The 1st Heritage Forum of Central Europe -  - książka

The 1st Heritage Forum of Central Europe książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Publikacja podsumowuje 1. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej, które odbyło się w dniach 7-9 lipca 2011r. w Krakowie. To ważne wydarzenie zostało zorganizowane przez Międzynarodowe Centrum Kultury wspólnie z partnerami z Pragi, Bratysławy i Budapesztu pod auspicjami Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Dziedzictwo kulturowe i jego ochrona, pojęcia pamięć i tożsamość w kontekście doświadczeń Europy Środkowej leżały w obszarze zainteresowań MCK od momentu utworzenia instytucji w 1991r. W roku 2007 Centrum zostało uhonorowane prestiżową Wyszegradzką Nagrodą Kulturalną i jest z mandatu ministrów kultury V4 koordynatorem zespołu ds. dziedzictwa kulturowego. Forum to nowa inicjatywa MCK, stworzona nie tylko po to, aby wzbogacić dialog sąsiadów o naszym współnym dziedzictwie, ale przede wszystkim aby stało się ważnym głosem Europy Środkowej w globalnej debacie o ochronie patrymonium kulturowego w warunkach gwałtowanej zmiany. Pierwsza edycja Forum stała się przede wszystkim okazją do kompleksowego podsumowania dwudziestu lat transformacji w kulturze i dziedzictwie w regionie oraz do wskazania wspólnych problemów i nowych wyzwań w tym zakresie. Kolejna edycja planowana jest w czerwcu 2013r.
Publikacja zawiera artykuły autorstwa wybitnych intelektualistów i ekspertów, którzy brali udział w Forum (Jurij Andruchowycz, Tamás Fejérdy, Árpád Furu, Pavel Gregor, Pavol Ižvolt, Anna Karwińska, Csaba G. Kiss, Katarína Kosová, Catherine Leonard, Kristína Markušová, Piotr Napierała, Beata K. Nykiel, Petr Pavelec, Jacek Purchla, Michaela Ryšková, Simona Škrabec, Gábor Sonkoly, Gábor Soós, Josef Štulc, Jiří Vajčner, István Varga, Magda Vášáryová).
W publikacji można zapoznać się również z tekstem Deklaracji, która została podpisana przez uczestników na zakończenie 1. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej. Treść wzbogacają kolorowe fotografie, wykresy i mapy.

Wersja angielska

Liczba stron: 280

ISBN: 9788389273963

Oceny
0,0
0
0
0
0
0