Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2001

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 53

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry - Paweł "Prestidigitator" Ambroszkiewicz

Kompletne walkthrough w którym autor niezwykle szczegółowo opisuje sposób przejścia piątej części przygód sympatycznej pani archeolog.

Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Trajan's Markets
  • The Colosseum
  • Gallows tree
  • The base
  • The submarine
  • Old mill
  • Sinking submarine
  • Red alert!
  • Labirynth
  • Deepsea dive

Informacja o grze

Tomb Raider 5 to piąta odsłona stworzonego przez studio Core Design cyklu gier akcji z wątkami przygodowymi. Gracze ponownie mają okazję pokierować poczynaniami uroczej awanturniczki - Lary Croft. Pod względem fabularnym poszczególne misje, zlokalizowane m.in. we Włoszech, Rosji i Irlandii, są wspominkami przygód głównej bohaterki snutymi po jej rzekomej śmierci przez grono wiernych przyjaciół.

Gra Tomb Raider 5: Chronicles, to przedstawiciel gatunku przygodowych gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2000 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Opinie o ebooku Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry - Paweł "Prestidigitator" Ambroszkiewicz

Fragment ebooka Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry - Paweł "Prestidigitator" Ambroszkiewicz

Tomb Raider 5:Chroniclesporadnik do gry

autor: Paweł "Prestidigitator" Ambroszkiewicz

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=43

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Streets of Rome

Trajan's Markets

The Colosseum

The base

The submarine

Deepsea dive

Sinking submarine

Gallows tree

Labirynth

Old mill

The 13th floor

Escape with the iris

Red alert!

Streets of Rome

Po lewej stronie znajdują się kulisy opery, a zarazem pomieszczenia treningowe, w których Lara mówi jak wykonać różne czynności. Ich przejście nie jest konieczne ale proponuję jednak je zwiedzić by przypomnieć sobie możliwości Lary, zebrać trochę ekwipunku oraz znaleźć ukryte pomieszczenie.

Po skrzyniach wejdź na platformę koło wózka widłowego i na jej końcu przeskocz na drugą stronę. W kolejnym pomieszczeniu wykonaj skok, wejdź między ścianę, a metalową konstrukcję po prawej, wejdź na tą konstrukcję, weź z niej Small Medipack, a następnie przeskocz na platformę zawieszoną nad pomieszczeniem i weź Flary oraz Large Medipack. Następnie przeskocz z powrotem na metalową konstrukcję i opuść się na dół.

Przejdź do kolejnego pomieszczenia, wykonaj długi skok, podejdź na koniec platformy i wykonaj mały skok w bok ;-). Teraz złap się konstrukcji nad sobą i przejdź na drugą stronę. Po drabinie na ścianie wdrap się na górę i przeczołgaj się przez mały tunel. Tam przesuń dzwignię, a otworzy się wejście do dużego pomieszczenia, w którym na końcu po lewej znajdują się skrzynie. Wejdź na nie, przeskocz do basenu i przepłyń do drugiego zbiornika, zaczerpnij powietrza i zanurkuj na samo dno. Jest tam korytarz, który prowadzi do pomieszczenia z Large Medipack, Shotgun Normal Ammo oraz Revolver Ammo.

Po zabraniu przedmiotów wróć do zbiornika, w którym nabierałeś powietrza, wyjdź z wody i skieruj się do pomieszczenia z liną ale na razie na nią nie wchodź. Zejdź na dół i wejdź do małego pomieszczenia z półkami (można je przeszukać wciskając klawisz akcji i znaleźć Flary) i skrzyniami. Przesuń szafkę w lewym górnym rogu (patrząc od strony wejścia) i podnieś Revolver Ammo, w prawym górnym rogu przesuń kolejną szafkę i wejdź do pomieszczenia z którego weź Uzi Ammo, a z półek Secret (znalazłeś pierwsze ukryte pomieszczenie!). Wróć do liny i przejdź po niej do korytarza, w którym po prawej stronie na półce znajdziesz Small Medipack.

Na końcu korytarza jest przełącznik, który otwiera drzwi do pomieszczenia, w którym zaczynałeś trening, opuść się na dół i wyjdź na ulicę. Skręć w pierwszą w prawo i załatw pieska, a następnie przy fontannie skręć jeszcze raz w prawo i podejdź do końca uliczki. Tam uruchom przełącznik i wróć do ulicy gdzie zaczynałeś grę ale zamiast w lewo - do kulis - skręć w prawo, a następnie w lewo i uruchom kolejny przełącznik (teraz Lara zostanie zaatakowana przez nietoperze ale nie można im nic zrobić, trzeba czekać aż odlecą).

Wejdź po skrzyni, która się podniosła na poziom z kolumnami, odwróć się w prawo i skocz między kolumnami na platformę nad uliczką, na której znajdziesz Small Medipack. Skocz z powrotem i korytarzem udaj się na górę, tam z balkonu opuść się na dół, rozbij szybę (po prawej stojąc plecami do drabiny) i weź Revolver Ammo.

Idąc schodami w dół rozbij kolejne szyby w oknach (po prawej znajdziesz Small Medipack, do tego po lewej wrócimy później). Na dole załatw pieska i otwórz drzwi (klawisz akcji), które wyraźnie "odstają" od ściany, a wyleci kolejny piesek. W środku jest Large Medipack, a na skrzyni Shotgun Wideshot Ammo. Teraz udaj się do końca korytarza, znajdującego się na wprost od otwartych drzwi i tak na wszelki wypadek przesuń dźwignię (zaoszczędzi nam to czas jeżeli później nie uda się skok i trzeba się będzie wrócić).

Wróć do rozbitego okna i przeskocz na drugą stronę, w pomieszczeniu po lewej znajdziesz Golden Key 1. Po jego zabraniu idź na górę i przeskocz na baldachim, z którego bezpiecznie unieruchom kolejnego psa i zabierz Flary. Zeskocz na dół i otwórz kraty koło fontanny zdobytym kluczem. Wyjmij broń, gdy wyjdziesz z ciasnego korytarza obróć się w lewo i strzelaj, aż facet odejdzie. Po prawej w ciemnej wnęce jest Small Medipack. Pod balkonem, na którym stał facet jest wejście, skieruj się do niego i wejdź do korytarza po lewej, zejdź do pomieszczenia na dole gdzie leży Garden Key.

Teraz udaj się na górę, na balkon i znowu strzelaj do faceta, aż odejdzie, a następnie przejdź po linie i opuść się na ulicę. Przesuń dźwignię (otworzy się brama, za którą jest plac z fontanną), odwróć się i na skrzyżowaniu skręć w lewo. Idź korytarzem do końca, po drodze z pomieszczenia po lewej zabierając Revolver Ammo (oznaczmy to miejsce jako X, później do niego wrócimy). Na końcu schodów leży Revolver, zabierz go, odwróć się, a po prawej zobaczysz kolejne "odstające" drzwi, otwórz je. W środku znajdziesz LaserSight, który dołącz do rewolweru.

Używając celownika (klawisz widoku) rozwal kłódkę i zabierz drugi Garden Key. Uciekając przed szczurami wróć do skrzyżowania i pobiegnij prosto, a na końcu ulicy w lewo. Tam użyj obydwu kluczy i wejdź przez bramę, która się otworzyła na dziedziniec.

Za