ZOK. Moja historia - Aleksandra Lewkowicz - ebook

ZOK. Moja historia ebook

Aleksandra Lewkowicz

5,0
29,90 zł

lub
Opis

Aleksandra Lewkowicz tę książkę chciałaby zadedykować przede wszystkim osobom, które, tak jak ona, na co dzień borykają się z chorobą zwaną zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym (w skrócie ZOK – inaczej nerwica natręctw). Swego czasu, kiedy czuła się bardzo niezrozumiana i samotna w swojej chorobie, potrzebowała takiej właśnie lektury. Chciała wiedzieć, że poza nią są gdzieś na świecie osoby, które czują tak jak ona. Uważa, że problem obsesji i kompulsji jest zbyt rzadko poruszany w przestrzeni publicznej.
Autorka ma nadzieję, że jej książka pozwoli rodzinie i znajomym chorych osób lepiej zrozumieć ich zachowania, a chorzy odnajdą cząstkę siebie w tej historii, rozpoznają u siebie objawy zaburzenia, bądź znajdą sposób na radzenie sobie z nim w codziennym życiu.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 37
Aleksandra Lewkowicz

 

 

ZOK. Moja historia

 

Wersja demonstracyjna

Wydawnictwo Psychoskok Konin 2019

Aleksandra Lewkowicz „ZOK. Moja historia”

 

Copyright © by Aleksandra Lewkowicz, 2019

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o. 2019

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie

 może być reprodukowana, powielana i udostępniana w 

jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

Redaktor prowadząca: Renata Grześkowiak

Projekt okładki: Joanna Barbara Gębicka

Korekta: Joanna Barbara Gębicka, Bogusław Jusiak

Skład pdf, epub i mobi: Adam Brychcy

ISBN: 978-83-8119-589-8

 

Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o.

ul. Spółdzielców 3, pok. 325, 62-510 Konin

tel. (63) 242 02 02, kom. 695-943-706

http://www.psychoskok.pl/http://wydawnictwo.psychoskok.pl/ e-mail:[email protected]

Wstęp

Tę książkę chciałabym zadedykować przede wszystkim osobom, które, tak jak ja, na co dzień borykają się z chorobą zwaną zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym (w skrócie ZOK – inaczej nerwica natręctw). Swego czasu, kiedy czułam się bardzo niezrozumiana i samotna w swojej chorobie, potrzebowałam takiej właśnie lektury. Chciałam wiedzieć, że poza mną są gdzieś na świecie osoby, które czują tak jak ja. Uważam, że problem obsesji i kompulsji jest zbyt rzadko poruszany w przestrzeni publicznej, a jeśli już, to w sposób humorystyczny, tak jak w przypadku filmu „Dzień Świra”. Bardzo podobnie jest z atakiem paniki, pokazywanym nie jako strach, a uczucie złości. Niestety spora grupa ludzi nadal nie rozumie, czym jest sama nerwica (utożsamiając ją z byciem nerwowym). Ponadto, dla wielu ludzi ZOK jest wstydliwym problemem. Ja na przykład długo nie rozumiałam swojego zachowania, ale wiedziałam, że jest ono dziwne. Właśnie dlatego moje rytuały ukrywałam przed najbliższymi. Mam nadzieję, że moja książka pozwoli rodzinie i znajomym osób chorych lepiej zrozumieć ich zachowania, a osoby chore odnajdą cząstkę siebie w mojej historii, rozpoznają u siebie objawy zaburzenia, bądź odnajdą sposób na radzenie sobie z nim w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie zastąpi osobistego spotkania ze specjalistą – psychologiem lub psychiatrą. Wszystkim czytelnikom życzę miłej lektury!

Koniec wersji demonstracyjnej

 

Dziękujemy za skorzystanie z oferty naszego wydawnictwa i życzymy miło spędzonych chwil przy kolejnych naszych publikacjach.

Wydawnictwo Psychoskok