B.A. Paris
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Literacka kariera B. A. Paris jest doskonałym dowodem, że w życiu nigdy nie jest za późno, by próbować spełnić swoje marzenia. B. A. Paris to pseudonim literacki, za którym ukrywa się skromna i, do niedawna, nieznana szerokiej publiczności kobieta pod sześćdziesiątkę. B i A to oczywiście inicjały jej imion, nazwisko wybrała natomiast ze względu na ciepłe skojarzenia z miastem, w którym mieszkała niemal 40 lat. Sam pomysł na zastąpienie swojego imienia i nazwiska pseudonimem wynikał z przekonania, że Bernadette Anne MacDougal jest za długie, za mało wpadające w oko i ucho, a na okładce książki B. A. Paris będzie wyglądało o wiele lepiej. Ponadto wydanie powieści pod pseudonimem, nadanie swojemu pisarskiemu wcieleniu nowego imienia, miało też znaczenie symboliczne, podkreślające nowy etap w życiu autorki.

Zanim Bernadette Anne MacDougal została B.A. Paris

Jej droga do sukcesu sama w sobie jest tak niesamowita, że mogłaby być literacką fikcją. Historia życia B. A. Paris jest jak scenariusz amerykańskiego filmu, o tym że nigdy nie należy się poddawać i trzeba mieć odwagę, by dążyć do realizacji swoich marzeń. A odwagi w podejmowaniu życiowych decyzji Bernadette Anne MacDougal akurat nigdy nie brakowało. Urodziła się w Anglii, jednak całe dorosłe życie spędziła wraz z mężem we Francji. Choć swoją karierę zaczynała w finansach, nie obawiała się w dojrzałym wieku dokonać radykalnych zmian w sferze zawodowej. Poszła na studia, zrobiła uprawnienia pedagogiczne i otworzyła wraz z mężem szkołę językową. Poświeciła się również opiece nad gromadką dzieci.

Jak jednak zawsze podkreśla, potrzeba pisania towarzyszyła jej nieprzerwanie od wczesnej młodości. Zanim książki B. A. Paris podbiły światowe listy bestsellerów, Bernadette Anne MacDougal długie lata pisała do szuflady, od czasu do czasu próbując szczęścia u wydawców. Kolejne odmowy nie zniechęcały jej jednak. Pisanie samo w sobie było dla nie tak dużą przyjemnością, że cała reszta nie miał większego znaczenia. Początkowo próbowała tworzyć B. A. Paris książki dla dzieci, głównie krótkie formy: opowiadania, bajki, historyjki. Pomysł, aby spróbować się z materią powieściową podsunęła jej dopiero dorastająca córka, zachęcając matkę do udziału w konkursie literackim. Okazało się wtedy, że wymyślanie dłuższych narracji dla dorosłych przychodzi jej bez trudu.

Chociaż książki B. A Paris, które przyniosły jej międzynarodowy rozgłos to thrillery psychologiczne, podobno nigdy nie była ani miłośniczką tego gatunku, ani nie planowała go uprawiać. Jednak jako osoba pragmatyczna postanowiła podążyć za zapotrzebowaniem rynku wydawniczego. Pisarska filozofia B. A. Paris jest bowiem taka, że autor powinien dostarczać czytelnikom tego, czego ci aktualnie chcą.

Przełomowa powieść B. A. Paris Za zamkniętymi drzwiami

Absolutnym przełomem w życiu Bernadette Anne MacDougal było wydanie w 2016 r. pierwszej książki B. A Paris, Za zamkniętymi drzwiami. Powieść z miejsca stała się bestsellerem, co błyskawicznie uczyniło z niedawnej gospodyni domowej poczytną pisarkę. Skala sukcesu Za zamkniętymi drzwiami B. A. Paris była tak wielkim zaskoczeniem dla Bernadette Anne MacDougal, że nie wiedziała ona, jaką strategię wobec niespodziewanej sławy przyjąć. Stąd bardzo długo jedynie kilka osób znało prawdziwą tożsamość nowej gwiazdy literatury popularnej. Do tej pory Za zamkniętymi drzwiami przetłumaczono na kilkadziesiąt języków i sprzedano w wielomilionowym nakładzie i, choć jeszcze nie są znane żadne szczegóły ewentualnego projektu, wiadomo, że prawa do ekranizacji Za zamkniętymi drzwiami zostały już wykupione.

Na skraju załamania i Pozwól mi wrócić B. A Paris sukcesu ciąg dalszy

Debiut B. A. Paris wywołał dawno nienotowaną sensację na rynku wydawniczym, więc od razu pojawiło się zapotrzebowanie na kolejne powieści pisarki. Przyznaje ona, że nieprawdopodobne powodzenie Za zamkniętymi drzwiami, zawiesiło poprzeczkę na tyle wysoko, że praca nad następną powieścią odbywała się już pod dużą presją. Tym niemniej, dość szybko, bo już w 2017 r., do rąk czytelników trafia druga książka B. A. Paris Na skraju załamania. Niecierpliwie wyczekiwana na całym świecie powieść rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Podobnie jak debiut autorki, to także trzymający w napięciu aż do samego końca thriller psychologiczny. To również kolejny sukces finansowy; świetnie sprzedają się nie tylko papierowe, ale też inne niż tradycyjne formaty wszystkich książek B. A. Paris: ebooki i audiobooki.

Dlatego też nikogo nie zdziwiło, że autorka niezwłocznie przystąpiła do pracy nad trzecią powieścią. Inaczej niż poprzednio, tym razem bohaterem swojej najnowszej książki, Pozwól mi wrócić, B. A. Paris uczyniła nie kobietę, lecz mężczyznę. Ta zmiana perspektywy była dla pisarki zarówno dużym wyzwaniem, jak i fascynującą przygodą. Sprawiła też, że powieść ta odbiega charakterem od jej poprzednich dokonań. Jednak, choć książka ukazała się na światowym rynku wydawniczym niedawno, wszystko wskazuje, że przypadnie ona do gustu czytelnikom podobnie jak Za zamkniętymi drzwiami i Na skraju załamania.