Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych Komentarz - Monika Haczkowska - książka

Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych Komentarz książka papierowa

Monika Haczkowska

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Ustawa o odpowiedzialności majątkowej... to pierwszy na polskim rynku wydawniczym komentarz do ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa, która weszła w życie 17 maja 2011 r. W publikacji dokonano szczegółowej analizy przepisów wspomnianej ustawy. Przedstawiono cele, sposób korzystania i konsekwencje wynikające z uchwalenia nowych przepisów prawnych.

Opracowanie zawiera użyteczne i niezbędne wzory pism w postępowaniu związanym z odpowiedzialnością materialną funkcjonariusza publicznego. Wszystkie wzory zamieszczone w książce zostały udostępnione na portalu www.prawosocjalne.pl w formacie .doc, dzięki czemu możliwe jest ich pobieranie, zmienianie i dostosowywanie do konkretnych przypadków, zapisywanie oraz drukowanie.

Niniejsza pozycja kierowana jest do urzędników administracji publicznej, adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, aplikantów tych zawodów oraz osób zainteresowanych tematyką odpowiedzialności prawnej funkcjonariuszy publicznych. Przejrzysta forma i treść komentarza mogą pomóc w codziennej praktyce zawodowej.
W Komentarzu omówiono m.in.:
- podmiotowy i przedmiotowy zakres odpowiedzialności odszkodowawczej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa;
- przesłanki odpowiedzialności materialnej;
- przebieg procedury wyjaśniającej, kończącej się wytoczeniem powództwa o odszkodowanie przeciwko winnemu funkcjonariuszowi na rzecz tzw. podmiotu odpowiedzialnego;
- sankcje za niewykonanie przepisów ustawy.

Liczba stron: 396

Format (wymiary): 14.5x20.5cm

ISBN: 9788393178186

Oceny
0,0
0
0
0
0
0