zawarciu znajomości z obiektem jej westchnień, ona natomiast daje mu korepetycje mające poprawić jego średnią, by nie został relegowany z zespołu. Oczywiście, zgodnie z regułami gatunku, między początkowo sobie niechętnymi bohaterami zaczyna mocno iskrzyć.

W tym samym, 2015 roku, w ręce niecierpliwych czytelniczek oddała Elle Kennedy Błąd, kolejną część serii. Ponownie narracja skupia się na miłosnej relacji miedzy zarozumiałym, zmieniającym dziewczyny jak rękawiczki, hokeistą, a niedostępną, acz piękną studentką. Główny bohater, aby zdobyć serce swojej wybranki, musi naprawić błąd, który popełnił na początku ich znajomości.

W 2016 r. wydała Elle Kennedy Podbój, trzecią część swojego bestsellerowego cyklu. I tym razem pisarka nie zawiodła swoich fanek; jest hokeista, jest piękna dziewczyna, dużo erotyki i jeszcze więcej romansu.

Również na stronach opublikowanej w tym samym roku, zamykającej całość powieści pt. Cel Elle Kennedy opowiada historię trudnej miłości miedzy hokeistą, tym razem jednak szukającym nie kolejnego podboju, lecz prawdziwej miłości, a bojącą się zaangażowania przyszłą panią adwokat. Ponownie bohaterów łączy niezwykle silny fizyczny pociąg, lecz mimo wzajemnego pożądania, po drodze do szczęścia zmuszeni są pokonać nieco przeciwności losu. Jak większość czytelniczek jednak podkreśla, to nie oryginalność fabuły stanowi o sile książek autorki, żadna z nich bowiem na dobrą sprawę nie wychodzi poza gatunkowe klisze. To umiejętność budowania klimatu erotycznego napięcia miedzy bohaterami sprawie, że po książki Elle Kennedy sięgają miliony kobiet na całym świecie.