Christina Lauren
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Christina Lauren 
  • Biznes, rozwój, prawo 
  • Wyczyść

Amerykański pisarski duet, na który składają się Christina Hobbs i Lauren Billings. Na swoim wspólnym koncie autorki mają już kilkadziesiąt tytułów i kilkanaście bestsellerów New York Timesa. Wydane pod szyldem Christina Lauren książki zostały przetłumaczone na blisko 30 języków i cieszą się popularnością na całym świecie. Dziś jest to prawdziwa światowa marka będąca synonimem dobrej i niezobowiązującej rozrywki spod znaku romansu i new adult. Także polskie czytelniczki chętnie sięgają po książki Christiny Lauren, z których spora część doczekała się polskiego wydania.

Pod pseudonimem Christina Lauren książki piszą dwie młode amerykanki, Christina Hobbs i Lauren Billings, które połączyła w 2009 r. miłość do sagi Zmierzch. Po raz pierwszy pisarki spotkały się na zjeździe fanów i autorów fanowskiej fikcji Zmierzchu i z miejsca się zaprzyjaźniły. Wkrótce też, mimo że nie mieszkają nawet w tym samym stanie, rozpoczęły współpracę literacką. Trwa ona już niemal dekadę i jest bez wątpienia niezwykle owocna. Powstające w ramach marki Christina Lauren książki sprzedają się na całym świecie jak świeże bułeczki, osiągając status międzynarodowych bestsellerów.

Lauren Billings (nazywana przez przyjaciół Lo) z wykształcenia jest neurobiologiem (posiada nawet doktorat w tej dziedzinie) i zanim zaczęła pisać, jako Christina Lauren, książki pracowała naukowo. Aktualnie zajmuje się pracą literacką i wychowaniem dwójki dzieci. Jej mąż jest również naukowcem, a po godzinach piwowarem amatorem.

Druga członkini tej niezwykłej kooperatywy, Christina Hobbs, (w skrócie PQ) w swoim poprzednim życiu pracowała w poradni dla nastolatków. Razem z rodziną mieszka w Utah i, jak sama mówi, ma wrażenie, że jest najszczęśliwszą osobą na świecie. Uwielbia boysbandy, a szczególnie koreański zespół BTS. Ponad to jest wielką fanką romansów i brokatu w każdej ilości

Obie pisarki, mimo odniesionego sukcesy nie zapomniały o swoich korzeniach i wspólnie z Niną Bocci stworzyły i prowadza fundację Fandom Gives Back, która zebrał blisko ćwierć miliona dolarów dla zajmującej się onkologią dziecięca organizacji Alex's Lemonade Stand.

Christina Lauren i Piękny

Pierwsza książka duetu Christina Lauren, Piękny drań, ukazała się w 2013 r. Ten gorący i pełen humoru biurowy romans szybko podbił serca czytelniczek na całym świecie, o czym najlepiej świadczą miliony sprzedanych egzemplarzy tytułu. Fabuła bazuje na popularnym w tym gatunku schemacie love-hate, jednak jego realizacja nie ma w sobie nic z banału i świadczy o dużym literackim wyczuciu autorek. Powieść otwiera cały, do dziś niezwykle popularny, cykl. W tym samym roku, co Piękny drań ukazały się 2 powieści z tej serii: Piękny nieznajomy i Piękny gracz. Christina Lauren opublikowała również 3 nowele uzupełniające wątki wszystkich tomów. W ciągu kolejnych dwóch lat do księgarń trafiły jeszcze 4 tytuły cyklu. Polskiego wydania doczekały się jednak tylko stanowiące jego trzon powieści.

Christina Lauren i słodkie rozkosze szalonych nocy

Idąc za ciosem, już w 2014 r. w ręce czytelniczek oddała Christina Lauren Słodkie rozkosze, pierwszy tom nowego cyklu. Jego fabuła koncentruje się wokół gorących romansów pewnych przyjaciółek i każdy tom jest poświęconej innej z nich. Dziewczyny podczas szalonej nocy w Las Vegas poznają niezwykle ciekawych mężczyzn, co jest początkiem namiętnych relacji opisanych na kartach powieści. Seria składa się z czterech tytułów, Słodkie rozkosze, Dziki romans, Szalona noc i Seksowny kłamca.

Christina Lauren i Podróż nieślubna

Najnowszy bestseller, wydany przez duet Christina Lauren, Podróż nieślubna, swoją polska premierę miał latem 2020 r. Nieco zwariowana romantyczna historia niezbyt lubiącej się, mówiąc eufemistycznie, pary, która wskutek wielu zawirowań wyrusza w podróż poślubną zamiast nowożeńców, z miejsca podbiła światowe listy najlepiej sprzedających się tytułów. Zabawne i jednocześnie pikantne przygody Olive i Ethana znalazły również uznanie wśród polskich czytelniczek i to nie tylko zagorzałych wielbicielek twórczości spod znaku Christiny Lauren. Podróż nieślubna to bowiem jedna z najciekawszych tegorocznych propozycji w ramach gatunku i niewątpliwie wymarzona lektura na letnie, odprężające popołudnie.

Nowa książka Christiny Lauren

W październiku 2020 r. na rynku anglosaskim ma się ukazać najnowsza powieść przyjaciółek podpisujących się jako Christina Lauren zatytułowana In a holidaze.