Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2004

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 25000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 56

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB kup za 1 zł
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka The Hobbit - poradnik do gry - Artur "Roland" Dąbrowski

„The Hobbit” opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce przed rozpoczęciem się trylogii „Władca Pierścieni”. W poradniku znajdziecie informacje o postaciach występujących w grze oraz jej dokładny opis przejścia.

The Hobbit - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Postacie - Krasnoludowie
  • 03 – Troll-Hole
  • Postacie - Główne
  • Postacie - Elfowie
  • 01 – An Unexpected Party cz.1
  • Postacie - Wrogowie
  • Postacie - Ludzie
  • 00 – Dream World
  • 11 – The Clouds Burst cz.2
  • Postacie - Kreatury

Informacja o grze

The Hobbit jest przygodową grą akcji na motywach słynnej powieści J. R. R. Tolkiena, za której stworzenie odpowiada ekipa deweloperska studia Amaze Entertainment. Gracz wciela się w hobbita Bilbo Bagginsa i razem z Gandalfem oraz drużyną krasnoludów wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. Rozgrywka łączy elementy charakterystyczne dla gier akcji, przygodowych, cRPG, zręcznościowych, logicznych, a nawet "skradanek".

Gra The Hobbit, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku przygodowych gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2004 roku i dostępny jest na platformach: PC, GBA, GCN, PS2, XBX. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Opinie o ebooku The Hobbit - poradnik do gry - Artur "Roland" Dąbrowski

Fragment ebooka The Hobbit - poradnik do gry - Artur "Roland" Dąbrowski

The Hobbitporadnik do gry

autor: Artur "Roland" Dąbrowski

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=263

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wstęp

Postacie - Główne

Postacie - Krasnoludowie

Postacie - Elfowie

Postacie - Ludzie

Postacie - Wrogowie

Postacie - Kreatury

00 - Dream World

01 - An Unexpected Party cz.1

01 - An Unexpected Party cz.2

02 - Roast Mutton

03 - Troll-Hole

04 - Over Hill and Under Hill cz.1

04 - Over Hill and Under Hill cz.2

05 - Riddles in the Dark cz.1

05 - Riddles in the Dark cz.2

06 - Flies and Spiders cz.1

06 - Flies and Spiders cz.2

07 - Barrels out of Bond

08 - A Warm Welcome

09 - Inside Information

10 - The Gathering of the Clouds

11 - The Clouds Burst cz.1

11 - The Clouds Burst cz.2

Wstęp

"The Hobbit" opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce przed rozpoczęciem się trylogii "Władca Pierścieni". Mam okazję zaprezentować wam poradnik do tejże gry, zawierający informacje o postaciach w niej występujących oraz dokładny opis przejścia.

Zapraszam do lektury,

Artur "Arthek" Dąbrowski

Postacie - Główne

Bilbo Baggins

Syn całkowicie rozsądnego i odpowiedzialnego Bungo Bagginsa oraz nadzwyczajnej, wielbiącej przygody Beladonny Took. Bilbo Baggins jest hobbitem, który chciałby przeżyć swoje życie w spokoju i wygodzie, tak jak niegdyś jego ojciec. Ale czy krew Tooka pozwoli mu na spokojne życie?

Hobbici są istotami niewielkiej postawy; z wielkimi, twardymi stopami, pokrytymi gęstymi i krzaczastymi włosami. Bilbo ma uprzejme i szczere usposobienie i sądząc po wyglądzie, jest dobrze odżywiony.

Gandalf

Gandalf Czarodziej jest jedną z najbardziej legendarnych i budzących respekt postaci w całym Śródziemiu. Niewątpliwie słyszałeś opowieści o jego licznych przygodach, z których te opowiedziane w Hobbicie są jedynie garstką. Gandalf jest osobą życzliwą, z otwartym umysłem, jedyną która potrafi dostrzec odwagę i siłę kryjącą się w sercach nieśmiałych Hobbitów.

Gandalf jest wysokim, imponującym czarodziejem. Posiada gęste, krzaczaste brwi oraz długą brodę wiszącą ponad srebrną przepaską i sięgającą mu do pasa. Nosi przy sobie laskę, a ubrany jest w szare szaty oraz duży, niebieski czarodziejski kapelusz.

Postacie - Krasnoludowie

Król Thorin Oakensfield

Król Thorin Oakenshield jest synem Thorina i Throra oraz prawdziwym potomkiem Durina - najstarszego i najpotężniejszego z Siedmiu Ojców Krasnoludów. Pozostał królem po śmierci jego ojca - Thorina, zabitego z ręki Nekromanty Mirkwoodu. Postępując według planu Gandalfa, Thorin zebrał drużynę Krasnoludów, która miała powrócić w Góry Samotne, aby odebrać skradziony skarb od Smoka Smauga.

Thorin jest bardzo silny i krępy, mimo iż mniejszy od Bilba. Król jest większy od większości krasnoludzkich towarzyszów. Jak na tak niską osobę, jest całkiem charyzmatyczny i posiada opryskliwą osobowość. Nosi na sobie błękitny płaszcz z kapturem oraz długą, srebrną wstęgą.

Fili i Kili

Fili i Kili są najmłodszymi członkami krasnoludzkiej kompanii Thorina. Są oni braćmi, siostrzeńcami Thorina Oakenshielda - Króla Krasnoludów. Towarzyszą swemu stryjowi w misji odebrania Gór Samotnych Smokowi Smaugowi.

Tak jak inni Krasnoludowie, Fili i Kili są zaciekłymi i pełnymi dumy wojownikami. Jako najmłodsi, mają tendencje do bezmyślnego działania, a także są bardziej nierozważni i niecierpliwi. Od czasu do czasu stroją sobie żarty z Bilba, ale podobnie jak innym Krasnoludom, potrafi zaimponować im odwaga i wielkość serca Hobbitów.

Ori i Dori

Ori, Dori i Nori również są członkami Domu Durina oraz krewnymi Thorina.

Balin i Dwalin

Balin i Dwalin są dwójką najstarszych Krasnoludów z kompanii Thorina. Thorin jest najstarszy, ale oni są od niego niewiele młodsi. Balin jest - oprócz Thorina - jednym Krasnoludem, który odwiedził już Góry Samotne - królestwo odebrane Krasnoludom przez Smoka Smauga ponad dwa tysiące lat temu.

Balin i Dwalin są braćmi i nie są równie gburowaci, jak inni Krasnoludowie w kompanii. Pomimo tego, że mają bardziej dobrotliwe serca, nie są mniej zaciekłymi wojownikami.

Balin od razu przekonuje się do Bilba. Szybko pozostają przyjaciółmi i pozostają nimi na długie lata po ich przygodzie opowiedzianej w Hobbicie.

Głęboka duma Balina jako dziedzica Krasnoludów, prowadzi go do próby odbicia Morii - starożytnego miasta Krasnoludów, zwanego również Khazad-Dum.

Oin i Gloin

Oin i Gloin są kuzynami Balina i Dwalina. Gloin odnosi się sceptycznie do Bilba, ale ten przekonuje go do siebie aktami odwagi. Syn Gloina - Gimli, pragnie dołączyć do kompanii, jednak jest na to odrobinę za młody.

Bifur, Bofur i Bombur

Bifur, Bofur i Bombur wywodzą się od Krasnoludów z Khazad-Dum. Bombur i Bofur są braćmi oraz kuzynami Bifura.

Największym zainteresowaniem Bombura jest jedzenie. Nie zważając na zagrożenie, jego umysł koncentruje się na tym, co mógłby zjeść, gdyby los nie był dla niego taki okrutny.

Bifur i Bombur są tak samo poirytowani Bombura zamiłowaniem do jedzenia. Nie chcą aby stał się tak gruby, aby nie mógł się przenieść z tapczanu do jego fotela, bez bycia podniesionym.

Postacie - Elfowie

Elfowy Król Thranduil

Thranduil założył swoje królestwo w Wielkim Zielonolesie zanim ten został zepsutym lasem, znanym jako Mirkwood. Jego królestwo wciąż kwitnie, a miłość króla do bogactw i klejnotów tworzy z niego miejsce ze snów.

Elfowy