Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz - Anna Kamińska - audiobook

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz audiobook

Anna Kamińska

4,6

21 osób interesuje się tą książką

Opis

Audiobook w interpretacji Danuty Stenki

„Zginę w górach” — mówiła. Dotrzymała słowa — według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Na początku XXI wieku do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki zapukała para turystów, która twierdziła, że w jednym z klasztorów w Tybecie spotkała postać przypominającą zaginioną przed laty himalaistkę... Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń z jej życia, do dziś pozostaje tajemnicą.

Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od małego słynęła ze „żmudzkiego” uporu. Szybko musiała dorosnąć, by wesprzeć matkę w domowych obowiązkach. Ojcu chciała z kolei zastąpić pierworodnego syna, który zginął śmiercią tragiczną. Najpierw dźwigała ciężar niełatwej historii rodzinnej, później sprawy „na dole” zawsze pozostawiała na drugim planie. Żyła od wyprawy do wyprawy. Nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo. Rozpadły się jej dwa małżeństwa. Najważniejsza była dla niej wolność. Jej prawdziwą miłością były góry.

Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie fotografie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę.  Po olbrzymim sukcesie książki Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz to znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o wielkiej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 13 godz. 17 min

Lektor: Anna Kamińska

Oceny
4,6 (340 ocen)
220
94
24
2
0
Sortuj według:
ewakurz

Nie oderwiesz się od lektury

bardzo inspirujaca książka. polecam
00
danielpluta

Z braku laku…

Raczej przeciętna. Autor skupia się na suchych faktach przez co mam wrażenie ze czyta się fragmenty encyklopedii. Postać Wandy barwna ale nawet lektor nie uratuje tej pozycji bo czyta bez życia
00
PawelAR

Nie oderwiesz się od lektury

Interesująca książka.
00
woda_sodowa

Nie oderwiesz się od lektury

Nie mogłam oderwać się od słuchania! Mimo tego, że nie jestem pasjonatka gór to przepadłam dla tego audiobooka. Danuta Stenka jak zwykle nie zawiodła.
00
madziowiec

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo ciekawa pozycja.
00

Popularność