Beata Majewska
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka, autorka ponad 20 powieści, głównie obyczajowych oraz różnych odmian romansów, w tym również modnego ostatnio pikantnego romansu z mafijną nutką sensacji. Ślązaczka i mocno nietradycyjna tradycjonalistka. Beata Majewska książki pisze również pod pseudonimem Augusta Docher i jest to w tej chwili całkowicie równoprawna marka pisarki, która w swoim dorobku ma już ponad 20 powieści. Najnowszy tytuł jej autorstwa wydany pod własnym nazwiskiem, Kim dla ciebie jestem, do księgarń trafił na początku marca 2021 r.

Beata Majewska urodziła się w 1970 r. w Gliwicach. Artystyczne ciągoty zaprowadziły ją do Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej, zaś śląska praktyczność na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Kilkanaście lat zawodowej pracy poświeciła księgowości, jednak nie było to jej jedyne zajecie – swoje plastyczne uzdolnienia wykorzystywała także jako stylistka paznokci. Poza tym oczywiście, jako prawdziwa tradycjonalistka, zajmowała się domem i wychowaniem trójki dzieci. Przez większość swojego życia, co ciekawe, dzisiejsza autorka blisko 20 poczytnych powieści nie miała żadnych literackich ambicji. Do pracy nad tekstem pierwszej książki Beata Majewska zasiadła, szukając sposobu na poradzenie sobie z trudnymi emocjami towarzyszącymi jej po śmierci ukochanego ojca. Szybko okazało się, że jedna historia przerodziła się w kolejną, a w jej głowie nie widać końca pomysłom na następne.

Autorską karierę zaczynała na Wattpadzie jako Augusta Docher i chociaż później swoją twórczość zaczęła podpisywać także własnym nazwiskiem, nadal używa także pseudonimu, który stał się w jej drugą marką. W ciągu zaledwie kilku lat obecności na rynku wydawniczym udało jej się zdobyć grono wiernych czytelniczek i wyrobić reputację. W związku z tym od 2017 r. Beata Majewska książki pisze na cały etat i jest to aktualnie jej jedyna aktywność zawodowa, dzięki czemu rocznie ukazuje się kilka premier sygnowanych jej nazwiskiem oraz pseudonimem. Chociaż czyta i tworzy bardzo różnorodną literaturę, przyznaje, że zupełnie obca jej temperamentowi jest komedia kryminalna, ponieważ łączenie trupa i żartobliwego tomu uważa za pomysł dość kontrowersyjny.

Poza pracą ma jednak także inne pasje. Jedną z nich są podróże, najchętniej do ciepłych nadmorskich krajów o kulturze, co dla pisarki ważne, niezbyt odległej od polskiej, co pozwala jej się czuć w pełni komfortowo. Mimo że wiele jej ambicji i marzeń się spełniło, wciąż pozostaje kilka czekających na realizację. Jednym z nich jest domek na plaży gdzieś nad ciepłym morzem, np. w Chorwacji lub Hiszpanii. Póki co jednak, Beata Majewska książki pisze w domku położonym także malowniczo, bo w małej podbeskidzkiej miejscowości.

Pierwsze książki Beaty Majewskiej

Książki Beata Majewska wydawać zaczęła połowie poprzedniej dekady. Początkowo publikowała pod pseudonimem Augusta Docher, którego zresztą używa do dziś. Jej debiutancka powieść Eperu, klasyfikowana najczęściej jako romans paranormalny, pierwsza cześć trylogii młodzieżowej Wędrowcy z miejsca podbiła serca wszystkich fanów gatunku i bez wątpienia zwróciła uwagę na początkującą autorkę. Mając już na koncie kilka ciepło przyjętych fabuł, zdecydowała się pisać także pod własnym nazwiskiem. W 2017 r. w ręce czytelników oddała Beata Majewska Konkurs na żonę, lekką powieść obyczajową z dodatkiem romansu. Jeszcze w tym samym roku do księgarń trafił Bilet do szczęścia i Zdążyć z miłością, które zamknęło tzw. trylogię kwiatową.

Beata Majewska i Zapisane w chmurze problemy małżeńskie

Już w 2018 r, powieścią Baśnik Beata Majewska otworzyła drugą obyczajową trylogię, nazywaną owocową, której kolejne odsłony to: Moja twoja wina i Zapisane w chmurze. Jej motywem przewodnim jest, najogólniej rzecz ujmując, małżeński kryzys, z którym autorka konfrontuje swoje bohaterki. Przyczyny tych kryzysów są różne, podobnie jak scenariusze proponowane przez pisarkę, jednak w każdym z przypadków koniec pewnego życiowego etapu jest dla każdej z nich jednocześnie początkiem całkiem nowej, fascynującej drogi.

Beata Majewska, Zapomnij, że istniałem i mafia

W swoim dorobku pisarka ma również tak modne ostatnio romanse mafijne. Układają się one w cykl, liczący jak na razie 3 tomy, jednak premierę następnej części pt. Powiedz, że zostaniesz Beata Majewska zapowiada na maj 2021 r. Pierwsza cześć mafijnego cyklu pt. Zapomnij że istniałem do księgarń trafiła w połowie 2020 r. i trzeba przyznać, że jest to bez wątpienia ciekawe wykorzystanie, szalenie popularnej w ostatnich latach, konwencji romansu z elementami sensacji i mafią w tle. Na jesieni ukazała się kontynuacja tej historii, Pamiętaj, że byłam, opowiedziana jednak z perspektywy innych bohaterów, a na samym początku następnego roku do księgarń trafiła trzecia odsłona tej opowieści pt. Obiecaj, że wrócisz.

Beata Majewska i Kim dla ciebie jestem?

W marcu 2021 r. w ręce czytelników oddała Beata Majewska Kim dla ciebie jestem?, obyczajowy romans będący pierwszą częścią dylogii, której drugi tom pt. Jesteś dla mnie swoją premierę ma mieć jeszcze w tym roku.