Żarty bezgrzeszne - Jujka Zbigniew - książka

Żarty bezgrzeszne książka papierowa

Jujka Zbigniew

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Jako karykaturzysta zadebiutował w roku 1953 na łamach „Gazety Zielonogórskiej”, jeszcze przed studiami na Wydziale Architektury Wnętrz PWSSP w Gdańsku. Od tego czasu stworzył kilkadziesiąt tysięcy rysunków satyrycznych. Znany z publikacji w wielu czasopismach i dziennikach, również zagranicznych. Najtrwalej swoją obecność zaznaczył na łamach „Dziennika Bałtyckiego”, gdzie od roku 1963 publikuje cotygodniowy „Dzienniczek” – serwis aktualności satyrycznych.

Wydał ponad pięćdziesiąt albumów autorskich. Zilustrował kilkadziesiąt książek. Jego prace publikowane były w wielu albumach poświęconych polskiej i europejskiej satyrze, wydawanych w Polsce i za granicą.

Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych wystawach satyry polskiej. Wielokrotny laureat Złotej Szpilki. W roku 2000 otrzymał nagrodę Eryka przyznawaną przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury – SPAK, a w 2003 i 2004 roku. został uhonorowany Błękitnym Melonikiem Charliego w ramach Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. W roku 2006 wyróżniony został Nagrodą Pomorską, odznaką Pro Ecclesia et Populo oraz medalem Gloria Artis. W Ustroniu Morskim ma swoją ławeczkę zwaną Ławą Sławy. Jest zdobywcą kilkudziesięciu nagród na międzynarodowych konkursach satyrycznych, między innymi w Montrealu, Berlinie, Ankonie, Bordigherze, Knokke-Heist, Skopie i Tokio. W roku 1998 odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W latach 1989-1996 był prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Wielokrotnie przewodniczył lub brał udział w jury konkursów satyrycznych.

W roku 2009 otrzymał Nagrodę kulturalną Zielonej Góry oraz przyznany przez Radę Miasta Gdańska Medal św. Wojciecha.

Liczba stron: 160

Format (wymiary): 15.5x15.5cm

ISBN: 9788378230823

Oceny
0,0
0
0
0
0
0