Opis

Poradnik do gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie kierowany jest do osób, które natrafiły w grze na tak zwany martwy moment. Jeśli nie masz pomysłu na przejście konkretnego etapu – zajrzyj koniecznie do tej pomocy i rozkoszuj się dalej swoją grą.

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Minas Tirith (Siły Zła)
  • Czarne Wrota (Strona Dobra)
  • Kirith Ungol (Siły Zła)
  • Helmowy Jar (Siły Zła)
  • Moria (Strona Dobra)
  • Minas Tirith (Strona Dobra)
  • Isengard (Siły Zła)
  • Helmowy Jar (Strona Dobra)
  • Wschodni Rohan (Strona Dobra)
  • Zachodnia Bruzda (Strona Dobra)

Informacja o grze

Kolejna z gier komputerowych bazujących na ogromnie popularnej kinowej trylogii – Władca Pierścieni. To strategia czasu rzeczywistego w klasycznym tego słowa znaczeniu (tj. walka + element ekonomiczno-gospodarczy w postaci pozyskiwania surowców i budowy baz) stworzona przez twórców głośnego tytułu Command & Conquer: Generals.

Gra The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2004 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 47


Władca Pierścieni:Bitwa o Śródziemieporadnik do gry

autor: Adam "Speed" Włodarczak

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=358

[email protected]

Spis treści

Bitwa o Śródziemie rozpoczęta

Strona Dobra

Moria

Rohan

Lothorien

Zachodnia Bruzda

Amon Hen

Wschodni Rohan

Zachodni Emnet

Skraj Fangornu

Fangorn

Wrzosowisko

Helmowy Jar

Isengard

Północne Inthilien

Rozstaje

Kair Andros

Osgiliat

Jaskinia Szeloby

Minas Tirith

Środkowe Inthilien

Emyn Arnen

Las Druadan

Ujście Rzeki Entów

Emyn Muil

Dunharrow

Dagorlad

Czarne Wrota

Siły Zła

Isengard

Fangorn

Wrota Rohanu

Amon Hen

Rohan

Skraj Fangornu

Edoras

Dunharrow

Zachodnia Bruzda

Helmowy Jar

Bliski Harad

Południowe Ithilien

Emyn Arnen

Rozstaje

Osgiliath

Kirith Ungol

Minas Tirith

Bitwa o Śródziemie rozpoczęta

Bitwa o Śródziemie, zdaniem wielu maniaków komputerowych, jest grą bardzo dobrą, a zarazem mało skomplikowaną, jednym słowem - prostą. Trudno z tą opinią polemizować, dodam więc od siebie jednie to, że niniejszy poradnik kierowany jest do osób, które z niewyjaśnionych przyczyn natrafiły w grze na tak zwany martwy moment. Jeśli nie masz pomysłu na przejście konkretnego etapu - zajrzyj koniecznie do tej pomocy i rozkoszuj się dalej swoją grą. Ale tutaj mała uwaga - powodzenie w niektórych misjach zależy od właściwego wykonania etapu poprzedniego, dlatego jeśli masz problem z jakimś zadaniem, najprawdopodobniej poprzednie wykonałeś niewłaściwie.

Opis każdej misji poprzedzony został wyznaczonymi celami oraz - dla ułatwienia - oznakowaną mapką z gry. Całość uzupełniają okolicznościowe obrazki, dobitniej obrazujące opis. Poradnik powstał w oparciu o polskojęzyczną, podstawową wersję gry na średnim poziomie trudności.

Na koniec pozostaje już tylko życzyć powodzenia i zaprosić do lektury, co też pragnę uczynić.

Strona Dobra

Moria

Moria

Cele misji

Przejdź Drużyną Pierścienia przez sale Morii

Wszyscy członkowie drużyny muszą przeżyć

Zniszcz Balroga

Pierwsza misja jest bardzo prosta. Staraj się zbierać okoliczne punkty doświadczenia równomiernie, tak aby awansować każdym z bohaterów na drugi poziom, a Aragornem - na trzeci (przyda się to, ponieważ może on uzdrawiać pozostałych bohaterów). Koniecznie wykup też na początku Moc Leczenia, która również może się przydać w dalszej walce (jeśli poziom zdrowia danych bohaterów spadnie, zgromadź wszystkich i szybko użyj właśnie tej mocy).

Idź cały czas przed siebie (#1-#3). Napotkanych goblinów zlikwidujesz bez większego problemu, uważaj jedynie na czwórkę nieroztropnych hobbitów, którzy zawsze chętni są do walki - trzymaj ich po prostu na tyłach. Napotkanych Trolli jaskiniowych (te duże, opryskliwe i w dodatku niemiłe stworki) skutecznie zabijesz Magicznym wybuchem Gandalfa (#2), niezły jest też Atak z wyskoku Gimliego. Na moście (patrz obrazek powyżej) nie zatrzymuj się i pędź Drużyną dalej przed siebie.

Pozostaje rozprawić się dużym, aczkolwiek sprawiającym wrażenie roztrzepanego, Balrogiem (#3). Oczywiście wygrana możliwa jest tylko dzięki mocom Gandalfa. Biegając w kółko zyskasz czas na regenerację swoich sił. Cztery, pięć uderzeń w zupełności załatwi sprawę.

Rohan

Rohan

Cel misji:

Zniszcz wszystkie obozy sił zła

Ta misja nie powinna przysporzyć większych problemów. Na początek zbuduj trzy Gospodarstwa, jedną Szkołę Łuczniczą oraz jedną Stajnię. Powołaj do życia dwa oddziały Łuczników Rodanu, (którzy zostaną w bazie na wypadek ataku wrogich jednostek) oraz kolejny oddział Jeźdźców Rohanu - praktycznie taka armia w tej misji w zupełności wystarczy.

Udaj się Jeźdźcami oraz Eomerem do punktu #2, a następnie wszystkimi jednostkami rusz do zdecydowanego ataku. Wrogie oddziały łatwo zginą pod kopytami rumaków, pozostaje tylko zniszczyć budynki (#3) i to wszystko.

Lothorien

Lothorien

Cele misji:

Doprowadź Drużynę do Lothorien

Zbuduj koszary i wyszkól elfickich wojowników

Obroń Lothorien przed golbinami z Morii

Wszyscy członkowie Drużyny muszą przeżyć

Kluczową postacią będzie tutaj Aragorn i jego moc uzdrawiania pobliskich bohaterów (Athelas). Ważnym ogniwem jest także róg Boromira (używaj go w trakcie walki, gdy przeciwnik zbliży się do mostu), a całości dopełni Gimli (Rzut toporem). Najłatwiej po prostu kliknąć na każdej z tych mocy prawym przyciskiem myszy - będą one używane automatycznie, zawsze wtedy kiedy będzie taka potrzeba.

Zanim rozpoczniesz właściwą potyczkę, udaj się w lewo (#1), wyczyść teren - zdobędziesz w łatwy sposób punkty doświadczenia. Zaraz po przejściu przez (#2) most zbuduj Koszary, a całą czwórką hobbitów - pozbieraj leżące skarby. Cały czas twórz nowe jednostki (Wojownicy elfów). Musisz odeprzeć kilka ataków przeciwnika (najpierw północno-zachodni most #3, a później zachodni #4) - umiejętnie korzystając z wymienionych wcześniej mocy oraz Miecza błyskawicy Gandalfa, nie będziesz miał większych problemów z przejściem tej misji.

Zachodnia Bruzda

Zachodnia Bruzda

Cel misji:

Zniszcz wszystkie obozy sił zła

Jedna z prostszych misji w całej grze, ale wbrew pozorom - ma duże znaczenie dla przebiegu kolejnych misji.

Opcja dla leniwych:

Wystarczy zbudować cztery-pięć Gospodarstw oraz Stajnie, w której powołasz do życia dwa-trzy dodatkowe oddziały Jeźdźców Rohanu. Możesz oczywiście ulepszyć swoje jednostki, ale wymaga to czasu - a misję przejdziesz nawet i bez tego.

Zbierz wszystkich swoich podopiecznych i zwyczajnie w świecie zrób porządek z jednostkami wroga. Główna baza znajduje się w punkcie #3, nie będziesz miał większych problemów z likwidacją budynków czy pojawiających się na drodze przeciwników.

Jednak zdecydowanie odradzam tę metodę, gdyż w dalszych etapach po prostu sobie nie poradzisz. Przejdź zatem do punktu następnego, a mianowicie:

Opcja prawidłowa:

Jako