Wielki Leksykon Krzyżówkowy LEXIC.PL - Katarzyna Stachowska, Marek Stachowski - ebook

Wielki Leksykon Krzyżówkowy LEXIC.PL ebook

Katarzyna Stachowska, Marek Stachowski

0,0
33,30 zł

Opis

Po wielu latach skrzętnego zbierania danych i po długim okresie żmudnego wprowadzania zawartości do wersji elektronicznej, oddajemy do Państwa dyspozycji II wydanie absolutnego hitu, pozycję nie do zastąpienia w każdej bibliotece polskiego Krzyżówkowicza! Antologia rozwiązań haseł polskiej krzyżówki, encyklopedia wiedzy krzyżówkowej i językowej, skarbnica wiedzy o polskim języku współczesnym, tym wchodzącym do użytku, jak i archaicznym, stosowanym przez poprzednie pokolenia!

Wszystkie słowniki i encyklopedie w jednym! LEXIC.PL to największy z dotychczas wydanych leksykonów zawierających hasła i określenia zawierane w krzyżówkach wszelkiego rodzaju! Najbogatszy źródłosłów, zawierający ponad 565 tys. pozycji, polskojęzyczny zbiór haseł, synonimów, wyrazów bliskoznacznych, nazw własnych, rzeczy, czynności oraz ich przymiotów, fraz i opisów używanych przez osoby rozwiązujące i układające wszelkie zadania szaradziarskie! Zbiór jest przekrojowy, spisane są w nim wyrazy stanowiące wszystkie części mowy literackiej i potocznej, z zawartością dotyczącą wszelkiej tematyki, którą można opisać słowem! Hasła opisane w LEXIC.PL to oprócz najnowszych określeń, także archaizmy, często spotykane jeszcze w krzyżówkach, ale rzadko używane w języku potocznym. LEXIC.PL łączy w sobie zawartość słownikową i encyklopedyczną, z zasobem wiedzy dostępnym dotychczas tylko w słownikach tematycznych lub technicznych. Jest największym i najbardziej przekrojowym z dotychczasowych leksykonów! LEXIC.PL zawiera także dużą ilość wyrażeń używanych wyłącznie w zadaniach szaradziarskich, nie zawartych w ŻADNYM INNYM leksykonie czy słowniku!

Osoby układające zadania, często bardzo wymyślnie tworzą nowe słowa, będące częścią zadań słownych. Część z nowych wyrażeń trafia z łam krzyżówkowych, w krótkim czasie, do języka potocznego! LEXIC.PL to też niezastąpiona pomoc dla wszystkich, którzy pisząc długie teksty potrzebują Megatezaurusa! Czasem brakuje słowa przy pisaniu długiego tekstu, a powtarzanie tego samego określenia dla danej sytuacji powoduje monotonność opisu. Podczas redagowania wszelkich pism czy wzbogacania treści, brakuje bliskoznacznych określeń, synonimów czy po prostu słowa dla określenia miejsca, przedmiotu lub sytuacji. W takich przypadkach LEXIC.PL okazuje się jedynym tak przekrojowym opracowaniem, dzięki któremu można wzbogacić każdy tekst, znaleźć brakujące określenia.

Dedykujemy LEXIC.PL także wszystkim, którzy obcując na co dzień z koniecznością pisania, od tej pory znajdą niezastąpioną pomoc i skarbnicę wiedzy zarówno językowej, jak i ogólnej tematycznej z wielu dziedzin! Życzymy Państwu owocnego korzystania z tego nowatorskiego opracowania, które wydatnie ułatwi Państwu codzienną pracę oraz aktywne spędzanie czasu wolnego przy rozwiązywaniu zadań słownych, bez konieczności ciągłego podłączenia do internetu oraz – co też bardzo istotne – bez konieczności używania wielotomowej pomocy opracowań klasycznych! Szczególnie w w przypadku rozwiązywania zadań, kiedy zachodzi konieczność znalezienia wyrazu po samej tylko ilości liter, lub po jednej znanej literze i ilości brakujących. Niezmiennie zapraszamy do wizyty na naszej stronie www.lexic.pl, gdzie zawsze do Państwa dyspozycji pozostaje nasz autorski program, z jedynym, będącym naszym dziełem silnikiem do wyszukiwania złożonego!

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0