Masz pytania o dostęp do ebooków i audiobooków w abonamencie?

Przejdź do podstrony Jak to działa?

Najczęściej zadawane pytania – sprzedaż ebooków i audiobooków poza abonamentem

Kupowanie

Jakie formy płatności akceptujecie?

Akceptujemy wszystkie popularne formy płatności. Zarówno za pomocą karty płatniczej, jak i bankowych kont internetowych.

Dlaczego w celu dokonania zakupu trzeba założyć konto?

Ze względu na usługę Czytania w chmurze® i możliwość dostępu do książek po zakupie niezbędne jest założenie konta Legimi. Rejestracja jest bezpłatna i zajmuje nie więcej niż minutę.

Czy mogę kupić książkę poprzez aplikację mobilną?

Zakup książek poprzez aplikacji mobilną jest możliwy po wcześniejszym doładowaniu konta Legimi. Mechanizm jest identyczny, jak w przypadku telefonów na kartę (pre-paid). Po doładowaniu konta można pobierać książki do wyczerpania kwoty doładowania. Dostępne kwoty doładowania to 25, 50 i 100 zł.

W jaki sposób zabezpieczone są pliki z książkami?

Pliki zamówione w Legimi zabezpieczone są za pomocą znaku wodnego (watermark). Jest to zabezpieczenie najwygodniejsze dla czytelnika, gdyż nie wymaga dodatkowej autoryzacji pliku po zakończeniu transakcji. W zakupionym pliku zakodowane są dane transakcji, co w przypadku dostania się książki do nielegalnego obiegu pozwala na odtworzenie źródła zakupu.

W jakim formacie sprzedawane są pliki?

Pliki w Legimi sprzedawane są w następujących formatach:

  • EPUB – jest to najpopularniejszy obecnie format pliku z e-książką, umożliwiający każdorazowe dostosowanie wyglądu książki do ekranu urządzenia, na którym czytamy
  • MOBI – format obsługiwany przez e-czytnik Kindle i aplikacje Amazon
  • PDF – tradycyjny format, nieposiadający funkcji dopasowania do wielkości ekranu (czytanie PDF na smartfonie może nie być w pełni wygodne)

Czym są punkty w Klubie Mola Książkowego?

Przy każdej transakcji, a także innych formach aktywności czytelniczej, na Twoim koncie Legimi gromadzone są punkty KMK. Można je wymieniać na zniżki podczas kolejnych zakupów. 10 pkt KMK = 1 zł, przy czym maksymalnie opłacić można punktami 50% zamówienia.
Sprawdź, za co przyznawane są punkty

Pobieranie

W jakim czasie po zakupie otrzymam swój plik?

Pliki z zamówioną książką będą dostępne natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty. Płatności w naszej księgarni obsługuje firma PayU. Poszczególne metody płatności różnią się od siebie sposobem realizacji, a tym samym czasem przekazywania wpłaty na nasze konto. Większość płatności księgowana jest od razu, ale w niektórych przypadkach, np. przy płatności kartą lub przelewie tradycyjnym, czas ten może wydłużyć się do kilku dni. Status transakcji możesz śledzić na bieżąco w zakładce Transakcje.
Sprawdź przybliżone czasy realizacji dla wybranej przez Ciebie formy płatności

Czy istnieje limit urządzeń, na których mogę czytać zamówioną książkę?

Dzięki zabezpieczeniu ebooków znakiem wodnym, nie ma limitu urządzeń, na których można czytać zakupiony plik.

Czytanie

Na jakich urządzeniach mogę czytać zamówione u was książki?

Zamówione książki można czytać na tabletach i smartfonach z systemem operacyjnym iOS (iPad, iPhone), Android, Windows Phone i Windows, na e-czytnikach oraz komputerach PC.

Czy książki kupione w Legimi mogę czytać na Kindle?

Książki w formacie MOBI można czytać na urządzeniach Kindle.

Czym jest Czytanie w chmurze®?

Czytanie w chmurze® umożliwia wygodne korzystanie ze wszystkich zakupionych książek na różnych urządzeniach i rozpoczęcie czytania dokładnie na stronie, na której skończyliśmy na innym urządzeniu. Aby korzystać z czytania w chmurze należy dokonać synchronizacji urządzeń w momencie podłączenia do sieci www.

Czy w aplikacjach Legimi mogę czytać książki kupione w innych księgarniach?

Tak, wystarczy skorzystać z opcji wgrania dowolnych plików EPUB lub PDF na konto Legimi.

Co to jest multiformat?

Multiformat jest to występowanie wielu formatów dla jednej książki. W Legimi większość pozycji występuje jednocześnie w wielu formatach, np. EPUB oraz MOBI.