Zakynthos - Silent Hideaway - ebook

Zakynthos ebook

Silent Hideaway

0,0
49,00 zł

Opis

Zakynthos|Przewodnik Slow Travel to książka elektroniczna z wartościowymi wskazówkami jak zorganizować wakacje na jednej z piękniejszych greckich wysp - Zakynthosie, w duchu i idei Slow Travel. Bez niepotrzebnego pośpiechu i presji, świadomie doświadczając każdego dnia w pięknych wnętrzach oraz otoczeniu natury.

Zawiera wiele istotnych porad dotyczących wyboru minimalistycznych miejsc pobytu, które uzupełniają naturalne krajobrazy, a nie je przysłaniają i pozwalają na zakosztowanie kultury regionu. 

To obowiązkowa lektura dla kolekcjonerów wspomnień.

Ludzi, którzy cenią sobie wyjazdy pozwalające na przebywanie w gronie najbliższych, poszukują hipnotyzujących wschodów i zachodów słońca, aromatycznych pikników na zacumowanej łódce czy poznawanie regionu z perspektywy końskiego grzbietu.

Zamieszkaj w przestronnej willi i poczuj się jak mieszkaniec wyspy.

PS. Nie mamy All Inclusive 

_____________________________ 

Co znajdziesz w Zakynthos|Przewodnik Slow Travel

TOP 20 najlepszych willi, domków wiejskich i hoteli butikowych 

TOP 10 najlepszych restauracji

Najpiękniejsze plaże i miejsca warte przeżycia

Informacje praktyczne

Ciekawostki o kuchni i regionie

i wiele innych

__________________

Informacje techniczne

Aby ułatwić Ci planowanie wyjazdu oraz sam pobyt, E-Book zawiera aktywne linki, 

które szybko przeniosą Cię na stronę internetową hotelu, restauracji czy wypożyczalni samochodów.

Format 3w1: PDF, ePUB, Mobi

__________________

Udanej Podróży! 

Śledź nasz Instagram

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 35

Oceny
0,0
0
0
0
0
0 

WSTĘP

Zakynthos ma w sobie nieprawdobodobną magię, ale jak to bywa z każdym nowym miejscem, musisz nauczyć się ją odnaleźć. Wyspa daje możliwość swobodnego podróżowania i samodzielnego zwiedzania jej największych atutów, w tempie które samodzielnie sobie narzucisz. Jeżeli któreś szczególnie Cię urzeka, zostań dłużej lub wróć kolejego dnia. Może o innej godzinie wzbudzi odmienne emocje?

Nie śpiesz się. Znajdź czas na codzienne, rodzinne śniadania z lokalnych składników, które zakupisz w tradycyjnym sklepie. Biesiaduj przy aromatycznej zakynthoskiej kuchni w wybranej tawernie. Daj się uwieść zapachom, kolorom i rozmaitym smakom.

Pozwól sobie na wyciszenie pływając po turkusowych wodach Morza Jońskiego. Łap przygodę eksplorując małe bezludne wysepki i jaskinie o różnorodnych kształtach. Podejdź do klifu i odetchnij pełną piersią upajając się kontrastem barw tworzonych przez naturę.

Spradź jak wiele obliczy mają zakynthoskie plaże i znajdź tą, gdzie zachód słońca jest najpiękniejszy.

Tańcz, śmiej się i relaksuj.Udanego wypoczynku!

 

SPUŚCIZNA ZAKYNTHUSA

URZEKAJĄCA ZANTE

 

Zakynthos swoją nazwę zawdzięcza synowi mitycznego Dandanosa, który po przybyciu na wyspę, zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.

Oczarowany urzekającymi krajobrazami osiadł na wyspie i rozwinął jej gospodarkę i kulturę.

Zakynthos leży na morzu jońskim, na zachód od Peloponezu i jest trzecią co do wielkości wyspą w archipelagu Wysp Jońskich. Głównym miastem i portem jest Zakintos.

Lazurowe morze oraz piękne plaże pozwoliły na rozwój turystyki. Wyspa jest szczególnie atrakcyjnaj dla miłośników natury i krajobrazów, przede wszystkim tych zupełnie dziewiczych.

Długość wyspy wynosi około 40 km zaś szerokość 20 km. Najwyższa góra to Wrachionas (758 m), znana również pod nazwą Kaki Rachi co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „trudna do zdobycia”.

Zakynthos liczy 40 tysięcy mieszkańców.

DLACZEGO ZAKYNTHOS?

URZEKAJĄCA ZANTE

 

CZAR SERDECZNYCH UŚMIECHÓW, PROSTEGO JEDZENIA I LOKALNEGO WINA.

Skompana w słońcu, obmywana morzem we wszystkich odcieniach błękitu wyspa jest pełna niespodzianek.

Bujne gaje oliwne i drzewa cytrynowe nadają wyspie mitycznego charakteru. Zieleń kontrastuje z bielą monumentalnych klifów figlarnie flirtujących z turkusowym morzem.

Punkty widokowe fascynują odznaczającymi się kolorami podziwianych krajobrazów i budzą respekt kiedy patrzysz w dół z ogromnej wysokości. Wyspa zachwyca z każdej perspektywy, także morskiej. Bogactwo barw morza, liczne, jakże tajemnicze jaskinie w których woda romantycznie tańczy z wapiennymi skałami i światłem. Skalisty brzeg często przybiera osobliwych kształtów i sprzyja do refleksji nad wpływem przemijającego czasu na ziemię i jej wygląd.

Ukształtowanie terenu i mnogość malutkich dzikich plarz, na które można dostać się tylko łódką sprzyja do eksplorowania jej brzegów, poszukując niepowtarzalnych wspomnień zapadajacych w pamięć do końca zycia.

Zakynthos rozpieszcza niezwykłymi doznaniami kulinarnymi. Tutaj najprostszy kawałek chleba z serem owczym, oliwkami i oliwą zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta, Co wiecej niezwykle je zadziwi swoją prostotą i wyrazistością. A lokalne wino, zaprawiane żywicą dodatkowo wzmocni doznania.

Zante emanuje zmysłową atmosferą, którą podsycają niezwykle życzliwi mieszkańcy wyspy.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 

1. WYNAJEM SAMOCHODU

na wyspie można poruszać się z polskim prawem jazdy

naprzeciwko lotniska jest bardzo duża ilość firm wynajmujących samochody. Możesz także zarezerwować auto online i odebrać po przylocie

https://www.rentalcars.com/pl/city/gr/zakynthos/

2. WALUTA

obowiązująca waluta to Euro.

3. CZAS LOKALNY

czas polski plus 1 godzina.

4. ZAKYNTHOS CZY ZANTE?

Nazwy te używane są zamiennie na określenie jednej i tej samej wyspy.

Warto też wiedzieć, że Zakynthos nie wymawia się jako „Zakyntos” ale „Zakintos”.

POGODA

URZEKAJĄCA ZANTE

 

Sezon turystyczny na Zakynthos trwa od połowy czerwca do połowy września. Nie oznacza to, że nie możesz odwiedzic wyspy w innych terminach. Poza okresem wakacyjnym, jest już znacznie luźniej choć musisz liczyć się z tym, że nie wszystkie atrakcje czy lokale będą dostępne.

maj – kwitnąco i zielono, gorące dni, chłodne noce, możliwe opady,

czerwiec – zaczynają się upały w dzień, wieczory także są ciepłe choć wietrzne.

lipiec-wrzesień – bardzo gorąco

październik – ciepłe dni, chłodniejsze noce, może się zdażyć kilka deszczowych dni

JAK DOSTAĆ SIĘ NA WYSPĘ?

URZEKAJĄCA ZANTE

 

Na wyspę można dostać się drogą morską lub lotniczą: