Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2006

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - poradnik do gry ebook

Daniel "Kull" Sodkiewicz

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - poradnik do gry - Daniel "Kull" Sodkiewicz

Poradnik do gry strategicznej Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2 zawiera dokładny opis przejścia obydwóch kampanii single player, a także wyszczególnienie mocy używanych przez każdą ze stron konfliktu.

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Misja 8 (Siły Zła)
  • Misja 1 (Siły Zła)
  • Moce Sił Zła
  • Misja 8 (Siły Dobra)
  • Moce Sił Dobra
  • Misja 4 (Siły Zła)
  • Misja 1 (Siły Dobra)
  • Misja 7 (Siły Zła)
  • Misja 3 (Siły Zła)
  • Misja 2 (Siły Zła)

Informacja o grze

Sequel popularnej strategii czasu rzeczywistego (RTS), pt. The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth. Całość bazuje zarówno na kultowej, książkowej trylogii J.R.R. Tolkiena, jak i na jej kinowych adaptacjach w reżyserii Petera Jacksona.

Gra The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformach: PC, X360. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: polska i angielska.

Opinie o ebooku Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - poradnik do gry - Daniel "Kull" Sodkiewicz

Fragment ebooka Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - poradnik do gry - Daniel "Kull" Sodkiewicz

Władca Pierścieni:Bitwa o Śródziemie IIporadnik do gry

autor: Daniel "Kull" Sodkiewicz

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=489

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wstęp

Siły Zła

Misja 1

Misja 2

Misja 3

Misja 4

Misja 5

Misja 6

Misja 7

Misja 8

Siły Dobra

Misja 1

Misja 2

Misja 3

Misja 4

Misja 5

Misja 6

Misja 7

Misja 8

Moce Sił Zła

Moce Sił Dobra

Wstęp

Bitwa o Śródziemie 2 to wyśmienita gra strategiczna, której misje dla pojedynczego gracza stają się wyzwaniem jedynie na wyższym poziomie trudności. Powiadam Wam, nie warto rozpoczynać kampanii single player na łatwym poziomie. Jedynie poziom średni i zaawansowany dostarczy odpowiedniej dawki rozrywki. Właśnie z myślą o tego typu zabawie, stworzony został poniższy poradnik i solucja.

Gra posiada bardzo przyzwoity samouczek, który szczegółowo wyjaśnia zasady rządzące światem BFME2. Zakładam, że każdy z Was zapoznał się z tym tutorialem, dzięki czemu obeszło się w poradniku bez nauki podstaw rozgrywki i obsługi interfejsu programu.

Kilka słów wyjaśnienia należy się również w kwestii obsługi samego poradnika. Tekst ilustrowany jest screenami, do których treść odwołuje się za pomocą numeracji w postaci: #1, #2, #3 ... itd. Wprawne oko gracza zauważy również dwukolorowe cele misji. Kolor zielony oznacza, iż są to cele dodatkowe.

Na koniec warto jeszcze dodać, iż w przypadku problemów z zawieszaniem się gry, pierwsze co robimy, to aktualizujemy sterowniki karty graficznej - u mnie pomogło. Nie należy także przechodzić obojętnie obok udostępnionych łatek, poprawiających wykryte w grze błędy.

To byłoby na tyle, zapraszam do gry i dalszej lektury.

Daniel "Kull" Sodkiewicz

Siły Zła

Misja 1

Siły Zła 1 - Lorien

Cele misji:

Zbuduj jaskinię goblinów.

Wyszkol w jaskini dwie hordy goblinów.

Zbuduj tunel.

Zbuduj szczelinę.

Ulepsz szczelinę, aby szkolić trole.

Wyszkol trola jaskiniowego w ulepszonej szczelinie.

Przekrocz rzekę i zniszcz dwa nadrzewne domy elfów.

Zniszcz twierdzę Lothlorien, Karas Galadhon.

Rozbuduj obronę swej fortecy za pomocą 2 ulepszeń.

Uwolnij wszystkich trzech olbrzymów.

Przywróć pokonanego bohatera do życia w fortecy (gdy zginie).

Na początku wypełniamy nieskomplikowane zadania związane z rozbudową bazy (w tym ulepszenie obrony fortecy #1) i armii. Pierwszym poważnym wyzwaniem, będzie zniszczenie elfów stacjonujących za rzeką #2. Na podbój wroga wyruszamy dopiero, gdy zbudujemy maksymalnie dużą ilość wojsk. Wielkość naszej armii ogranicza populacja, nie wyszkolimy więc więcej niż kilka oddziałów. Należy przy tym pamiętać, aby stworzyć zróżnicowane wojsko, składające się ze wszystkich trzech dostępnych jednostek: goblińskich wojowników, goblińskich łuczników i trolli jaskiniowych. Podczas starć nie należy przejmować się dostępnym bohaterem - nie oszczędzamy jego zdrowie. Gdy zginie, można go wskrzesić w fortecy.

Po drugiej stronie rzeki warto wybudować wyjście z tunelów, za ich pomocą szybciej będziemy mogli transportować gobliny z bazy prosto na pole walki. Nie należy również zapominać o możliwości posiadania mocy #3 (punkty niezbędne do ich odkrycia zdobywamy podczas walki). Możemy je aktywować poprzez przycisk A - #4, a używać przez skróty umieszczone w miejscu B - #4.

Przed przystąpieniem do ataku na główną siedzibę elfów (północny-zachód), warto wypełnić dodatkowe zadanie - uwolnić trzech olbrzymów #6. Znajdują się oni w miejscach zaznaczonych na #5. Atak na twierdzę wroga: z trzema olbrzymami, jeźdźcami na koniach, czarami i możliwie dużą do zbudowania armią, nie będzie stanowić dla nas żadnego problemu.