Wydawca: Wiedza i Praktyka Kategoria: Specjalistyczne Język: polski

Wręczenie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad ebook

Iwona Jaroszewska-Ignatowska

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Wręczenie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad - Iwona Jaroszewska-Ignatowska

Każdy kadrowiec nieraz musiał wręczyć pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę. Taka sytuacja jest niemiła nie tylko dla pracownika. Również dla specjalisty ds. kadr to duży stres. Pracownicy reagują bowiem na wypowiedzenie w rozmaity, czasem zupełnie nieprzewidywalny sposób. A od tego, w jaki sposób przeprowadzisz spotkanie z pracownikiem, czy zadbasz o niezbędne elementy tego spotkania, zależy to, czy wypowiedzenie faktycznie doprowadzi do rozwiązania umowy o pracę. Jeśli popełnisz tu błędy pracownik bezlitośnie wykorzysta je potem przed sądem pracy i będziesz musiał przywrócić go do pracy, albo zapłacić mu odszkodowanie.

Czy zatem potrafisz odpowiedzieć sobie na poniższe pytania?

  • Po odczytaniu przez Ciebie oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę pracownik zemdlał, zabrano go do szpitala i otrzymał zwolnienie lekarskie. Czy w takiej sytuacji złożone przez Ciebie wypowiedzenie jest skutecznie doręczone i doprowadzi do rozwiązania umowy o pracę?
  • Wysłałeś wypowiedzenie umowy na adres domowy pracownika, ale pracownik odmówił odbioru przesyłki, a następnie uzyskał zwolnienie lekarskie. Czy w takim przypadku wypowiedzenie uznaje się za skutecznie doręczone, czy też musisz czekać aż pracownik wróci do pracy ze zwolnienia?
  • Po odczytaniu wypowiedzenia pracownik wybiegł z pokoju i po kilku godzinach przyniósł Ci zwolnienie lekarskie. Jak pracodawca powinien postąpić w takim przypadku?
  • Co zrobić, gdy pracownik wręczy Ci zwolnienie lekarskie podczas wypowiedzenia?
  • Czy możesz wręczyć pracownikowi wypowiedzenie, jeśli pracownik najpierw przekaże Ci wniosek o urlop wychowawczy?

Przedstawione powyżej sytuacje nie są wymyślone. One naprawdę często zdarzają się podczas wręczania wypowiedzenia.
Warto więc zawczasu się do nich przygotować. Pomoże Ci w nim nasz praktyczny informator „Wręczenie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad

Doradzają Ci najlepsi specjaliści

Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w informatorze „Wręczenie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad” i stosować je bez obaw. Informator został przygotowany z zachowaniem najwyższej staranności i wykorzystaniem wysokich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia. Autorką informatora jest pani Iwona Jaroszewska-Ignatowska – radca prawny specjalizujący się w prawie pracy, wykładowca na kierunku Podyplomowe prawo pracy w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy Wydawnictwa Wiedza i Praktyka oraz na łamach „Rzeczpospolitej”, „Pulsu Biznesu”, „Gazety Prawnej” i „Poradnika Gazety Prawnej”. Konsultantką jest pani Monika Frączek – prawnik, specjalista prawa pracy.

Opinie o ebooku Wręczenie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad - Iwona Jaroszewska-Ignatowska