Sztuka Komiks szczeciński - Ciesielski Wojciech - książka

Sztuka Komiks szczeciński książka papierowa

Ciesielski Wojciech

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

49,90 zł

Opis

Sztuka. Komiks szczeciński to autorski projekt prezentujący w formie krótkich noweli wybranych pięciu szczecińskich artystów oraz ważne historyczne inicjatywy z zakresu sztuki współczesnej, które miały miejsce na terenach dzisiejszego Województwa Zachodniopomorskiego. Jest to pierwsza w Polsce, tak obszerna próba zaprezentowania szerokiej publiczności tego typu zjawisk w popularnej formie.
Okres historyczny obejmuje zakres od 1945 roku po współczesność, Bohaterami poszczególnych segmentów są: Marian Tomaszewski pionier szczecińskiej plastyki, Ryszard Tokarczyk twórca awangardowy, współtwórca artystycznego szkolnictwa w mieście, Brunon Tode niepokorny duch i legenda szczecińskiego świata artystycznego, Danuta Dąbrowska artystka postkonceptualna, wykładowczyni na Akademii Sztuki, Jan Szewczyk artysta eksperymentujący jednocześnie z tradycyjnymi formami malarskimi i projektami społecznymi. Ponadto zaprezentowane zostały XIX Spotkanie Artystów, Naukowców i Teoretyków Sztuki w Osiekach 1981 oraz Spotkania Artystyczne w Karlinie z 1988.
Każda z noweli charakteryzuje się odrębnym stylem, zarówno wizualnym, jak i sposobem narracji, dopasowanym do charakteru twórczości bohatera. Autorem wszystkich segmentów jest Wojciech Ciesielski. Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dofinansowano z budżetu Miasta Szczecin.

Wojciech Ciesielski (1979), ukończył Muzealnictwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006 2018 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wykładał Historię sztuki, kultury i designu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie technologicznym oraz Psychofizjologię widzenia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor licznych artykułów z zakresu historii sztuki oraz szeroko pojętej krytyki artystycznej. Kurator licznych wystaw sztuki współczesnej. Autor komiksu Zosia. Pierwsze loty i blogów Komiks TV i Komiks Ciesielski.

Liczba stron: 96

Format (wymiary): 20.5x29.0cm

ISBN: 9788396329493

Oceny
0,0
0
0
0
0
0