Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2004

Warhammer 40,000: Dawn of War - poradnik do gry ebook

Artur "Roland" Dąbrowski

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Warhammer 40,000: Dawn of War - poradnik do gry - Artur "Roland" Dąbrowski

Poradnik do Warhammer 40,000: Dawn of War, strategii rozgrywającej się w uniwersum systemu bitewnego Warhammer 40,000. Materiał zawiera opis dwunastu scenariuszy ze wszystkimi zadaniami do wykonania, a także wskazówki oraz listę dostępnych jednostek.

Warhammer 40,000: Dawn of War - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Jednostki
  • [Scenariusz 10] An Old Friend
  • [Scenariusz 11] All Out War
  • Wskazówki
  • [Scenariusz 1] Planet Fall
  • [Scenariusz 7] Sacrifice
  • [Scenariusz 2] Infiltration
  • [Scenariusz 6] Into the Maw
  • [Scenariusz 9] Unholy Ceremony
  • [Scenariusz 8] The Chapel

Informacja o grze

Warhammer 40,000: Dawn of War to pierwsza gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym i osadzona w realiach świata Warhammer 40,000, która powstała dzięki współpracy firmy THQ (jednego z największych światowych wydawców gier) oraz studia Relic Entertainment (znanego m.in. z obu części znakomitego Homeworlda).

Gra Warhammer 40,000: Dawn of War, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2004 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Opinie o ebooku Warhammer 40,000: Dawn of War - poradnik do gry - Artur "Roland" Dąbrowski

Fragment ebooka Warhammer 40,000: Dawn of War - poradnik do gry - Artur "Roland" Dąbrowski

Warhammer 40,000:Dawn of Warporadnik do gry

autor: Artur "Roland" Dąbrowski

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=312

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wprowadzenie

Wskazówki

Jednostki

[Scenariusz 1] Planet Fall

[Scenariusz 2] Infiltration

[Scenariusz 3] Under Siege

[Scenariusz 4] Destroy the Xenos

[Scenariusz 5] A New Lead

[Scenariusz 6] Into the Maw

[Scenariusz 7] Sacrifice

[Scenariusz 8] The Chapel

[Scenariusz 9] Unholy Ceremony

[Scenariusz 10] An Old Friend

[Scenariusz 11] All Out War

Wprowadzenie

Warhammer 40,000: Dawn of War to pierwsza strategia rozgrywająca się w uniwersum systemu bitewnego Warhammer 40,000, która jest naprawdę dobra nie tylko ze względu na to, że jej akcja toczy się w tak znanym świecie. Niestety, jest ona niezbyt długa. Gra posiada dość prostą mechanikę rozgrywki, a dwanaście misji wystarczy na zaledwie na dwa-trzy wieczory dobrej zabawy. Jednak mimo to zapraszam do korzystania z poniższego materiału, zwłaszcza wtedy, gdy okaże się, że któryś z fragmentów gry jest dla Was zdecydowanie zbyt trudny.

Zapraszam,

Artur "Roland" Dąbrowski

Wskazówki

Rozgrywka opiera się na systemie kontrolowania punktów strategicznych "rozrzuconych" po mapie. Im więcej ich przejmiesz, tym więcej będziesz dostawał surowców (tj. punktów rekwizycji i energii) potrzebnych do produkcji jednostek i budowy kolejnych konstrukcji. Korzystaj z możliwości ulepszania ich, aby umożliwić im obronę podczas ataków wroga.

Każda jednostka posiada specjalny panel, dzięki któremu możemy ją ulepszać. Da się na przykład dodawać nowych członków oddziału, dowódców do tegoż (aby polepszyć morale i zwiększyć siłę rażenia) czy kupować dla nich dodatkową broń.

W walce uczestniczą również bohaterowie, którzy są o wiele silniejsi od zwykłych piechurów. Jednak istnieje możliwość dołączania ich do oddziałów, dzięki czemu mogą na przykład zmieścić się z nim razem w jednym transporterze czy Lądowniku.

W prawym dolnym rogu ekranu gry można zauważyć okienka z informacjami o budynkach, ulepszeniach czy jednostkach, na które wskazujemy kursorem. Znajdziesz tam sporo ciekawych informacji, jak na przykład ta, przeciwko jakiemu typowi jednostek zaznaczony oddział spisuje się najlepiej.

Jednostki

Serwitor

Jednostka, która służy nam do budowania wszelkich konstrukcji. Przy takiej budowie gry, jak w Warhammer 40,000: Dawn of War, jest ona niezbędna w każdej misji.

Drużyna Zwiadowców Marines

Dzięki nim możemy sprawnie zbadać mapę, ale walczyć to już raczej skutecznie nimi nie powalczymy.

Kosmiczni Marines

Podstawowy oddział szturmowy w grze. W pierwszych misjach będzie on Twoim jedynym, choć później - mimo pojawiania się nowych jednostek - warto nadal z nich korzystać, głównie ze względu na sporą wszechstronność. Można ich wyposażać w różnego rodzaju broń, która jest szczególnie skuteczna w pojedynkach z poszczególnymi typami jednostek.

Drużyna Szturmowych Marines

W przeciwieństwie do jednostki opisanej powyżej - Drużyny Szturmowe Marines walczą przy pomocy broni białej, a nie strzelają z broni palnej. Co za tym idzie, nie można kupować im różnego rodzaju broni. Ja korzystałem z Kosmicznych Marines, gdyż są oni jednostką bardziej wszechstronną i tańszą.

Drużyna Terminatorów

Terminatorzy są najsilniejszym gatunkiem piechoty po tej stronie konfliktu. Niestety, aby móc je produkować, potrzebujemy mieć przejęty Relikt, co czasami nieco utrudnia sprawę. Już dwa-trzy oddziały Terminatorów stanowią bardzo duże zagrożenie. Nie możemy do nich dodawać dowódców.

Drużyna Terminatorów Szturmowych

Jest to druga wersja Terminatorów. Wykorzystuje ona do walki jedynie broń białą, przez co musimy walczyć nimi w zwarciu. Jak wyżej - do ich produkcji wymagany jest Relikt.

Konsyliarz

Jednostka ta służy do leczenia rannych żołnierzy na polu bitwy. Wpływa także korzystnie na morale tychże.

Transporter Rhino

Transporter, który służy do