The Elder Scrolls Online - crafting - Jakub Bugielski - ebook

The Elder Scrolls Online - crafting ebook

Jakub Bugielski

5,0

Opis

Poradnik na temat craftingu z gry The Elder Scrolls Online zawiera wszystkie niezbędne informacje dla każdego bohatera rozpoczynającego swoją przygodę z kowalstwem, krawiectwem, stolarstwem, zaklinaniem czy alchemią. Wszystkie profesje zostały szczegółowo opisane i wyjaśnione. Poradnik zawiera dokładny opis dostępnych w grze materiałów, a także sposoby na ich zdobycie. Dowiesz się m.in. jak zdobyć metale wybranej rudy czy jakie istnieją przydatne kombinacje run. Rzemiosło w Elder Scrolls Online jest bardzo rozbudowane i, w przeciwieństwie do większości gier MMO, pozwala na dużo większą personalizację - można zrobić niemal dowolny przedmiot, dostosowując go do swoich potrzeb zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym (mowa tu o kowalstwie, krawiectwie i stolarstwie). Z tego też powodu, sporo graczy ma problemy z odnalezieniem się w tym wszystkim, co często sprowadza się do tego, że odpuszczają sobie całą zabawę w wytwarzanie przedmiotów, kastrując niejako zawartość gry. Dzięki temu poradnikowi nie będziesz musiał rezygnować z rzemiosła. The Elder Scrolls Online to gra studia Zenimax Online we współpracy z Bethesda. Po raz kolejny wkraczamy do surowego świata wojny jakim jest kontynent Tamriel, w którym wywiązał się spór o tron cesarski w Cyrodiil między trzema frakcjami. Elder Scrolls Online to gra MMORPG osadzona w znanych nam z poprzednich serii klimatach. Nie zabrakło tu nawiązań do poprzednich gier z tego gatunku. Gra oferuje mnóstwo aktywności zarówno dla graczy, którzy chcą grać w pojedynkę jak i dla tych, którzy lubią być częścią grupy.

W poradniku dotyczącym craftingu w The Elder Scrolls Online opisane zostały:

 • wszystkie umiejętność w każdym z drzewek danego rzemiosła, z jednoczesnym wskazaniem tych najbardziej przydatnych;
 • zalecany sposób rozwoju każdego z rzemiosł;
 • dokładny opis rzemiosła Zaklinanie, z wyszczególnieniem wszystkich możliwych do stworzenia Glifów;
 • wskazówki dotyczące doboru odpowiedniego rzemiosła (lub kilku z nich), w zależności od własnych preferencji, wyboru klasy i funkcji, jaką ma pełnić twoja postać.

Poradnik do craftingu w The Elder Scrolls Online to zbiór najważniejszych informacji na temat skomplikowanego systemu rzemiosła. Dowiesz się z niego wielu przydatnych rzeczy o kowalstwie, stolarstwie, zaklinaniu, alchemii i krawiectwie.

The Elder Scrolls Online - crafting zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Materiały (Kowalstwo)
 • Informacje ogólne (Tworzenie prowiantu)
 • Jak pozyskać materiały (Kowalstwo)
 • Rady na dobry początek
 • Informacje ogólne (Kowalstwo)
 • Jak pozyskać materiały (Krawiectwo)
 • Materiały (Krawiectwo)
 • Informacje ogólne (Krawiectwo)
 • Informacje ogólne (Stolarstwo)
 • Materiały (Stolarstwo)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 76

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność
The Elder Scrolls Onlinecraftingporadnik do gry

autor: "Jakub Bugielski"

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1519

[email protected]

Spis treści

The Elder Scrolls Online - crafting

Rady na dobry początek

Kowalstwo

Informacje ogólne

Materiały

Jak pozyskać materiały

Krawiectwo

Informacje ogólne

Materiały

Jak pozyskać materiały

Stolarstwo

Informacje ogólne

Materiały

Jak pozyskać materiały

Zaklinanie

Informacje ogólne

Materiały

Kombinacje Run

Alchemia

Informacje ogólne

Materiały

Tworzenie prowiantu

Informacje ogólne

Materiały

Cechy

Zdobywanie doświadczenia w rzemiośle

The Elder Scrolls Online - crafting

Poradnik na temat craftingu z gry The Elder Scrolls Online zawiera wszystkie niezbędne informacje dla każdego bohatera rozpoczynającego swoją przygodę z kowalstwem, krawiectwem, stolarstwem, zaklinaniem czy alchemią. Wszystkie profesje zostały szczegółowo opisane i wyjaśnione. Poradnik zawiera dokładny opis dostępnych w grze materiałów, a także sposoby na ich zdobycie. Dowiesz się m.in. jak zdobyć metale wybranej rudy czy jakie istnieją przydatne kombinacje run. Rzemiosło w Elder Scrolls Online jest bardzo rozbudowane i, w przeciwieństwie do większości gier MMO, pozwala na dużo większą personalizację - można zrobić niemal dowolny przedmiot, dostosowując go do swoich potrzeb zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym (mowa tu o kowalstwie, krawiectwie i stolarstwie). Z tego też powodu, sporo graczy ma problemy z odnalezieniem się w tym wszystkim, co często sprowadza się do tego, że odpuszczają sobie całą zabawę w wytwarzanie przedmiotów, kastrując niejako zawartość gry. Dzięki temu poradnikowi nie będziesz musiał rezygnować z rzemiosła. The Elder Scrolls Online to gra studia Zenimax Online we współpracy z Bethesda. Po raz kolejny wkraczamy do surowego świata wojny jakim jest kontynent Tamriel, w którym wywiązał się spór o tron cesarski w Cyrodiil między trzema frakcjami. Elder Scrolls Online to gra MMORPG osadzona w znanych nam z poprzednich serii klimatach. Nie zabrakło tu nawiązań do poprzednich gier z tego gatunku. Gra oferuje mnóstwo aktywności zarówno dla graczy, którzy chcą grać w pojedynkę jak i dla tych, którzy lubią być częścią grupy.

W poradniku dotyczącym craftingu w The Elder Scrolls Online opisane zostały:

wszystkie umiejętność w każdym z drzewek danego rzemiosła, z jednoczesnym wskazaniem tych najbardziej przydatnych;

zalecany sposób rozwoju każdego z rzemiosł;

dokładny opis rzemiosła Zaklinanie, z wyszczególnieniem wszystkich możliwych do stworzenia Glifów;

wskazówki dotyczące doboru odpowiedniego rzemiosła (lub kilku z nich), w zależności od własnych preferencji, wyboru klasy i funkcji, jaką ma pełnić twoja postać.

Jakub Bugielski (www.gry-online.pl)

Rady na dobry początek

Bez wątpienia rozwijanie rzemiosła (lub kilku z nich, jeśli planujesz poświęcić trochę więcej czasu) zabiera dziesiątki (jeśli nie setki) gier, przez co może wydawać się, że jest to strata czasu - przecież można samemu zdobyć sobie przedmioty, prawda? Jest w tym oczywiście dużo racji, ale prócz tworzenia przedmiotów dla samego siebie, można też na tym całkiem dobrze zarobić (mowa rzecz jasna o złocie w grze), wytwarzając przedmioty dla innych graczy (którym brakło motywacji do rozwoju rzemiosła, lub po prostu chcą skupić się na czymś innym) - dołączenie do gildii nastawionej na handel (a jest ich cała masa), lub do jakiekolwiek innej (zapotrzebowanie na przedmioty jest wszechobecne) to doskonały sposób na spieniężenie swoich wypocin.

Oto kilka rad, które mogą ci się przydać, na drodze do rzemieślnika:

1. Jeśli nie planujesz zostać handlarzem sprzętu, a jednak chcesz trochę pobawić się w rzemiosło, zastanów się jakimi przedmiotami (rodzaj zbroi i oręża) będziesz chciał się posługiwać w grze i staraj się rozwijać te rzemiosła. Chcesz być magiem? - skup się na rozwijaniu stolarstwa (by wytwarzać kostury) i na krawiectwie (by wytworzyć lekką zbroję).

2. Zabierz się za rozwój rzemiosła (lub kilku z nich) już na samym początku gry. Nastawienie się w ten sposób, że najpierw wbijesz sobie poziomy, a potem się tym zajmiesz, zawsze kończy się w ten sam sposób - bolesną, ciągnącą się w nieskończoność gehenną w poszukiwaniu przedmiotów (czy to sprzętu do rozebrania czy komponentów) wymaganych, by rozwinąć daną ścieżkę. Nie pomaga tu także fakt, iż w grze brakuje domu aukcyjnego - jeśli brakuje ci przedmiotów (a nie chce ci się ich szukać, lub nie wiesz gdzie), pozostaje kontakt przed chat w grze lub wstąpienie do gildii, choć oba rozwiązania mogą cię słono kosztować.

3. Nie inwestuj w bezsensowne umiejętności z drzewek poszczególnych rzemiosł - niektóre z nich są totalnie bezużyteczne, lub bez problemu się bez nich obejdziesz, a zaoszczędzone punkty możesz zainwestować w coś innego. W dalszej części tego poradnika znajdziesz opis poszczególnych umiejętności, jak i wskazanie, które są opłacalne.

4. Staraj się "używać" wszystkie napotkane w grze biblioteczki (bookshelf) - oferują one doświadczenie do któregoś z drzewek umiejętności, co bardzo przyspieszy proces rozwoju. Jeśli nawet nie będziesz trafiał w te, na których ci zależy, dodatkowe doświadczenie uzyskane do innego drzewka zawsze się przyda. Ta metoda szczególnie przydatna jest przy rozwoju Zaklinania (Enchanting), gdyż ciężko jest rozwinąć je w "standardowy" sposób, ze względu na śladowe ilości przedmiotów.

5. Przeszukuj wszystkie kontenery, skrzynie, beczki (ogółem wszystko, co może chować wewnątrz jakikolwiek przedmiot) - wewnątrz znajdziesz masę przydatnych przedmiotów, zarówno komponentów do rzemiosła, jak i niejednokrotnie przydatnych przedmiotów. Przede wszystkim, wewnątrz znaleźć można (choć niewiarygodnie rzadko) książki, które nauczą cię robienia sprzętu w stylach dostępnych dla innych ras. Książki te da się oczywiście kupić, jednak ich ceny (szczególnie dla początkującego gracza, z małym zasobem złota) są iście kosmiczne.

6. Jeśli nie masz fioła na punkcie kolekcjonowania wszystkiego w grze, nie szukaj z językiem na brodzie wszystkich dostępnych w grze stylów - oprócz wyglądu, nie różnią się one niczym od tego, który masz dostępny na początku (w zależności od wybranej rasy). Jeśli jednak chcesz zajmować się wytwarzaniem przedmiotów, a później nimi handlować, postaraj się skompletować je wszystkie, gdyż niektórzy gracze mogą zapłacić więcej złota za wytworzenie przedmiotu w danym stylu.

Kowalstwo

Informacje ogólne

Kowalstwo (Blacksmithing) pozwala wykuwać przedmioty z różnorakich metali - są nimi ciężkie zbroje i bronie do walki wręcz. Co ciekawe, kowalstwo nie oferuje możliwości wytwarzania tarcz - wszystkie tarcze w grze robione są z drewna i wchodzą w skład Stolarstwa (Woodworking).

Kowalstwo, choć użyteczne dla wszystkich (gdyż sporo graczy lubuje się w walce wręcz), przyda się głównie w przypadku, gdy planujesz ze swojej postaci zrobić tanka - możliwość wytworzenia porządnego oręża i ciężkiej zbroi będzie wtedy na wagę złota. Poniżej znajdziesz tabelę przedstawiającą wszystkie umiejętności dostępne w drzewku Kowalstwa.

Ikona

Nazwa i ranga

Opis

Wymagana ranga

Metalworking I

Pozwala na użycie IronIngots.

Blacksmithing 1

Metalworking II

Pozwala na użycie SteelIngots.

Blacksmithing 5

Metalworking III

Pozwala na użycie OrichalcIngots.

Blacksmithing 10

Metalworking IV

Pozwala na użycie DwarvenIngots.

Blacksmithing 15

Metalworking V

Pozwala na użycie EbonyIngots.

Blacksmithing 20

Metalworking VI

Pozwala na użycie CalciniumIngots.

Blacksmithing 25

Metalworking VII

Pozwala na użycie GalatileIngots.

Metalworking VI

Metalworking VIII

Pozwala na użycie MoonstoneIngots.

Metalworking VII

Metalworking IX

Pozwala na użycie VoidstoneIngots.

Metalworking VIII

Keen Eye: Ore I

Pobliskie rudy metali będą lepiej widoczne, jeśli znajdziesz się od nich w odległości do 20 metrów.

Blacksmithing 2

Keen Eye: Ore II

Pobliskie