The Sims 3: Kariera - poradnik do gry - Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski - ebook

The Sims 3: Kariera - poradnik do gry ebook

Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski

0,0
7,88 zł

Opis

The Sims 3: Kariera to kolejny dodatek do wydanej w 2009 roku gry The Sims 3. Najnowsze rozszerzenie oferuje przede wszystkim rozwinięcie karier zawodowych Simów włączając w to zupełnie nowe zawody i umiejętności.

The Sims 3: Kariera - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Samozatrudnienie i stare zawody (Kariery)
  • Stylista (Kariery)
  • Łowca duchów (Kariery)
  • Detektyw (Kariery)
  • Strażak (Kariery)
  • Projektant wnętrz (Kariery)
  • Część 1 (Rozgrywka)
  • Otoczenie
  • Simowie - Nowe umiejętności
  • Dom Sima

Informacja o grze

The Sims 3: Ambitions jest rozeszrzeniem do wydanej w 2009 roku gry symulacyjnej The Sims 3. Rozszerzenie wprowadza szereg nowych ścieżek kariery zawodowej, dzięki czemu kontrolowani przez graczy bohaterowie mogą zostać m.in. naukowcami, architektami, detektywami, strażakami a nawet pogromcami duchów. Deweloperzy z firmy Electronic Arts zadbali również o szereg nowych lokacji, w których toczy się rozgrywka.

Gra The Sims 3: Ambitions, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku trudne do jednoznacznego sklas. Tytuł wydany został w Polsce w 2010 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: polska i angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 45Podobne


The Sims 3:Karieraporadnik do gry

autor: Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8054-937-1

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1011

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Poradnik do gry - Otoczenie

Tworzenie simów

Simowie - Nowe umiejętności

Dom Sima

Rozgrywka

Część 1 | Rozgrywka

Część 2 | Rozgrywka

Część 3 | Rozgrywka

Kariery

Strażak | Kariery

Stylista | Kariery

Łowca duchów | Kariery

Projektant wnętrz | Kariery

Detektyw | Kariery

Samozatrudnienie i stare zawody | Kariery

Wprowadzenie

The Sims 3: Kariera to kolejny dodatek do wydanej w 2009 roku gry The Sims 3. Najnowsze rozszerzenie oferuje przede wszystkim rozwinięcie karier zawodowych Simów włączając w to zupełnie nowe zawody i umiejętności. Ale dodatek to także dziesiątki nowych mebli, elementów dekoracyjnych domu, strojów Simów etc.

Z poradnika dowiedzie się jak wygląda praca i zarabianie simoleonów w ramach pięciu nowych karier zwanych profesjami oraz jednej nowej kariery starego typu. Prócz tego zobaczycie jak uczyć się rzeźbiarstwa i wynalazczości, jak żyć na samozatrudnieniu, robić pranie, korzystać z nowych obiektów w mieście oraz rzecz jasna dowiecie się jak wygląda nowe miasto Twinbrook i co oferuje.

Koloremniebieskim oznaczyłem wszystkie sprzęty i obiekty np. pralkę, a koloru brązowego użyłem, aby zaznaczyć miejsca na mapie np. remizę strażacką, salon urody, ratusz.

Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski (www.gry-online.pl)

Poradnik do gry - Otoczenie

Początkowe uwagi

001
002

Pierwsza podstawowa kwestia, na którą od razu zwrócisz uwagę chcąc rozpocząć nową grę, to nowe miasto - Twinbrook[001]. Jeżeli wcześniej pobrałeś za darmo w Internetu Riverview to wraz z Sunset Valley możesz obecnie bawić się w aż trzech miastach. Twinbrook[002] wyraźnie różni się od tych poprzednich przede wszystkim tym, że posiada nowe typy parceli publicznych.

Edycja miasta

003
004

W The Sims 3: Kariera zdecydowanie rozbudowano możliwość edycji miasta. Nie tylko możesz zmieniać typy parceli (społecznościowa bądź mieszkalna) oraz jej nazwę, ale przede wszystkim sam możesz kasować działki i umieszczać nowe według własnego uznania i wskazanej wielkości.

Otwórz menu i wybierz "edytuj miasto" [003]. Ujrzysz całe miasto z dolnym menu, dzięki któremu możesz wszystko zmieniać [004].

Zarządzanie pustymi parcelami

005

Kliknij na ikonkę "edytor świata" - w pierwszej zakładce zobaczysz wielkości parceli, które możesz umieścić [005].

006
007

Ważne aby umieszczając parcelę znaleźć dla niej odpowiednie miejsce. Nie może się ona oczywiście pokrywać z drogami czy innymi parcelami. Najlepiej umieścić ją tuż przy jezdni [006]. Umieszczane parcele możesz dowolnie obracać, a ikonką buldożera (z dolnego panelu) możesz je usuwać. Nie ma problemu gdy masz zakręt drogi czy też w miejscu umieszczenia parceli znajdują się drzewa bądź inne elementy [007].

008

W kolejnych zakładkach znajdują się najróżniejsze elementy: krzewy, głazy [008], drzewa oraz inne "dekoracyjne", które możesz umieszczać w mieście jak i usuwać.

009
010

Owe obiekty dekoracyjne to m.in. wrak samochodu, śmietniki, kotły, posągi z Chin [009]. W razie potrzeby zmieniaj położenie nawet znaków na drogach. Klikając na działkę możesz zmienić jej typ [010].

011
012

Masz dwie możliwości: po pierwsze ustalasz że jest to parcela mieszkalna przeznaczona dla jakiejś rodziny [011]. Po drugie możesz też uczynić ją miejsce publicznym wybierając jednocześnie czym ma być [012] - w ten sposób w "starych" miastach możesz stworzyć salon, wysypisko, pralnię itd. Wystarczy potem edytować daną parcelę i umieścić na niej obiekty konieczne do funkcjonowania danego typu obiektu.

Umieszczenia nowych parceli publicznych

013
014

Wraz z dodatkiem przybyło nam kilka nowych parcel. W nowym mieście Twinbrook znajdziesz je od razu. Jednak gdy wczytasz swój stan gry sprzed dodatku gra od razu zapyta cię czy chcesz umieścić nowe parcele w swoim mieście [013]. Po wybraniu "umieść parcele" przeniesiesz się do edycji miasta i po kolei będziesz wybierał działki, gdzie mają trafić kolejne nowe budynki. Na górze ekranu będziesz widzieć dla jakiego budynku obecnie szukasz działki, a przy kursorze znajdzie się mały obrazek pokazujący wygląd budynku [014].

015
016

Po wybraniu działki odpowiednio obróć jeszcze budynek w kierunku jezdni [015]. Po umieszczeniu komisu, przyjdzie czas na salon, a następnie na remizę strażacką. Wybieraj miejsca rozsądnie pamiętając o tym, że mogą to być twoje potencjalne miejsca pracy [016].

017
018

Po postawieniu remizy strażackiej[017] czas na ostatni obiekt, wysypisko. Warto tutaj zwrócić uwagę, że pomimo postępu w grze tzn. kasowania oraz umieszczania parceli, nadal nie można przesuwać budynku po parceli. Może się więc zdarzyć, że obiekt będzie niejako w głębi [018]. Dlatego też lepiej jest wcześniej przeanalizować wielkości nowych obiektów (najczęściej 30x20) i specjalnie stworzyć pod nie puste parcele.

Tworzenie simów

Rozszerzenie w kwestii Simów wprowadza wiele nowych strojów, fryzur, ale również kilka cech osobowości oraz cele szczęścia życiowego. Sporym dodatkiem jest jednak przede wszystkim możliwość zrobienia Simom tatuażu.

Twarz

Tatuaż

019
020

W panelu twarzy, na samym dole pojawiła się nowa ikonka odpowiedzialna za tatuaże [019]. W