Złodziej w Watykanie - Brown Chris - książka

Złodziej w Watykanie książka papierowa

Brown Chris

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Fabuła książki Złodziej w Watykanie autora Chrisa Browna przenosi nas w okres tuż po śmierci Papieża Jana Pawła II.

Istnieje oparte na faktach przypuszczenie, że Papież Jan Paweł II napisał swoje ostatnie dzieło, encyklikę pt:„O Drodze, Krzyżu i Cierpieniu” i przed śmiercią przekazał ją kardynałowi Josephowi Ratzingerowi. Przyszły Papież otrzymał tekst na przechowanie, jednak go nie upilnował i encyklika w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła!

Dziwnym jest, że Jan Paweł II nie przekazał encykliki swojemu sekretarzowi, który, jak się później okazało, mimo polecenia spalenia wszelkich prywatnych notatek Papieża, nie uczynił tego. Może Jan Paweł II taką okoliczność zachowania się swojego wiernego sekretarza przewidział?

Można się domyślać, że ostatnia encyklika papieska to dzieło niezwykle wartościowe, bo tworzone w chorobie i cierpieniu, jakim Bóg poddał swego sługę. Jan Paweł II doskonale rozumiał swoje pielgrzymowanie na ziemi i swoją ostatnią drogę przez krzyż - opisał to ku pokrzepieniu serc chorych i cierpiących. Rozumiał, że droga do świętości znaczona jest krzyżem i cierpieniem, jednak zastrzegł, aby ten tekst został opublikowany dopiero 50 lat po jego śmierci.

Czy tak się stanie? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Chris Brown zadanie odnalezienia dzieła papieskiego powierzył bohaterce książki, Annie Fox. Anna jest archeologiem, psychologiem i świetnym profilerem. Wszystkiego nauczył ją ojciec, były szwedzki policjant, którego zatrudniło FBI. Współpracując z nim wiele razy pomagała w odnajdywaniu zabójców i złodziei.

Czy odnalezienie manuskryptu ostatniej encykliki Jana Pawła II też się powiedzie?

Liczba stron: 166

Format (wymiary): 14.0x20.5cm

ISBN: 9788372777812

Oceny
0,0
0
0
0
0
0