Agata Przybyłek
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Agata Przybyłek 
  • Thriller, sensacja, horror 
  • Wyczyść

Urodzona w 1994 r. autorka literatury obyczajowej, komedii romantycznych i dramatów. Choć pochodzi z mazowieckiej wsi, swoje dorosłe życie związała z Gdańskiem, w którym studiowała psychologię, i w którym mieszka. Posiadaczka charakterystycznych, ognistych loków i, mimo młodego wieku, ponad 20 powieści na koncie. Zanim doszło do jej literackiego debiutu w 2015 r., bardzo długo Agata Przybyłek książki pisała do szuflady. Dzięki temu, kiedy jej pierwsza opublikowana powieść spotkała się z ciepłym przyjęciem, a wydawcy niecierpliwie dopytywali się o kolejne fabuły, wystarczyło jej sięgnąć do szuflady, gdzie czekały na wydanie spisane wcześniej historie. Zresztą pisanie i książki Agata Przybyłek ma niejako we krwi. Od zawsze dużo czytała, a już jako mała dziewczynka próbowała tworzyć swoje pierwsze (bogato ilustrowane) książeczki. Z wiekiem jej literacki zapał wcale nie malał, wręcz przeciwnie, realizował się w coraz to poważniejszych formach; wierszach i opowiadaniach, aż zaowocował całkiem pokaźną bibliografią, która, jak wszystko wskazuje, będzie w szybkim tempie przyrastać. Pisarka bowiem z pomysłami na kolejne tytuły nigdy nie ma problemu. Jak twierdzi Agata Przybyłek, książki pisze za nią samo życie, będące niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Pierwsze książki Agaty Przybyłek

W 2015 r. za sprawa powieści pt. Nie zmienił się tylko blond Agata Przybyłek zaliczyła jeden z najbardziej udanych wydawniczych debiutów ostatnich lat. Jej ciepła, pełna optymizmu i humoru historia niezwykle szybko zyskała popularność. Losy 37-letniej Iwony, której uporządkowanie życie zamienia się w jednej chwili w stos dymiących gruzów urzekły całkiem spore grono odbiorców. Bohaterce Nie zmienił się tylko blond Agata Przybyłek nie oszczędza niemal niczego: mąż od niej odchodzi, zostawiając z czworgiem dzieci, za sprawą intercyzy małżeńskiej zostaje bez grosza przy duszy, a jej niepełnoletni syn oznajmia, że niedługo zostanie ojcem i trzeba się zaopiekować jego ciężarną dziewczyną.

Aby złapać dystans i równowagę po tych ciosach, Iwona wraz z dziećmi (i przyszłą matką jej wnuka) przeprowadza się na wieś do swoich rodziców. Zgromadzenie tylu różnych osób w jednym miejscu jest oczywiście niewyczerpanym źródłem humoru, który sprawia, że mimo nieraz bardzo poważnych tematów, które porusza autorka, jej powieść czyta się lekko i przyjemnie. Czytelniczki z miejsca polubiły świetnie wykreowanych bohaterów i niecierpliwie czekały na kolejne z nimi spotkanie.

Na szczęście nie musiały czekać zbyt długo, ponieważ już w 2016 r. wydała Agata Przybyłek Nieszczęścia chodzą stadami, kontynuację Nie zmienił się tylko blond. Tym razem postacią centralną fabuły jest Halinka, matka Iwony, której ciężko przychodzi pogodzenie się z wyprowadzką córki i towarzyszącej jej gromadki. Radzi sobie z tym zapraszając swoją chrześnicę, która przyjeżdża, jednak, ku zgrozie starszej pani, okazuje się być matką nie jednego lecz dwojga dzieci. Co gorsza, tym jednego o zupełnie innym niż najbliższe otoczenie kolorze skóry. W tym samym roku powieścią Grzechu warta Agata Przybyłek zamknęła swój bestsellerowy cykl.

Bez ciebie i Takie rzeczy tylko z mężem Agaty Przybyłek

Czekających na jej kolejne książki Agata Przybyłek nie miała zamiaru wystawiać na zbyt ciężką próbę i jeszcze w 2016 r. w księgarniach można było kupić jej nową powieść będącą początkiem dłuższej historii. Jednak, Bez ciebie Agata Przybyłek nie wypełnia już lekkim, niezobowiązującym humorem. To historia od początku do końca ciężka i poważna, poświecona drastycznym tematom przemocy domowej. W drugim tomie zatytułowanym Jeszcze raz jest również niezwykle dramatycznie, trudno więc ten cykl pisarki nazwać wakacyjną lekturą.

W niezwykle pracowitym i obfitującym w premierowe tytuły autorki roku 2016 swój początek ma jeszcze jeden bestsellerowy cykl sygnowany jej nazwiskiem. Tym razem na stronach powieści pt. Takie rzeczy tylko z mężem Agata Przybyłek powraca do lżejszego tonu i humoru znanego chociażby z jej debiutanckiej książki. Małżeńskim perypetiom pary nauczycieli z mazowieckiej wsi, Zuzanny i Ludwika, pisarka, ku satysfakcji wiernych czytelniczek, poświęca aż 4 tomy. Ostatnią, zamykającą historię, część pt. Żona na pełen etat Agata Przybyłek opublikowała na początku 2018 r.

Najnowsze książki Agaty Przybyłek

W serii zapoczątkowanej w 2017 r. powieścią Bądź przy mnie zawsze Agata Przybyłek ponownie uderza w poważniejsze tomy. Pięć tomów cyklu poświęconych jest najtrudniejszym życiowym wyborom i sytuacjom oraz uczuciom, zarówno tym dobrym, jak i złym. Pisarka nie oszczędza swoich bohaterów, a czytelnika nie raz zmusza do zadania sobie trudnych pytań.

W najnowszym cyklu Miłość i inne szaleństwa Agata Przybyłek ponownie wraca do lżejszego i bardziej wakacyjnego gatunku, jakim jest komedia romantyczna. A w zasadzie rodzinna komedia romantyczna. Seria poświecona jest bowiem czterem siostrom: Ninie, Elizie, Patrycji Małgosi, a każda z nich jest bohaterką jednego tomu tetralogii. W warstwie symbolicznej każda z sióstr reprezentuje również jeden z 4 żywiołów. Niemal równoprawną bohaterką jest ich nadopiekuńcza i dość wścibska matka. Sabina, bo tak ma ona na imię nie cofnie się przed niczym, co w jej mniemaniu słuszne. Na kartach rozpoczynającego cykl tomu Ja chyba zwariuję! Agata Przybyłek opowiada, jak Sabina szuka swojej córce (ponad trzydziestoletniej matce dwójki dzieci) narzeczonego na portalach randkowych. Dla odmiany w tomie ostatnim Sabina próbuje, wykorzystując sprzyjający moment, inną ze swoich latorośli rozwieść.