Opis

Prezentowany przez specjalistkę w dziedzinie zdrowego żywienia i uzdrawiania duchowego – Doreen Virtue, i naturopatę Roberta Reevesa kompleksowy program detoksykacji łączy metody oczyszczania energetycznego z terapiami naturalnymi, uwzględniając zarówno fizyczną, jak i duchową sferę natury człowieka. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, przy wsparciu aniołów i przewodników duchowych, skutecznie i bezpiecznie uzdrowisz ciało – pozbędziesz się toksyn z organizmu, opanujesz zachcianki żywieniowe, pokonasz nałogi i szkodliwe nawyki, oraz duszę – uwolnisz się od szkodliwych emocji, energii i lęków.

Poznaj łagodny sposób na oczyszczenie ciała i duszy, stylu życia i relacji osobistych, podniesienie poziomu energii i koncentracji, odzyskanie poczucia osobistej mocy, pozbycie się uciążliwych dolegliwości zdrowotnych. Wykorzystując zebrane w książce porady autorytetów w dziedzinie zdrowego żywienia i naturalnych metod leczenia oraz wskazówki udzielane przez twoich anielskich pomocników, jesteś w stanie spełnić marzenie o zdrowym życiu! Poczujesz się i będziesz wyglądać młodziej i zdrowiej!

W Totalnym oczyszczaniu z pomocą anielskich energii znajdziesz: sposoby na udane oczyszczenie i odżywienie ciała fizycznego; spis ziół i witamin wspomagających detoks; naturalne metody oczyszczania kuchni; 7-dniowe plany detoksykacyjne; wskazówki pozwalające oczyścić twoje emocje, energię i dom; porady żywieniowe, które pozwolą ci wyeliminować z diety szkodliwe produkty. Poczuj się lekko, swobodnie i szczęśliwie i ciesz się życiem wolnym od wszelkich toksyn.

Poznaj fizyczne, emocjonalne i duchowe metody oczyszczania.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 325

lub

Dla wszystkich, którzy chcą mieć więcej energii i

Wstęp

etoks, czyli detoksykacja, to proces usuwania niezdrowych substancji i energii ze swojego życia. Na stronach tej książki skupiamy się na metodach detoksykacji fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Rozwijając swoją duchowość, będziesz podążać w kierunku uwalniania się od wszystkiego, co już ci nie służy, na przykład od różnych rodzajów jedzenia, napojów, znajomości, relacji, spraw zawodowych czy wpływu otoczenia. W całej tej książce odnajdziesz metody uzdrawiające, które pomogą ci oczyścić twoje życie i umożliwią doświadczanie większej radości.

Zasługujesz na to, by być szczęśliwym człowiekiem, tak jak my wszyscy, bo każdy z nas rodzi się z takim samym potencjałem na szczęście i sukces. Oczyściwszy się z mgły toksyn, będziesz w stanie wyraźnie zobaczyć ścieżkę, po której kroczysz. A stosując naturalne sposoby leczenia, pod czujnym okiem aniołów, będziesz czerpać przyjemność z procesu detoksykacji.

Detoks jest często uważany za wysiłek czysto fizyczny. Przywołuje w naszych myślach obrazy katartycznych, oczyszczających zabiegów, które gwałtownie i brutalnie usuwają z organizmu niepożądane substancje. Ale wcale nie musi tak być. Troskliwe anioły poprowadzą cię przez proste, skuteczne i bezpieczne metody poprawy samopoczucia. Uwalniając się od wszystkiego, co już ci nie służy, otwierasz się na radość i spokój, które ci się należą.

A więc wyraź wolę uwolnienia swojego życia od fizycznych i emocjonalnych toksyn! Pozwól aniołom ci towarzyszyć, gdy będziesz stawiać kolejne kroki na swojej drodze ku uzdrowieniu. Poczujesz się lekko, swobodnie i staniesz się szczęśliwszą osobą.

Dlaczego detoks?

Kiedy rodzisz się na Ziemi, dane ci jest tylko jedno ciało – naczynie, w którym noszona jest twoja dusza w trakcie trwania tego życia. To wspaniałe ciało jest twoim podstawowym narzędziem do wypełniania celu, dla którego tu się znalazłeś, musisz więc o nie dbać, bo nie da się go wymienić na inne. W momencie narodzin zobowiązujesz się wypełniać święte umowy dotyczące realizacji swoich życiowych celów. Idąc przez życie, odkryjesz, jakie to cele. Mogą one należeć do dwóch kategorii: osobistych i ogólnoludzkich.

Każdy rodzi się z indywidualnym celem osobistym. Może to być nauka współczucia, uleczenie żalu, oswojenie się z otrzymywaniem, akceptowanie przebaczenia i tak dalej. Jednak cele ogólnoludzkie nie są nadawane wszystkim. Dostają je osoby mające misję, która przyniesie korzyści innym, a może ona dotyczyć uzdrawiania, nauczania duchowości, pisania książek, pomagania środowisku naturalnemu, wynalezienia jakiegoś produktu albo bycia adwokatem tych, którzy sami się nie obronią.

Twoim obowiązkiem jest wypełnienie swego celu w ciągu obecnego życia. Jeśli go nie wypełnisz, możesz zostać ponownie przysłany na Ziemię, by znowu odebrać tę samą lekcję. Gdy zrealizujesz swoją boską misję, otrzymasz w nagrodę szczęście i miłość.

Oczyszczenie swego życia z niższych energii i niezdrowych substancji pozwala ci wyraźniej usłyszeć głos Niebios – Boga, Jezusa, Wyższej Jaźni czy aniołów. Zaczniesz bardzo wyraźnie odbierać ich przesłania i pomoże ci to zrozumieć, czego dotyczy twój życiowy cel i jak masz działać, by iść naprzód swoją duchową ścieżką.

Detoksykacja poprawia samopoczucie, a może także pomóc innym ludziom, ponieważ sprawi, że staniesz się dla nich inspiracją. Działając zgodnie z tym, co głosisz, pokażesz im, że utrzymanie dobrego zdrowia jest możliwe. Dodatkowo, dzięki energii, którą da ci detoks, zyskasz motywację do wypełniania swojego celu i pomagania innym.

Głos ego podpowiada ci, że porzucenie dawnych przyzwyczajeń jest zbyt trudne. Ego mówi, że potrzebujesz konkretnych substancji, pokarmów czy toksycznych sytuacji, które zapewnią ci poczucie „szczęścia” i „bezpieczeństwa”. Szepcze ci, że jeśli oczyścisz swój organizm, popadniesz w depresję, stracisz przyjaciół i twoje życie się zawali.

Anioły i Bóg bardzo cię kochają i chcą dla ciebie tylko tego, co najlepsze. Posłuchaj więc swojej Wyższej Jaźni i daj się jej poprowadzić ku oczyszczeniu. Już w tej chwili anioły pomagają ci to osiągnąć.

Detoksykacja ma wiele plusów. Podstawowym jest autentycznie dobre ogólne samopoczucie. Drobniejsze korzyści to między innymi jasność myśli, witalność, wyostrzenie intuicji, większa samoakceptacja, oczyszczenie emocjonalne, wyższy poziom energii i generalnie lepsze zdrowie.

Czego oczekiwać po detoksie?

Podczas procesu detoksykacji z organizmu usuwane są „toksyczne odpady”. Doświadczenie detoksykacji w dużej mierze zależy od tego, ile chemicznych i toksycznych odpadów nagromadziło się w twoim ciele. W totalnym oczyszczaniu za pomocą anielskich energii bierze się pod uwagę wrażliwą naturę człowieka, łącząc metody oczyszczenia energetycznego z terapiami naturalnymi.

Obejrzawszy standardowy zestaw detoksykujący, jaki można kupić w sklepie, zauważysz, że bardzo różni się on od tego, co proponuje Totalne oczyszczanie za pomocą anielskich energii. Wiele sprzedawanych zestawów zawiera zioła przeczyszczające i substancje odżywcze wspomagające pracę jelit. Wydaje ci się, że twoje ciało przechodzi wspaniałe oczyszczenie, ale tak naprawdę taki detoks ma bardzo ograniczony zakres. Standardowa detoksykacja nie obejmuje twojej energii, emocji ani środowiska, w którym żyjesz. Odkryjesz, że podejście holistyczne najlepiej pasuje twojej wrażliwej duszy. Poza tym usuwa ono toksyny ze wszystkich sfer życia! Osoby bardzo wrażliwe często stwierdzają, że standardowy detoks jest dla nich niekomfortowy. My chcemy, by twoje oczyszczanie było dla ciebie przyjemnością!

W pierwszej fazie detoksykacji możesz doświadczyć bólów głowy, zmęczenia, gniewu, frustracji i zwiększenia częstotliwości wypróżnień. Możesz też mieć problemy skórne, związane z usuwaniem toksyn przez twój organizm. Powodem, dla którego spotykają nas te krótkotrwałe utrudnienia, jest obieg nieczystości. Ciało musi wprowadzić toksyny do krwiobiegu, zanim usunie je z organizmu.

Pod względem energetycznym wątroba jest ośrodkiem, w którym gromadzi się gniew. Gdy więc narząd ten zaczyna intensywnie pracować, możesz odczuwać wahania nastrojów. Jeśli jednak będziesz kontynuować detoks, zobaczysz, że symptomy te mijają. Ogólnie mówiąc, mogą one występować przez parę dni, jeśli jednak utrzymywałyby się dłużej, skonsultuj się ze swoim lekarzem naturopatą, by upewnić się, że twój detoks jest odpowiednio zbilansowany.

* * *

Znajdź trochę czasu, by usiąść i od serca porozmawiać z aniołami. Archanioł Rafael (anioł uzdrowiciel) i archanioł Michał (anioł siły i odwagi) połączą swoje siły, by pomóc ci w detoksykacji. Spisuj swoje myśli, uczucia i pytania w dzienniku; rozmawiaj z aniołami o wszelkich wątpliwościach, jakie masz. Możesz zacząć od pytania: „Co jeszcze mogę zrobić, by usprawnić oczyszczenie?”. Albo: „Dlaczego doświadczam dziś bólu głowy?”. Poczekaj, aż Wyższa Jaźń ci odpowie.

Wszystko, co widzisz, słyszysz, czujesz czy myślisz, jest boskim przesłaniem od aniołów. Notuj odpowiedzi, by móc je sobie później przeczytać i przypomnieć. Zauważysz, że z czasem komunikacja z aniołami będzie coraz sprawniejsza. Przesłania, które otrzymasz, mogą być długie i szczegółowe albo zwięzłe, mające głębokie, istotne znaczenie. Jednak niezależnie od tego, jakie przesłania otrzymasz, wiedz, że anioły czuwają nad tobą podczas całego procesu oczyszczenia i chcą, by ci się udało!

Co anioły mówią o detoksykacji

Jak każdy człowiek, tak i ty masz zawsze przy sobie swoje anioły stróże. Są one naszymi przewodnikami, przypisanymi nam jako część naszego istnienia. Anioły to element ludzkiej fizjologii, jak serce czy wątroba. Są zobowiązane pomagać nam w prowadzeniu długiego, zdrowego i szczęśliwego życia. Angażują się w nasze codzienne działania i wypełnianie naszego celu.

Z tego powodu możesz słyszeć lub czuć anioły namawiające cię do detoksu. Zdarza się to na przykład w formie powtarzających się myśli albo uczuć skłaniających cię do porzucenia toksycznych wzorców zachowania. Możesz nie dopuszczać do siebie takich wskazówek, ponieważ są one niewygodne lub wydają ci się sprzeczne z twoimi modlitwami o rozwój kariery, związku i tak dalej, ale my namawiamy cię do otwarcia się na nie.

Wiedz, że oboje również otrzymywaliśmy takie wskazówki i podążaliśmy za radami aniołów, co zapewniło nam powodzenie. Obserwując naszych przyjaciół, rodziny, pacjentów i uczniów, reagujących w różny sposób na ten wewnętrzny głos namawiający do oczyszczenia, odkryliśmy, że:

• Niektórzy go ignorują.

• Inni odkładają detoks na później.

• Niektórzy próbują się targować i negocjować ze swym wewnętrznym głosem („Zrezygnuję z tego, ale z tamtego nie”).

• Wykłócają się z nim.

• Część decyduje się za nim podążać.

Jeśli chodzi o ten ostatni wybór, mieliśmy okazję zaobserwować gwałtowną transformację w życiu pięciu osób. Na przykład jednemu z naszych przyjaciół zrealizowały się nagle wszystkie marzenia związane z pracą zawodową, kiedy w końcu się poddał i posłuchał wewnętrznego głosu radzącego mu porzucić picie alkoholu i kawy, przejście na wegetarianizm i rezygnację z dwóch toksycznych relacji.

Ty także możesz otrzymać jasne wskazówki od swoich aniołów, regularnie zadając im pytania: „Jakie zmiany radzicie mi wprowadzić teraz w moim życiu?”. Zwracaj potem uwagę na odczucia, myśli i wizje, jakie przypadną ci w udziale... nawet jeśli nie spodoba ci się to, co odbierzesz (na przykład informacja o konieczności zrezygnowania z ulubionego jedzenia). Pamiętaj: anioły są z tobą od urodzenia i znają cię lepiej niż ktokolwiek. Chcą dla ciebie tylko dobrego zdrowia, szczęścia i spokoju.

Jeśli nie masz pewności, czy udało ci się usłyszeć swoje anioły, powiedz:

Anioły, proszę, dajcie mi wyraźny znak w świecie

fizycznym, taki, który z łatwością zauważę i odbiorę,

by wiedzieć, że właściwie Was zrozumiałem.

Kiedy już zrozumiesz, że anioły radzą ci oczyszczenie z jakiejś substancji, relacji lub sytuacji, powiedz im:

Anioły, proszę, dajcie mi odwagę,

by udało mi się przeprowadzić tę zmianę w zdrowy

i harmonijny sposób.

Pracując z aniołami, z łatwością pozbędziesz się też ciągot do określonych substancji, i nie wymaga to wcale silnej woli. Ja sama porzuciłam picie alkoholu i kawy, a także jedzenie produktów zwierzęcych i oczyszczonego cukru, ponieważ anioły całkowicie wyeliminowały z mojego życia ochotę na te rzeczy. To samo przytrafiło się wielu innym osobom i może przytrafić się tobie, jeśli poprosisz anioły o pomoc.

Anioły nie mogą naruszyć twojej wolnej woli i mogą ci pomóc jedynie wtedy, gdy je o to poprosisz. Nie ma znaczenia, w jaki sposób to zrobisz. Możesz zwrócić się bezpośrednio do Boga; możesz modlić się do Jezusa lub do świętych; możesz wizualizować, powtarzać afirmacje albo zapisywać swoje prośby. Modlitwa może być suplikacją (prośbą o pomoc) albo stwierdzeniem (podziękowaniem z góry za pomoc). Podziałają wszelkie formy komunikacji z Boskością oparte na szczerości i miłości.

Wyzbycie się nałogów, niezdrowych przyzwyczajeń i niedobrych znajomości usprawnia połączenie z królestwem aniołów, ponieważ uwalniamy się w ten sposób od psychicznej mgły, jaką tworzą toksyny. Ta mgła bierze się z substancji chemicznych i negatywnych energii, więc anioły zachęcają cię do detoksykacji. Pracując z aniołami, odkryjesz, że zwiększy ci się apetyt na zdrowe pokarmy pełne składników odżywczych, i uświadomisz sobie, jak twój organizm reaguje na sztuczne substancje. Możliwe, że zechcesz przez tydzień spróbować wegetariańskiej diety albo poczujesz, że ciągnie cię do picia świeżo wyciskanych soków owocowych. Wszystko to są sposoby, w jakie anioły odpowiadają na twoje modlitwy.

Czasem może się zdarzyć, że przypadkiem nie weźmiesz pod uwagę wskazówek aniołów, więc stanowczo poproś je, by zawsze usłyszeć te ich przekazy, które masz sobie wziąć do serca. Możesz też spytać je, co zrobić, by twój detoks był skuteczniejszy. Zobaczysz, że odpowiedzą ci radami dotyczącymi diety i stylu życia. Anioły wiedzą, co w danej chwili przyniesie ci najwięcej korzyści, więc przestrzegając ich rad, podążać będziesz ścieżką bezwarunkowej radości.

Życiodajna moc jedzenia

Anioły klasyfikują jedzenie i picie według tego, jak wpływa ono na twoją energię życiową i wewnętrzne światło. Naturalne, świeże i organiczne owoce oraz warzywa mają najwyższe wibracje, ponieważ są odżywcze i wypełnione naturalną energią. Światło słoneczne, które wchłaniają, zatrzymywane jest w ich komórkach. Spożywając takie pokarmy, twoje ciało przyjmuje tę uzdrawiającą energię słoneczną, a ty zaczynasz nią błyszczeć i promienieć.

Przetworzone i sztuczne produkty „pokarmowe” mają najniższe wibracje. Twoje ciało i energia nie odnoszą z nich żadnej korzyści. Te artykuły produkowane są w nienaturalny sposób i dają ci mylne poczucie energii i sytości, a twój organizm nie ma żadnego pożytku z ich przyswojenia.

Jeszcze niżej na skali energetycznej znajdują się pokarmy zawierające pestycydy lub uprawiane przy ich użyciu (-cyd pochodzi od łacińskiego wyrazu caedere, co oznacza „zabijać”) i mają one bardzo niskie wibracje. Genetycznie modyfikowane produkty (zwane też GM, GMO albo GE) zawierają herbicydy i pestycydy wbudowane w swoje tkanki, więc są pokarmami o najniższej wibracji ze wszystkich.

W czasie, gdy wydawana jest ta książka, produkty modyfikowane genetycznie nie są oznaczane na rynku amerykańskim i kanadyjskim (w innych krajach GMO musi być odpowiednio etykietowane). Jedynym sposobem na uniknięcie GMO w Ameryce Północnej jest kupowanie certyfikowanych organicznych wersji podanych produktów.

Anioły radzą nam, byśmy jedli i pili organiczne pokarmy, które uprawiane są bez użycia substancji chemicznych i pestycydów. Są one też przeważnie uprawiane z miłością, przez rolników, którzy bardziej troszczą się o zdrowie i środowisko naturalne niż o zyski. Zwierzęta w gospodarstwach organicznych mają zwykle lepsze życie, karmione są organiczną paszą, więc dają wysokoenergetyczne mleko, jajka i mięso.

Ego próbuje cię oszukać, podpowiadając, że organiczne produkty są droższe. Patrząc z zewnątrz i porównując ceny pokarmów organicznych i nieorganicznych, rzeczywiście można stwierdzić, że ich ceny są wyższe. Na przykład organiczne pomidory kosztują więcej od nieorganicznych, ale to dlatego, że płacisz również za te, które nie dotarły do sklepu. Ponieważ nie stosuje się do nich chemii, niektóre zostają zjedzone przez robaki. Te, które przetrwały, są warte swojej ceny. Żywność organiczna smakuje tak, jak powinna smakować żywność.

Pamiętasz czasy, kiedy rozcinałeś na pół pomidora i czułeś jego zapach? W dzisiejszych czasach pomidory ze zwykłych upraw mają niewiele zapachu, smaku i konsystencji dawnych pomidorów. Oto właśnie chodzi w produkcji organicznej: o powrót do naturalnych sposobów uprawy żywności, które są bardziej zrównoważone i wymagają współdziałania z naturą.

Anioły pokazują nam rolnictwo pełne wzajemnych powiązań. Motyl i pszczoła zapylają kwiat i pozwalają pomidorowi wyrosnąć. Niektóre owoce staną się domem dla gąsienic. Dzięki temu będziemy mieli kolejne pokolenie zapylających motyli. Jeśli użyje się pestycydów i substancji chemicznych do zabicia gąsienic i pszczół, cykl życia zostanie zatrzymany. Anioły proszą nas, byśmy szanowali ziemię i sposób, w jaki rośnie nasze pożywienie, oraz byśmy podzielili się nim ze stworzeniami, dzięki którym możemy zdrowo żyć.

Twoje rachunki w sklepie prawdopodobnie się obniżą, gdy zaczniesz stosować dietę naturalną. Gdy przestawisz się na zdrowe, świeże produkty, nie będziesz już mieć ochoty na drogie, przetworzone posiłki. Zdrowe odżywianie jest tak naprawdę bardzo oszczędne.

Anioły zachęcają wrażliwych ludzi, by unikali lub ograniczyli spożycie produktów zwierzęcych, ponieważ to, jak traktowane są zwierzęta, wpływa na energię mięsa, nabiału i jajek. Kiedy zwierzę cierpi, energia cierpienia (w tym też adrenalina) wydziela się do jego ciała. Ta niezwykle niska wibracja przechodzi do tych, którzy zjadają produkty zwierzęce. Niektórzy wierzą jednak, że pobłogosławienie żywności i podziękowanie zwierzęciu, z którego ona pochodzi, może podnieść wibrację i oczyścić energię.

W przeszłości niektóre rdzenne ludy po cichu pytały zwierzę o zgodę na upolowanie go i zabicie. Jednak w tamtych czasach zwierzęta żyły na wolności i łowiectwo odbywało się na uczciwych i równych zasadach. W dzisiejszych czasach, niestety, zwierzęta żyją udręczone, zamknięte w ciasnych klatkach i są okrutnie zabijane. Ta zła energia wpływa na osoby spożywające produkty zwierzęce.

Detoksykacja z perspektywy medycyny naturalnej

Detoks to ulubione słowo naturopatów (lekarzy holistycznych stosujących naturalne środki do leczenia dolegliwości fizycznych). Wielkie znaczenie przypisywane jest wątrobie i cudownej pracy, jaką ona wykonuje, eliminując toksyczną materię z organizmu, magazynując ją, a następnie uwalniając do jelit, by została usunięta. Wątroba jest jedynym ludzkim organem, który potrafi się regenerować. To dlatego, że jest tak niezbędna dla funkcjonowania całego ciała.

Bez sprawnie działającej wątroby, w organizmie krążą toksyczne substancje chemiczne, które powodują, że czujesz osłabienie i zmęczenie oraz cierpisz na bóle głowy. Często zdarza się, że gdy ludzie z wieloma dolegliwościami odwiedzają naturopatę, pierwsze jego zalecenia dotyczą właśnie wątroby, ponieważ medycyna naturalna postrzega ją jako główny narząd oczyszczający organizm. Wzmacnia ona inne organy detoksykujące, w tym skórę, nerki, płuca i jelita. Każdy z nich ma swój własny sposób na uwalnianie toksyn. Kiedy wszystkie pracują synchronicznie, twoje ciało się oczyszcza. Wszystkie narządy przetwarzają i detoksykują substancje chemiczne, z którymi miało ono kontakt.

Ponieważ naturopata patrzy na ciebie holistycznie, zajmuje się również uwalnianiem cię od toksyn emocjonalnych. Oczyszczenie ze stresu i dramatycznych przeżyć jest ogromnie ważne dla ogólnego samopoczucia. Decydując się na oczyszczenie z wszelkiego rodzaju toksyn, dostajesz wspaniałe narzędzia wspierające.

„Narzędzia” przepisywane przez naturopatów to między innymi leki ziołowe, suplementy diety i nowe nawyki. Kiedy odwiedzisz naturopatę, stworzy on dla ciebie indywidualny plan leczenia. Styl leczenia zależy w dużej mierze od tego, w czym się specjalizuje twój naturopata. Każdy lekarz naturalny ma własną filozofię zdrowia, najlepiej więc zwrócić się do takiego, który będzie cię traktował jak wyjątkową istotę ludzką. Jeszcze lepiej będzie, jeżeli uda ci się znaleźć naturopatę wierzącego w anioły. Taki lekarz będzie pielęgnował twoją wrażliwą duszę i pomoże ci zaufać intuicji.

Jak często powinniśmy się oczyszczać?

To, jak często potrzebujesz oczyszczenia, zależy głównie od twojej diety i stylu życia. Jedzenie organicznej, zdrowej żywności i regularne uprawianie sportu oznacza, że wystarczy ci detoks raz lub dwa razy w roku. Jeśli jednak jadasz dużo fast foodów i przetworzonej żywności, palisz papierosy, regularnie spożywasz cukier, pijasz alkohol albo mieszkasz w zanieczyszczonym miejscu, warto pomyśleć nad przeprowadzeniem detoksu co dwa miesiące.

Podczas oczyszczenia twój organizm z radością uwolni się od niezdrowych pokarmów i napojów. Może zniknąć uzależnienie od kawy i przestanie ci ona smakować. Jeśli tak się stanie, płyń z tą energią. Pozwól sobie na uwolnienie się od szkodliwych substancji i przyjmij lepsze zdrowie.

Ludzie pracujący w niektórych zawodach są stale narażeni na działanie niebezpiecznych substancji i toksyn – na przykład malarze, fryzjerzy, manikiurzyści, artyści, sprzątacze, personel wojskowy czy mechanicy. Z powodu ciągłego kontaktu z substancjami chemicznymi powinni oni regularnie korzystać z detoksykacji.

Podobnie osoby mieszkające na terenach zanieczyszczonych działalnością wojskową czy przemysłową powinny często poddawać się oczyszczeniu. Spaliny samochodowe, wyziewy z fabryk, geoinżynieryjne opryski modyfikujące pogodę (tzw. chemtrails, czyli „chemiczne ślady” z cząsteczkami aluminium i baru, objawiające się jako grube białe pasy na niebie, które rozwiewają się w białosrebrną mgłę zasnuwającą niebo i blokującą światło słoneczne) – to wszystko toksyny, które powinny być usuwane z organizmu, abyśmy mogli zachować optymalny stan zdrowia i poziom energii.

Jak wspomniałam, osoby żyjące w takim środowisku powinny poddawać się regularnym detoksom – powiedzmy co dwa miesiące, by zapewnić sobie zdrowie i szczęście. Sądzimy, że detoks to sposób na życie, więc zamiast w ogóle pozwalać toksynom się kumulować, lepiej od początku, w miarę możliwości, ich unikać.

Wybierz zdrowe życie, wolne od chemii. I przez cały rok korzystaj z metod oczyszczania energetycznego oraz porad zdrowotnych zawartych w tej książce.

* * *

Rozdział 1 Uzdrawiające sposoby na udane oczyszczenie

całej książce opisujemy konkretne metody duchowego uleczania, tak więc w tym rozdziale, przypominającym „listę potrzebnych składników” z książki kucharskiej, wymienimy i przedstawimy je wszystkie po kolei.

Poczytaj o każdej z metod, by lepiej je zrozumieć. Potem naucz się, jak można je dostosować do konkretnych sytuacji. Wybierz kilka narzędzi, by wesprzeć własne zdrowie, albo zastosuj tylko jedną konkretną metodę. Zaufaj swojej intuicji i poproś anioły, by dawały ci znaki, czy dobrze wybierasz. Możesz wybrać dowolną z poniższych metod albo zastosować je wszystkie, by wspomóc detoksykację.

Uwolnienie od uzależnień z archaniołem Rafaelem

Archanioł Rafael proponuje silną metodę oczyszczającą z substancji, których chcesz się pozbyć. Najpierw zastanów się, czy jesteś gotów uwolnić się od tych substancji, pokarmów i napojów. Uleczanie jednak działa i tak, nawet gdy nie jesteś jeszcze tego pewien. Zdając sobie sprawę z faktu, że twoje życie byłoby lepsze bez uzależnienia, pozwalasz aniołom wkroczyć do akcji. Kiedy anioły będą ci przekazywać znaki mówiące, od czego powinieneś się uwolnić, zaufaj tym odczuciom i pozwól uzależnieniu odejść.

Anioły proszą cię, byś pozbył się tych nawyków i dzięki temu doświadczał większej radości. Nie patrz na ten proces, jakbyś coś tracił – nie tracisz, lecz zyskujesz! Twój boski cel życiowy to ważna misja, którą tylko ty możesz wypełnić. Dlatego Bóg chce, byś mógł ją wypełniać w stanie jak najlepszego zdrowia.

Znajdź ciche miejsce, w którym można w spokoju usiąść. Zacznij od głębokiego oddechu, wciągając powietrze aż do samego dna żołądka. Zrób głęboki pełen wydech, podczas którego uwolnisz się od napięcia. Pooddychaj w ten sposób przez kilka minut. Teraz zwizualizuj substancje, pokarmy i napoje, od których chcesz się uwolnić. Wyobraź je sobie unoszące się nad twoimi kolanami, na wysokości żołądka. Używając jasnowidzenia, możesz zobaczyć cienkie kleiste włókna ciągnące się od twojego ciała do tych produktów. To struny uzależnienia, które utrzymują niezdrowe rzeczy w twojej aurze. Teraz wezwij archanioła Rafaela, mówiąc:

Archaniele Rafaelu, proszę, uwolnij mnie teraz

od strun uzależnienia.

Zabierz, proszę, te produkty z mojej aury

i niech rozpłyną się w świetle.

Możesz zobaczyć albo poczuć Rafaela oczyszczającego twoje ciało. Używa on białej oczyszczającej piany, która rozpuszcza struny. Podczas gdy uwalnia cię od strun uzależnienia, pozostań w stanie relaksu i głęboko oddychaj. Zobacz lub poczuj, jak niezdrowe substancje opuszczają twoje ciało i rozpływają się w świetle. Poproś Rafaela o uzdrowienie, mówiąc:

Rafaelu, proszę, ześlij swoje uzdrawiające

szmaragdowozielone światło w okolice mojego żołądka.

Wiem i wierzę, że to zapobiegnie ochocie

na szkodliwe substancje w przyszłości.

Dziękuję Ci.

Poczuj, jak uzdrawiające światło Rafaela ogrzewa twój brzuch. Zwizualizuj niezdrowe pokarmy odpływające w dal. Anioły będą cię teraz łagodnie prowadzić i wspierać, by pomóc ci uwolnić się od tych produktów i substancji.

Duchowe odkurzanie z archaniołem Michałem

Odkurzanie to metoda oczyszczenia duchowego przekazana metodą channelingu przez archanioła Michała. Niezwykle skutecznie uwalnia ludzi od negatywnych wpływów. Michał odpiera ataki psychiczne i likwiduje blokady przy użyciu swojej eterycznej rury ssącej, przypominającej odkurzacz. Zapraszając archanioła Michała do swego życia, dajesz mu przyzwolenie na pomoc. Poproś go o odkurzenie ciała, aury lub domu, a on usunie wszystkie niechciane negatywne wpływy. Rura ta odsysa też strach, a na drugim jej końcu znajduje się zespół miłosiernego wsparcia – grupa mniejszych aniołów, które towarzyszą archaniołowi Michałowi w pracy oczyszczającej. Przetwarzają one niskie energie w wyższe wibracje i zaszczepiają miłość i pokój.

Wezwij archanioła Michała, mówiąc:

Archaniele Michale, proszę, bądź tu teraz ze mną.

Proszę Cię, byś odkurzył

[moje ciało, mój dom, moje biuro, całą planetę itp.].

Proszę, odciągnij ode mnie niską energię strachu.

Uwolnij mnie z ciemności, a obudź światło.

Proszę Cię teraz, byś zabrał wszelkie ślady

negatywnych energii, zostawiając tylko miłość.

Zobacz oczyma wyobraźni, jak Michał oczyszcza negatywną energię. Gdy tak się dzieje, odkrywa on piękno twojego boskiego światła. Możesz go poprosić, by przyspieszył lub zmniejszył prędkość odsysania strachu. Poproś go, by przełączył odkurzacz na słabe, średnie, silne lub bardzo silne działanie. Pracuj z nim dalej, aż poczujesz, że usunął wszelkie ślady strachu i lęku.

Następnie napełnij to miejsce uzdrawiającym światłem:

Michale, proszę, ześlij czyste, pełne miłości światło boże

na [moje ciało, mój dom, moje biuro itd.].

Proszę, chroń mnie przed niskimi energiami

i przypominaj mi, bym wzywał Ciebie,

gdy potrzebuję wsparcia lub rady.

Dziękuję Ci.

Archanioł Michał może być z każdym człowiekiem jednocześnie. Wezwij go sobie do pomocy, ale też poproś, by pomógł twoim ukochanym bliskim, którzy potrzebują oczyszczenia. Michał nie może ingerować w wolną wolę, więc przeprowadzi uzdrowienie tylko wtedy, gdy ludzie będą gotowi je przyjąć.

Przechodząc duchowe odkurzanie, podnosisz swoje wibracje, w wyniku czego będziesz mieć ochotę na substancje o wysokim poziomie energii. Proces ten pomoże ci się zestroić z naturalnymi pokarmami i napojami. Zauważysz też, że zestrajasz się z osobami o podobnych poglądach.

Anioły są szczęśliwe, pomagając ci oczyszczać się tak często, jak potrzebujesz, mogą też delikatnie cię poprowadzić z dala od sytuacji sprawiających ci ból. Stając się czystym i przejrzystym „naczyniem”, zwiększasz swoją wrażliwość. Wkrótce będziesz już rozpoznawać sytuacje i ludzi obniżających twoje wibracje. W ich towarzystwie możesz doświadczyć bólów głowy, zmęczenia, bezustannego ziewania, swędzenia skóry czy problemów z koncentracją. Potraktuj te objawy jako znaki od swoich aniołów, by unikać tych ludzi lub sytuacji. Czasem najbardziej uzdrawiającą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest usunięcie się z niezdrowego środowiska.

Możesz na przykład odkryć, że nie jesteś w stanie już słuchać ani przebywać w towarzystwie osób, które dużo narzekają albo dramatyzują. Uwalniając się od takich ludzi, nie jesteś złym przyjacielem – próbujesz po prostu podnieść swoje wibracje. Dokonujesz wyboru, by tylko pozytywne energie pojawiały się w twoim życiu.

Możesz też czuć potrzebę modyfikacji innych swoich relacji. To też jest częścią naturalnego procesu rozwijania duchowości. Na przykład niektórzy ludzie nadużywają alkoholu lub/i narkotyków, a ty zdajesz sobie sprawę, że w ten sposób robią sobie krzywdę. Wielu przekonuje samych siebie, że nie są uzależnieni i mogą przestać zawsze, gdy tylko będą chcieli. Ale twoja wewnętrzna wiedza i Wyższa Jaźń podpowiadają ci co innego.

Ufaj tym wskazówkom i podpowiedziom. Jesteś pięknym przykładem bożej miłości i masz zdolność do oświecenia innych w potrzebie, ale by tego dokonać, nie musisz dołączać do nich na ścieżce rozpaczy. Nie pomożesz swoim przyjaciołom, nadmiernie angażując się w ich kryzysy i dramaty osobiste. Jeśli tak zrobisz, spowodujesz tylko, że więcej osób będzie potrzebowało uzdrowienia.

Przecinanie strun przez archanioła Michała

Struny eteryczne to negatywne, opierające się na lęku więzy. Wyglądają jak przewody łączące nas z innymi ludźmi, miejscami lub rzeczami. Mogą powodować zmęczenie i utratę motywacji. Odpowiadają za niewytłumaczalny ból, jeśli więc nie ma jasnych fizycznych podstaw twoich dolegliwości, ich powodem może być uczepienie się takich strun eterycznych.

Wiele osób po przecięciu takich strun odczuło natychmiastową ulgę, bo wpływa to zarówno na emitowanie, jak i na absorpcję energii. Struny wyciągają z nas energię i przekazują ją innym. Pomyśl o męczących przyjaciołach albo znajomych, którzy powodują u ciebie fizyczne i umysłowe wyczerpanie. Przyczyną są właśnie połączenia strunowe oparte na lęku. Ludzie ci wyciągają z ciebie rezerwy energii, by sami mieć jej więcej.

Z drugiej strony, kiedy ktoś taki zezłości się lub zdenerwuje, jego emocje przedostają się do ciebie i nagle doświadczasz ich bez żadnego logicznego powodu. Mogą uderzyć nagle i namieszać w twojej energii. W jednej minucie czujesz się dobrze, a w drugiej odczuwasz intensywny gniew lub ból.

Struny często przyczepiają się do osób pomagających innym. Jeśli więc lubisz udzielać pomocy lub prowadzisz jakąś praktykę uzdrawiającą, mogłeś wytworzyć eteryczne struny. Dlatego tak ważne jest regularne ich przecinanie. W innym przypadku takie przyczepione negatywne energie mogą cię opanować, wyssać twoją energię i sprawić, że będziesz chronicznie zmęczony i wypalony.

Z perspektywy jasnowidza, takie struny wyglądają jak przewody biegnące od jednej osoby do drugiej. Zaczynają się jako cienkie, podobne do sznurka, postronki. Z biegiem czasu i wraz z rozwojem relacji struny się rozrastają.

Energia leżąca u podstaw powstawania strun może stymulować w nas następujące myśli i uczucia:

• Chyba sobie nie poradzę bez jej pomocy.

• Zazdroszczę im i chcę mieć to, co oni.

• Sprawia, że czuję się świetnie. Muszę znów z nim porozmawiać i tak się poczuć.

• Nie chcę, żeby ode mnie odszedł.

• Mam do niego żal.

• Jest źródłem mojej siły.

• Jest źródłem mojego uleczenia.

Archanioł Michał przecina struny lęku, uwalniając cię od tego, co niezdrowe w relacjach z innymi ludźmi. Aby zacząć proces uwolnienia, znajdź sobie ciche miejsce i zacznij głęboko oddychać. Możesz zapalić białą świeczkę dla oczyszczenia albo usiąść przed bukietem białych róż.

Zacznij koncentrować uwagę na swoim ciele. Używaj intuicji. Zwróć uwagę na wszelkie miejsca, w których czujesz się spięty lub skrępowany. Uświadom sobie, które części ciała wydają ci się cieplejsze od innych. Potem podnieś swoją dominującą rękę (tę, którą piszesz) i przejedź nią nad swoją aurą. Ponownie zwracaj uwagę na zmiany ciśnienia powietrza, mrowienie, ciepło. Wszystkie takie odczucia to wskazówki, że tam przyczepione są struny eteryczne. Wezwij archanioła Michała, mówiąc:

Archaniele Michale, proszę, przetnij wszelkie struny lęku i uwolnij mnie od nich. Chcę pozbyć się tej niezdrowej,

niezrównoważonej energii. Zamiast tego pragnę zestroić się

z miłością i ze światłem.

Proszę Cię, usuń wszelkie negatywne energie z mojego ciała. Uwolnij mnie od wszelkich efektów działania strun.

Dziękuję Ci.

Podążaj myślą za energią Michała, gdy przygląda się on twojemu ciału. Uświadom sobie miejsca napięcia, które jest rozpraszane. Możesz zobaczyć przebłyski osób lub sytuacji, z którymi struna była połączona. Pozwól tym uczuciom przepłynąć przez twoje ciało, pozwól im odpłynąć. To wszystko stanowi część procesu detoksykacji.

Archanioł Michał doskonale o ciebie zadba i pomoże ci poczuć się lepiej. Pamiętaj, że zawsze możesz go poprosić o dodatkową pomoc i wsparcie. Działając z archaniołem Michałem, pozbędziesz się strun lęku ze swojego ciała. Rozluźnij się i pozwól mu robić swoje.

Jeśli czujesz, że jakichś strun nie dało się odłączyć, zapytaj anioły, dlaczego tak się stało. Mogą pokazać ci one obrazy albo podsunąć uczucia związane z osobą, z którą łączy cię konkretna struna. Zwizualizuj sobie spokojną rozmowę z tym człowiekiem. Powiedz mu wszystko, co leży ci na sercu i siedzi w głowie. Możesz poczuć, co ta osoba by ci odpowiedziała. Kiedy skończysz, zestrój się ponownie ze swoim ciałem. Zauważ subtelne różnice i wyższy poziom energii, który teraz odczuwasz. Udało ci się uwolnić od negatywnej, niezrównoważonej relacji. Powiedz Wszechświatu, że od dziś akceptujesz w swoim życiu tylko ludzi pełnych miłości.

Święty promień świetlny archanioła Metatrona

Twoje czakry (centra siły życiowej i energii witalnej) są jak gąbki wchłaniające energię, co nie zawsze może być dla ciebie korzystne. Warto je oczyścić, aby mieć pewność, że zatrzymujesz w sobie tylko pozytywną energię miłości.

Poniżej metoda proponowana przez archanioła Metatrona, który wnosi równowagę w różne sfery naszego życia. Działa, by wyregulować pracę, odpoczynek i zabawy, w których bierzemy udział. Wnosi też energetyczną i duchową równowagę do układu czakr. Kiedy czujesz, że utknąłeś w martwym punkcie, coś cię blokuje albo mąci ci w głowie, poproś archanioła Metatrona o uzdrowienie.

Znajdź ciche miejsce i zacznij od głębokich oddechów. Zamknij oczy i się odpręż. Wezwij archanioła Metatrona, mówiąc:

Archaniele Metatronie, proszę,

oczyść wszystkie moje czakry i przywróć im równowagę,

stosując swój święty promień świetlny.

Wyobraź sobie promień czysto białego światła skierowany na ciebie z Nieba. Relaksuj się i patrz, jak Metatron wprowadza tę uzdrawiającą energię do twego ciała przez czubek głowy. Zobacz lub poczuj, jak wypełnia cię czyste białe światło. Poczuj tę energię, wypełniającą wszystkie twoje komórki czystą anielską miłością. Możesz zauważyć, jak wewnątrz promienia spływają starożytne symbole. Jeśli je dojrzysz, pozwól im działać uzdrawiającą magią na twoją duszę. Możliwe, że rozpoznasz niektóre z symboli, inne mogą być dla ciebie nowe. Nie musisz wszystkiego rozumieć. Po prostu zaufaj aniołom i Bogu.

Pomóż potem promieniowi przejść przez czakrę podstawy, czyli miejsce u dołu kręgosłupa (patrz wykres czakr). Zobacz, jak zmienia kolor na rubinowoczerwony. To czerwone światło usuwa blokady i w pełni budzi czakrę podstawy.

Kiedy jej oczyszczenie się zakończy, archanioł Metatron skieruje promień na zewnątrz przez czakrę sakralną. Tu przyjmie on barwę jaskrawopomarańczową. Poczuj, jak pomarańczowe światło rozprasza ciemność i niesie uzdrowienie twojej czakrze sakralnej.

Dalej pracuj z Metatronem nad pozostałymi czakrami:

• splot słoneczny – żółty,

• serce – zielony i różowy,

• gardło – błękitny,

• trzecie oko – ciemnoniebieski,

• uszy – czerwonofioletowy,

• korona – fiolet i biel.

Kiedy będziesz gotów, podziękuj Metatronowi za uleczenie, mówiąc:

Dziękuję Ci, archaniele Metatronie, za uleczenie i uzdrowienie.

Proszę, działaj ze mną dalej, gdy będę się uwalniać

od dawnych energii, które mnie powstrzymywały.

Jestem teraz gotów przyjąć swoje światło

i dać się prowadzić Bogu.

Im częściej będziesz pracować tą metodą, tym lepiej i szybciej będzie ci szło. Na początku każda czakra może wymagać 5 minut lub więcej. Przy regularnym oczyszczaniu nie ma tak wielu blokad i psychicznych „śmieci” do usunięcia. W końcu będziesz w stanie przeprowadzić cały proces w parę minut. Metatron likwiduje negatywne energie, niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie. I oczywiście, jak nakazuje prawo wolnej woli, anioły muszą mieć twoją zgodę, aby mogły ci pomagać.

Lecznicze kryształy

Kryształy to uzdrawiające kamienie, które mają w sobie naturalną energię. Kiedy twoje dary duchowe się budzą, trzymając kryształ, zaczynasz odczuwać lekkie pulsowanie energii. W kryształach przechowywana jest i ukierunkowywana lecznicza energia, z której można czerpać ogromne korzyści. Twoje ciało z łatwością przyswaja ich wibracje. Usiądź ze swoim kryształem i wyraź cel, pomagając kamieniowi ukierunkować energię miłości.

Pośród wielu wspaniałych kryształów i kamieni przydatnych do detoksu są:

Ametyst: Zapewnia ochronę przed toksycznymi energiami.

Biały kwarc: Jest doskonały do ogólnego detoksu całego ciała.

Zielone kamienie (jadeit, szmaragd, malachit itp.): Wspomagają uleczanie.

Kamień księżycowy: Pomaga się wyzwolić i pogodzić ze stratą.

Obsydian: Działa uziemiająco, byś nie czuł się nieprzytomny.

Orgonit (opiłki metalu i kryształu kwarcowego zalane żywicą): Chroni przed niekorzystnym działaniem geoinżynieryjnych oprysków (ang. chemtrails), służących do modyfikacji pogody, składających się z nanocząsteczek aluminium i baru.

Kwarc różowy: Uzdrawia emocje, daje nadzieję i wiarę.

Kwarc dymny: Świetnie działa przy oczyszczaniu z energii toksycznych relacji, szczególnie jeśli chodzi o osoby z przeszłości.

Aby kryształy działały uzdrawiająco, możesz nosić je przy sobie jako biżuterię, trzymać w ręku albo spać obok nich.

Kryształy to wrażliwe narzędzia, które mogą z łatwością pochłaniać negatywne energie. W związku z tym najlepiej je oczyścić, kiedy pierwszy raz przyniesie się je do domu. Oczyszczenie ich to też ładny gest, pokazujący im, że je doceniasz.

Koniecznie oczyść kamienie, jeżeli przez dłuższy czas leżały nieużywane. Pomyśl o tym, ile razy dziennie koło nich przechodzisz. A one są jak gąbki. Chcą ci pomóc, odciągają więc od ciebie ciężkie, niskie energie. To wspaniała posługa ze strony kryształów, więc regularne ich oczyszczanie jest sposobem „zapłacenia” im za uleczanie, którego dokonują, kiedy nawet o tym nie wiesz.

Co więcej, oczyszczanie kryształów usuwa z nich wszelkie dawne połączenia – energie poprzednich właścicieli, krajów i środowisk, w których przebywały – zostawiając czystą uzdrawiającą energię. Kryształy pochodzą z całej planety i znoszą wydobywanie z ziemi, segregowanie przez górników, pakowanie przez hurtowników, wycenę przez sprzedawców i całą drogę aż do twoich rąk. Po takiej podróży mogą być wyjałowione i wyczerpane.

Starożytni Lemurianie, wysoce uduchowiona cywilizacja, która żyła przed czasami Atlantydy, pracowała z energią kryształów i poznała skuteczne metody ich oczyszczania. Kalibrowali oni energię kryształów, by działały na najlepszej częstotliwości, i oddziaływali na ich „wewnętrzne obwody”. Lemurianie posiedli szeroką wiedzę o działaniu kryształów. Z łatwością i skutecznie korygowali wszelkie zaburzenia energetyczne i usuwali negatywne energie pochłonięte przez kryształy.

Aby Lemurianie wspomogli cię w oczyszczaniu kryształów, wystarczy ich wezwać i poprosić, używając słów:

Lemurianie, proszę, pomóżcie mi oczyścić moje kryształy.

Odświeżcie i zintensyfikujcie ich energie,

by mogły stać się narzędziami stosowanymi

dla mojego najwyższego dobra. Dziękuję.

Jest wiele sposobów na oczyszczanie kamieni. Proszenie o pomoc Lemurianów to tylko jeden z nich, ale możesz spróbować też smolenia, starej metody oczyszczania energii, wymagającej tlących się ziół, przede wszystkim białej szałwii, która podnosi wibracje.

* * *

Również archanioł Michał świetnie sobie radzi z oczyszczaniem kamieni z negatywnych energii. Wezwij go, mówiąc:

Archaniele Michale, proszę Cię, ześlij swoją oczyszczającą

energię na moje uzdrawiające kryształy.

Obudź w nich, proszę, ich wewnętrzną zdolność

uzdrawiania i inspirowania.

Proszę, przygotuj moje kryształy do pracy uzdrawiającej

i zestrój je teraz z moją energią.

Dziękuję Ci.

Następnie naładuj kryształy pozytywną energią. Możesz tego dokonać przez modlitwę. Otwórz serce na kryształy i wyraź swoją wdzięczność. Albo zostaw kryształy w świetle słonecznym lub księżycowym na 4 godziny.

Teraz kryształy są już gotowe, by zostać zaprogramowane przez twoje pełne miłości myśli. Aby tego dokonać, pracuj z kryształami. Mów do nich, jakby były ukochanymi przyjaciółmi, bo są nimi w istocie. Otwórz przed nimi swoje serce i przyznaj się przed nimi do swoich obaw i lęków. Powiedz kryształom dokładnie, co masz nadzieję osiągnąć. Podziel się z nimi doświadczeniami z przeszłości. Wspomnij w modlitwie, że jesteś gotów przyjąć coś większego, co mogą dać ci tylko Bóg i anioły. Jeśli one widzą prostszy sposób osiągnięcia celu, bądź otwarty na możliwości! Nie musisz wypowiadać żadnych konkretnych słów ani zdań, by zaprogramować swoje kryształy; chodzi tylko o intencję. Jeśli intencja jest szczera, otrzymasz najlepszy możliwy rezultat. Miej odwagę wyjść poza swoją strefę komfortu i mówić prosto z serca.

Terapia kwiatowa

Kwiaty są fizycznym symbolem miłości naszego Stwórcy. Mają nam przypominać o boskiej obecności otaczającej nas w naturze.

Podczas codziennych czynności możesz zauważyć jakiś kwiatek wyrastający ze szczeliny w chodniku. Albo zaobserwować zapierające dech w piersiach kwiaty w ogrodzie sąsiada. Możliwe, że przedtem nigdy nie zauważałeś ich obecności, a dziś tak cię zauroczyły. Anioły mówią, że w takim przypadku te kwiaty zostały tam umiejscowione specjalnie dla ciebie. Jest to częścią ich najświętszego celu – uleczenia cię. Zdając sobie sprawę z obecności aniołów i kwiatów, dajesz im przyzwolenie, by ci pomogły. Poświęć więc chwilę, by zatrzymać się i powąchać róże. Twój umysł się oczyści i będziesz w stanie lepiej się koncentrować.

Czasami może cię przytłaczać chaos i dramatyzm codziennych wydarzeń. Takie uczucia objawiają się jako mgła w aurze. Kiedy otacza cię taka mgła, ciężko określić, gdzie jest góra, a gdzie dół, w którą stronę się poruszać i do czego chcesz zmierzać. Najpierw musisz więc rozproszyć tę chmurę, by wyraźnie zobaczyć, którędy idziesz i dokąd prowadzi droga, a kwiaty mogą ci w tym pomóc. Kiedy zaprosisz kwiaty do swojego otoczenia, negatywna energia natychmiast się rozproszy.

Aby zacząć pracę z kwiatami, przynieś do domu świeże rośliny. Możesz też zasadzić kwiaty w ogrodzie albo wydrukować zdjęcia florystyczne i porozwieszać je w całym domu. Aby poznać więcej uzdrawiających sposobów łączenia się z aniołami natury, znajdź naszą książkę pt. Flower Therapy. Omawiamy też sposoby detoksykacji emocji za pomocą kwiatów w rozdziale 8.

Terapia drzewna

Drzewa są wielkimi uzdrowicielami i nauczycielami osób dość wrażliwych. Sama siadałam pod drzewami i pisałam o ich przesłaniach w mojej książce pt. Healing with the Fairies. Odkryłam, że każde drzewo, tak jak każdy człowiek, ma swój własny cel życiowy. Niektóre pomagają nam zdobyć pewność siebie, inne pomagają na problemy w relacjach uczuciowych, niektóre pomagają w manifestacji dostatku i tak dalej. Wystarczy po cichu zapytać drzewo o jego cel, a potem zaufać odpowiedzi, jaką usłyszymy w swojej głowie.

Drzewa niosą również fizyczne uzdrowienie. Jeśli czujesz się zmęczony, chory, cierpisz na skutek jakiegoś urazu, możesz oprzeć się plecami o drzewo (siedząc lub stojąc). Drzewo natychmiast zacznie pochłaniać wszelkie toksyny, ból i energie o niskich wibracjach. Odczujesz, że tak się dzieje! I nie martw się – to nie zaszkodzi drzewu. Tak jak potrafi ono przetworzyć dwutlenek węgla w powietrze, tak też przetwarza i oczyszcza stare bolesne energie.

Łączenie się z Matką Naturą

Jedną z najlepszych metod detoksykacji zostawiliśmy na koniec: to Matka Natura. Kumuluje się w nas tak wiele toksyn, ponieważ często żyjemy i pracujemy w czterech ścianach, co nie jest naturalne dla żadnej żywej istoty, również dla ludzi. Nie zostaliśmy stworzeni do wdychania powietrza z klimatyzacji i do pracy przy sztucznym świetle. Co więcej, badania wykazują, że wiele współczesnych chorób pojawiło się właśnie wtedy, gdy rozpowszechniło się sztuczne oświetlenie!

Potrzebujemy umiarkowanych dawek światła słonecznego, by mózg mógł produkować związek chemiczny odpowiedzialny za dobre samopoczucie: serotoninę. Serotonina jest też prekursorem melatoniny, której organizm potrzebuje, by móc spać i się regenerować. Bez melatoniny i serotoniny budzimy się zmęczeni, nie w humorze i chce nam się jeść niezdrowe rzeczy.

Potrzebujemy też światła słonecznego, by zapewnić organizmowi odpowiednie ilości witaminy D. Rak piersi i inne poważne choroby wiążą się z niedoborami tej witaminy.

Anioły mówią, że pełne spektrum światła jest niezbędne dla optymalnego zdrowia i że tęczowy pryzmat światła słonecznego odżywia każdą z barw w naszym systemie czakr (który również jest tęczowy). Jeśli więc na przykład cierpisz na problemy z żołądkiem albo z walką o władzę, żółte światło w pełnym spektrum tęczy pomoże ci w uleczeniu tych dolegliwości, jako że żółty to kolor splotu słonecznego, związanego z wymienionymi problemami.

Choć nie należy się narażać na poparzenia słoneczne, to działanie przeciwne (przesadne unikanie słońca) jest równie niebezpieczne. Pamiętaj też, proszę, by przed nałożeniem na ciało kremu z filtrem do opalania dokładnie czytać listę składników. Wiele z tych produktów zawiera mnóstwo toksycznych substancji. Wybieraj zawsze kremy organiczne, dostępne w lokalnych ekologicznych sklepach lub w Internecie.

Co więcej, anioły twierdzą, że światło księżyca, gwiazd oraz zachody i wschody słońca również przyczyniają się do naszego dobrego samopoczucia:

Zachód słońca. Anioły mówią, że oglądanie zachodu słońca pomaga naszym czakrom się zrelaksować i przygotowuje nas do spokojnego snu.

Światło gwiazd. Według aniołów, przebywanie na dworze pod gwiazdami wzmaga naszą kreatywność i pomaga nam działać i myśleć bardziej artystycznie.

Światło księżyca. Od pradawnych czasów nasi przodkowie stawali w świetle Księżyca w pełni, by uwolnić się od wszystkiego, co toksyczne w życiu.

Wschód słońca. Anioły mówią, że oglądanie wschodu słońca budzi nasze czakry, naturalnie podnosząc nam poziom energii.

* * *

Rozdział 2 Odżywienie ciała fizycznego

otalne oczyszczenie to kompletny proces dotyczący umysłu, ciała i ducha. Skoncentrujmy się najpierw na ciele fizycznym.

Uzdrowienie trawienia