TERA - poradnik szybkiego levelowania - Jakub Bugielski - ebook

TERA - poradnik szybkiego levelowania ebook

Jakub Bugielski

0,0
7,88 zł

Opis

Poradnik szybkiego levelowania do gry TERA zawiera wszelkie informacje, by szybko i bezproblemowo osiągnąć postacią maksymalny, 60–ty poziom doświadczenia. Zawarte w nim rady skierowane są do graczy preferujących grę solo, lecz nie brakuje tu także informacji dotyczących gry w drużynie.

Zawartość poradnika:

 • słownik wyjaśniający terminologię występującą w grze
 • szczegółowy opis poszczególnych kroków w drodze do 60–tego poziomu doświadczenia
 • dwie "drogi" zdobywania doświadczenia – pierwsza, nastawiona na wykonywanie zadań i druga, nastawiona na grind
 • porady i przedmioty pozwalające przyspieszyć eliminację przeciwników i zdobywanie doświadczenia (charmy, boosty, mikstury, zwoje)

Poradnik szybkiego levelowania w grze TERA to szczegółowy przewodnik dotyczący zdobywania doświadczenia od 1 do 60 poziomu doświadczenia. Opisana została zarówno metoda efektywnego wykonywania zadań, jak i szybkiego grindu.

TERA - poradnik szybkiego levelowania zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Poziomy 01-20 (Zdobywanie poziomów przez wykonywanie zadań)
 • Słownik terminologii występującej w TERA ()
 • Porady ogólne ()
 • Przedmioty przydatne podczas gry ()
 • Wstęp i porady ogólne (Zdobywanie poziomów przez wykonywanie zadań)
 • Poziomy 20-22 (Zdobywanie poziomów przez wykonywanie zadań)
 • Poziomy 58-60 (Zdobywanie poziomów przez wykonywanie zadań)
 • Poziomy 01-20 (Zdobywanie poziomów przez grind)
 • Poziomy 54-60 (Zdobywanie poziomów przez grind)
 • Poziomy 22-28 (Zdobywanie poziomów przez wykonywanie zadań)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 41

Oceny
0,0
0
0
0
0
0TERAszybkie ‌levelowanieporadnik ‌do gry

autor: "Jakub Bugielski"

Wydawnictwo ‌© GRY-Online ‌S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane ‌rozpowszechnianie całości lub ‌fragmentu ‌niniejszej publikacji ‌w ‌jakiejkolwiek ‌postaci ‌jest zabronione ‌bez ‌pisemnego zezwolenia GRY-Online ‌S.A.

Prawa do ‌użytych ‌w tej publikacji tytułów, ‌nazw własnych, ‌zdjęć, znaków ‌towarowych i ‌handlowych, ‌itp. należą ‌do ich ‌prawowitych właścicieli.

Publikacja ‌przeznaczona jest ‌wyłącznie do użytku ‌prywatnego. Nie ‌może być ‌sprzedawana, odsprzedawana ‌lub ‌udostępniana publicznie osobom ‌trzecim bez pisemnej zgody ‌GRY-Online S.A.

Ilustracja ‌na okładce - ‌wykorzystana za zgodą © ‌Shutterstock Images LLC. ‌Wszelkie prawa zastrzeżone. ‌Zgoda ‌na wykorzystanie wizerunku podpisana ‌z ‌Shutterstock, Inc.

Poradnik w ‌wersji WWW ‌znajdziesz na ‌stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1432

[email protected]

Spis treści

TERA ‌- poradnik szybkiego ‌levelowania

Słownik ‌terminologii występującej w ‌TERA

Porady ogólne

Przedmioty przydatne podczas ‌gry

Zdobywanie poziomów przez wykonywanie ‌zadań

Wstęp i porady ‌ogólne

Poziomy 01-20

Poziomy 20-22

Poziomy ‌22-28

Poziomy 28-32

Poziomy 32-35

Poziomy 35-39

Poziomy ‌39-43

Poziomy 43-48

Poziomy 48-53

Poziomy ‌53-58

Poziomy ‌58-60

Zdobywanie ‌poziomów ‌przez ‌grind

Wstęp i porady ogólne

Poziomy ‌01-20

Poziomy 20-32

Poziomy ‌32-40

Poziomy 40-42

Poziomy 42-54

Poziomy ‌54-60

TERA - poradnik szybkiego ‌levelowania

Poradnik szybkiego ‌levelowania do gry TERAzawiera ‌wszelkie informacje, by ‌szybko i bezproblemowo ‌osiągnąć postacią maksymalny, 60-ty ‌poziom doświadczenia. Zawarte w ‌nim rady ‌skierowane są do graczy ‌preferujących grę solo, ‌lecz nie brakuje ‌tu także informacji ‌dotyczących gry w drużynie.

Zawartość ‌poradnika:

słownik wyjaśniający terminologię ‌występującą ‌w grze

szczegółowy opis poszczególnych ‌kroków w drodze ‌do 60-tego poziomu doświadczenia

dwie "drogi" zdobywania doświadczenia - pierwsza, nastawiona na wykonywanie zadań i druga, nastawiona na grind

porady i przedmioty pozwalające przyspieszyć eliminację przeciwników i zdobywanie doświadczenia (charmy, boosty, mikstury, zwoje)

Jakub Bugielski (www.gry-online.pl)

Słownik terminologii występującej w TERA

Terminologia występująca w grze TERA różni się trochę od typowej terminologii MMO, dlatego warto na wstępie wyjaśnić niektóre nazwy, które z pewnością spotkasz w grze, a których zrozumienie może ułatwić ci rozgrywkę. Mianowicie :

NPC - postacie, takie jak twoja, kontrolowane przez komputer, u których dostajesz zadania, handlujesz, itp.

Mob - to nic innego jak każdy napotkany przez ciebie w grze wróg, czy to bestia, nieumarły czy też wrogo nastawiony NPC.

BAM - skrót od Bad Ass Monster, który można po prostu wyjaśnić jako "mini boss". Są to potwory znacznie mocniejsze, większe i posiadające wielokrotnie więcej punktów życia niż zwykłe potwory - jednocześnie nagrodą za ich eksterminację jest zazwyczaj bardzo dużo punktów doświadczenia i często rzadki przedmiot.

Instance (bądź instancja) - wygenerowany obszar, do którego nie ma dostępu nikt spoza twojej drużyny (ty także nie możesz wejść do instancji innej drużyny), w którym walczy się z mobami (zwykle dużo silniejszymi niż na "normalnej" mapie).

Instance Matchmaking - system łączenia losowych graczy w drużyny; drużyny te są potem teleportowane do jednej z wybranych instancji; za ukończenie instancji z drużyną dobraną poprzez matchmaking otrzymasz dodatkową nagrodę.

Battleground - pola bitwy, w której ścierają się dwie, 20-sto osobowe drużyny. Dostęp do nich otrzymasz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu a za wykonanie ich (przegraną lub wygraną) czekają nagrody w postaci doświadczenia i losowych przedmiotów (tylko po wygranej).

Charm - są to specjalne "kartki" aktywowane w pobliżu ogniska, które zwiększają na pewien czas (od 15 do 30 minut) wybrane statystyki twojej postaci. Bardziej szczegółowy opis znajdziesz w dalszej części poradnika.

Combo - jest to proces łączenia poszczególnych umiejętności w kombinacje, co skutkuje tym, że są one aktywowane natychmiast, jedna po drugiej. Listę umiejętności, które wchodzą w reakcję z innymi znajdziesz wchodząc do karty umiejętności (K) a następnie do karty chained skills.

Stamina - wyrażona jest poprzez liczbę znajdującą się bezpośrednio pod paskiem twojego życia. Może przyjąć wartość od 0 do 120 (135 w niektórych warunkach). Od staminy uzależniona jest ilość twojego życia i many a także siła twoich ataków (jeśli spadnie do bardzo niskiego poziomu).

Porady ogólne

Poniżej garść porad, które przydadzą ci się niezależnie od tego, czy zechcesz przeprowadzić swoją postać przez wszystkie poziomy doświadczenia za pomocą questów, czy mozolnego grindu.

1. Staraj się, by poziom twojej staminy był zawsze powyżej 100% - najlepszym wyjściem jest utrzymywanie go na jak najwyższym poziomie, gdyż zwiększa się wtedy twoja pula życia i many. Nigdy nie walcz ze staminą poniżej 80-90%, gdyż wraz ze spadkiem poniżej tej wartości, zaczną spadać także zadawane przez ciebie obrażenia.

2. Na 30 i 40 poziomie doświadczenia wylosujesz z paczki (Supply Crate) przedmiot noszący nazwę Extensive Alkahest. Służy on do końcowego ulepszania przedmiotów i z uwagi na to, że w najbliższym czasie ci się nie przyda, powinieneś sprzedać go na aukcji. Cena jednego takiego przedmiotu spokojnie przebija 200 sztuk złota, a że dostajesz ich 55 to spokojnie powinno udać ci się zarobić grubo ponad 10,000 sztuk złota - powinno to rozwiązać twoje problemy ze złotem!

3. Co kilka poziomów sprawdzaj aukcję (Trade Brooker) w poszukiwaniu nowego, lepszego sprzętu. Nigdy nie dopuść do sytuacji, że podróżujesz i walczysz z potworami za pomocą przestarzałego, słabego ekwipunku - jest to szczególnie przydatne w trakcie grindowania mobów, gdyż przekłada się to bezpośrednio na to, jak szybko jesteś w stanie je zabijać.