Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz - Anna Kamińska - audiobook

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz audiobook

Anna Kamińska

4,5

21 osób interesuje się tą książką

Opis

Audiobook w interpretacji Danuty Stenki

„Zginę w górach” — mówiła. Dotrzymała słowa — według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Na początku XXI wieku do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki zapukała para turystów, która twierdziła, że w jednym z klasztorów w Tybecie spotkała postać przypominającą zaginioną przed laty himalaistkę... Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń z jej życia, do dziś pozostaje tajemnicą.

Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od małego słynęła ze „żmudzkiego” uporu. Szybko musiała dorosnąć, by wesprzeć matkę w domowych obowiązkach. Ojcu chciała z kolei zastąpić pierworodnego syna, który zginął śmiercią tragiczną. Najpierw dźwigała ciężar niełatwej historii rodzinnej, później sprawy „na dole” zawsze pozostawiała na drugim planie. Żyła od wyprawy do wyprawy. Nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo. Rozpadły się jej dwa małżeństwa. Najważniejsza była dla niej wolność. Jej prawdziwą miłością były góry.

Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie fotografie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę.  Po olbrzymim sukcesie książki Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz to znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o wielkiej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 13 godz. 17 min

Lektor: Anna Kamińska

Oceny
4,5 (248 ocen)
153
73
21
1
0
Sortuj według:
rudawer9494

Nie oderwiesz się od lektury

Cudowna opowieść o niezwykłej kobiecie. Głos Danuty Stenki w audiobooku niezwykle pasuje do tej opowieści i jest to ogromna wartość dodana! Polecam.
00
beatkowo11

Dobrze spędzony czas

Jest to dobra pozycja, ale wciąż z mało gór
00
paurow7

Nie oderwiesz się od lektury

Książka opowiadająca losy niesamowitej kobiety. Polki, alpinistki, która zawsze realizowała cele, szła do przodu i nie poddawała się. Czyta: Danuta Stenka Z przyjemnością wysłuchałam tego audiobooka.
00
PPWit

Całkiem niezła

Bardzo nierówna, początek wręcz nudnawy, ale od połowy znacznie ciekawsza.
00
anytyna

Całkiem niezła

Bardzo dobra książka, która pokazuje, jaką kobietą była Wanda Rutkiewicz, ale zostawia też nieco tajemnicy, jaką była owiana jej osoba.
00

Popularność