Bel Melisa
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Pseudonim literacki Izabeli Rybak, początkującej pisarki, autorki romansów historycznych. Niepokorni, pierwszy cykl powieściowy jej pióra, liczy jak na razie dopiero dwie części, jednak bez wątpienia mogą one stanowić udany początek ciekawej kariery.

Jak wynika z niewielu dostępnych na jej temat informacji, zanim zaczęła pisać książki Melisa Bel zajmował się przede wszystkim muzyką, która jest jej wielką pasją. Z wykształcenia jest wiolonczelistką, a swoją miłość do muzyki realizuje także jako autorka polskich i angielskich tekstów oraz piosenkarka. Jak sama mówi, jest osobą o wielu, głównie artystycznych (muzyka, malarstwo, film, fotografia), zainteresowaniach. Oprócz szeroko rozumianej sztuki ciekawi ją również psychologia, parapsychologia, medycyna alternatywna – ogólnie wszelkie tajemnice duszy i umysłu. Nie lubi kawy, za to hektolitrami pochłania herbatę. Jest miłośniczką kotów i właścicielką przygarniętej, absolutnie niezależnej i absolutnie czarnej kotki, która znalazła miejsce w jej debiutanckiej powieści pt. Diabelski hrabia. Melisa Bel jednak, co ciekawe, deklaruje, że jej literacka kariera nie jest efektem szczególnej pasji czytelniczej czy konsekwentnego planu, lecz raczej przypadku. Będąc wielką fanką romansów historycznych i dysponując czasem, zamiast czytać kolejną opowieść postanowiła sama jakąś stworzyć. Kiedy usiadła do pisania, okazało się, że kreowanie bohaterów i ich losów jest szalenie wciągającym zajęciem, prawdziwą przygodą.

Jako czytelniczka, prócz romansów, które czyta dla przyjemności, pisarka najchętniej sięga po poradniki zdrowotne lub psychologiczne oraz tytuły związane z duchowością. Podobno Melisa Bel, książki pokochała podczas wagarów, które, jako że naprawdę nie znosiła szkoły, zdarzały jej się dosyć często. Zamiast lekcji często wybierała wyprawę do księgarni, gdzie potrafiła godzinami przeglądać różne ciekawe wydawnictwa. Mimo że niemal całe jej życie związane jest z muzyką, kiedy pisze autorka Niepokornych potrzebuje ciszy, by móc się, skupić. Jeżeli już od czasu do czasu pozwala sobie na towarzystwo muzyki, to jest to muzyka klasyczna lub filmowa. Chociaż zarówno na stronach Diabelskiego Hrabiego i W paszczy Lwa Melisa Bel opowiada o miłości, sama w romantycznej relacji dużo wyżej ceni czyny od słów i uczucia wyrażane nie poprzez wielkie, romantyczne gesty, a praktykę codzienności.

Melisa Bel i Diabelski Hrabia

Swoją debiutancką powieść pt. Diabelski Hrabia Melisa Bel w ręce czytelników oddała w połowie 2020 r. Wydała ją sama i choć, jak wspomina nie było łatwo, dzięki uporowi udało jej się osiągnąć cel. Osadzona w tym samych realich, co klasyczne fabuły Jane Austin romantyczna i pikantna jednocześnie historia relacji Jocelyn i hrabiego Winstona z miejsca podbiła serca miłośniczek romansów w stylowych dekoracjach. Ona to pogrążona w rozpaczy wdowa. Po śmierci męża, który żeniąc się z nią popełnił mezalians i został odcięty od rodzinnego majątku, nie ma środków do życia. On, niegdyś w niej zakochany, ciężko przeżył ślub Jocelyn ze swoim kuzynem. Po latach oboje maja szansę na nowe otwarcie. Mimo że, jak to w literaturze gatunkowej bywa, trudno w tym schemacie liczyć na wiele niespodzianek i zaskoczeń, autorka zgrabnie prowadzi akcję i o perypetiach swoich bohaterów opowiada z dużym wdziękiem. Wielu czytelników doceniło postać kota Rogera (dla którego inspiracją była kotka pisarki) wprowadzającego do fabuły dużo lekkości i dawkę humoru. Jak od razu zastrzega Melisa Bel, Diabelski Hrabia, choć starała się oddać w książce ducha Anglii początków XIX stulecia, nie jest podręcznikiem historii, czy kroniką, stąd chociażby lekko jedynie stylizowany język postaci.

Melisa Bel w paszczy lwa

Już w pod koniec października 2020 r. opublikowała Melisa Bel W paszczy lwa, drugą część zapoczątkowanego Diabelskim hrabią cyklu Niepokorni. Całość ma liczyć 5 tomów, a autorka jest aktualnie w trakcie pracy nad trzecim. Każda z książek mimo, że łączy je świat przedstawiony, może być czytane oddzielnie i stanowi w zasadzie samodzielną historię. W drugiej odsłonie serii Niepokorni Melisa Bel zaprasza do poznania losów młodziutkiej Catherine i zabójczo przystojnego lorda Nicolasa Devona. Dziewczyna, mimo że uważna za niemogąca się równać z jej piękną siostrą i do tego obdarzona talentem do wpadania w niezręczne sytuacje, postanawia zdobyć serce lorda, którego nie bez kozery otacza sława wytrawnego lwa salonowego. Przygotowanie planu podboju jego serca zajmuje jej 4 lata, jest to jednak zdecydowanie dobrze wykorzystany czas. Na stronach W paszczy lwa Melisa Bel udowodniła, że sukces jej poprzedniej książki nie był dziełem przypadku. Mimo braku doświadczenia, kreowanie lekkich, niezobowiązujących, czysto rozrywkowych fabuł idzie jej świetnie, a wiele czytelniczek z niecierpliwością oczekuje na kolejne części Niepokornych.