Wydawca: Złote Myśli Kategoria: Specjalistyczne Język: polski

Subtelna kobieta we współczesnym świecie ebook

Ludmiła Bliss

1 (1)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 71 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Subtelna kobieta we współczesnym świecie - Ludmiła Bliss

Książka "Subtelna kobieta we współczesnym świecie" to miniencyklopedia współczesnej kobiety. Krótko, ale treściwie, zostały w niej wyłożone podstawowe zasady kobiecości. Podano je w unikatowej formie – jedności trzech aspektów: rozumu, duszy i ciała kobiety. ?ylko takie kompleksowe podejście pozwala na stworzenie pełnego obrazu Prawdziwej Kobiety, w którym czuje się ona harmonijnie, a więc szczęśliwie!

Ta książka jest dla Ciebie, jeżeli:

Wierzysz w to, że we współczesnych czasach trudno o prawdziwych mężczyzn i nie wiesz, gdzie szukać swojego księcia.

Chcesz, aby mąż znowu się w Tobie zakochał.

Bardzo chcesz być jedyną kobietą dla swojego mężczyzny.

Jesteś zmęczona byciem kobietą na zasadach "Wszystko sama", obarczoną rozwiązywaniem piętrzących się nowych problemów, i pragniesz męskiej troski i uwagi.

Jesteś przekonana, że nie można rozkochać w sobie mężczyzny, ale jesteś gotowa przekonać się, że jest inaczej i być szczęśliwą kobietą z mężczyzną swoich marzeń!

Czujesz, że jesteś zdolna do tego, aby być piękniejszą, ale nie wiesz, od czego zacząć.

Do dzieła! :)

Opinie o ebooku Subtelna kobieta we współczesnym świecie - Ludmiła Bliss

Fragment ebooka Subtelna kobieta we współczesnym świecie - Ludmiła Bliss

Chciałabym podziękować

 

Jelenie Kipurowej — za napisanie najbardziej „stylowego” rozdziału w tej książce.

Mężowi Michaiłowi — za podarowane natchnienie, za bezwarunkowe wsparcie i wiarę we mnie, za nieskończone rozmowy na temat kobiecości i męskości, i za bezcenne męskie rady.

Mamie, Marii Wasiljewnie — za cierpliwość i zrozumienie.

Wspaniałym dziewczynom i kobietom, które mi pomagały: Маrinie Żukowej (Rostów nad Donem), Irinie Кusiekejewej (Kirowograd), Аlmirze Sulejmanowej (USA), Galinie Jariemie (Lwów), Аlenie Rudakowej (Rostów nad Donem), Оldze Niekrasowej (Rostów nad Donem), Natalii Jaszmołkinej (Моskwa) — za krytykę i pochwałę, а także za nowe pomysły.

Wszystkim czytelniczkom jednorazowego mailingu — za dodawanie otuchy i entuzjazm, którym obdarzałyście mnie przez ten cały czas i nadal to robicie!

I osobiście tobie, czytelniczko, wyrażam swoją wdzięczność za zakup tej książki, która — czego jestem pewna — przyniesie ci wiele pożytku.

Jak należy korzystać z książki?

 

Wyobraź sobie, że bierzesz do ręki nie książkę z rozdziałami, a całe naręcze kwiatów. Ich świeży i przyjemny aromat spowija cię. Rozkoszujesz się żywością barw i delikatnością odcieni każdego listka. Popatrz uważnie: wszystkie kwiaty różnią się od siebie. Które podobają ci się najbardziej? Który kwiatek z każdego rozdziału chciałabyś wziąć jako pierwszy? Zrób to! Być może potrzebujesz tylko jednego kwiatka, kilku, a może ułożysz w ten sposób cały bukiet.

Co chcę przez to powiedzieć? To, że ta książka nie ma reguł. Możesz przeczytać jeden rozdział, kilka lub całą książkę w dowolnej kolejności. Każdy z nich jest samodzielny! Każdy obdarzony jest naturalną i wspaniałą kobiecą intuicją oraz wyczuciem, z których w swoim czasie skorzystałam. Co trzeba przeczytać w pierwszej kolejności? To, co wydaje ci się najciekawsze. Tylko w ten sposób możesz ułożyć niepowtarzalny bukiet kobiecości, łatwo i przyjemnie odkrywając w sobie nowe pokłady kobiecego uroku.

Ale co to znaczy — być kobiecą?

Wszystko jest proste! To znaczy:

Myśleć jak kobieta.

Zachowywać się jak kobieta.

Wyglądać jak kobieta.

Właśnie takie kompleksowe podejście pozwoli zbudować całościowy obraz kobiety, w którym czuje się ona harmonijnie, a więc szczęśliwie.

Kobiety najczęściej zwracają uwagę na ostatni punkt, a o dwóch pozostałych zapominają. Obecnie dosyć rzadko można spotkać kobietę, która stosuje się do wszystkich trzech. Takie kobiety nazywamy prawdziwymi i próbujemy odgadnąć, w czym tkwi sekret ich szczęścia.

Ano w tym, że ich „duchowa strona jest tak samo piękna jak twarz”. W tym objawia się kobieca mądrość. W tym, że w ciągu całego życia kobieta nie tyle po prostu tworzy swój wizerunek, co wciela się w taki obraz, który pozwala jej być bezkonkurencyjną, unikatową, a dzięki temu przyciągać jak magnes.

Obraz prawdziwej kobiety powstaje przede wszystkim w wyniku tego, o czym myślisz, co czujesz i jak się zachowujesz, a dopiero potem tego, jak wyglądasz. Ale wszystkie te trzy punkty razem wzięte są bardzo ważne! To jest esencja, w której ukryty jest twój potencjał, a każda kobieta ma ogromny.

Wyjaśnijmy zatem, jaki jest ten potencjał właśnie u ciebie.

Część 1. Świadomość Kobiety

 

Kobieta próbująca upodobnić się do mężczyzn jest tak samo szpetna, jak podobny do kobiety mężczyzna.

Lew Tołstoj

 

Poznanie swej wewnętrznej Kobiety

Wykonajmy niewielki i bardzo przyjemny test: usiądź, oddychaj głęboko i powoli się rozluźnij. Teraz zam­knij oczy i wyobraź sobie własną sylwetkę. Zrób to w spokojnym miejscu na łonie natury lub w przytulnym, ciepłym pokoju — tam, gdzie czujesz się dobrze i spokojnie i gdzie nikt i nic ci nie przeszkodzi.

А teraz będziemy swoją sylwetkę… „malować” na czerwony kolor. Ze wszystkich kolorów tęczy masz tylko czerwony! Musisz „nałożyć” go na siebie. Wyobraź sobie bardzo dokładnie, jak byś „ubrała się” w ten kolor.

Może to będą czerwone kwiaty we włosach lub ozdoby na rękach. Wszystko, na co pozwoli ci fantazja! Wyobraziłaś to sobie? Zapamiętaj swój wizerunek w najmniejszych szczegółach i powoli otwórz oczy.

Zobaczmy, jaki jest rezultat. W ilu procentach twoja sylwetka została zdominowana czerwonym kolorem symbolizującym twoją kobiecość? Optymalnym wariantem jest 70%. Jeśli jest mniej, to o tę różnicę właśnie brakuje ci potencjału kobiecości. Można mieć i więcej niż 70%, limitu nie ma.

Rzecz w tym, że w każdej z nas jest żeński i męski pierwiastek. Równowagę uzyskujesz wtedy, gdy twój kobiecy pierwiastek będzie wyraźnie dominował.

Właśnie do tego będziemy dążyć.

 

Co przeszkadza w okazywaniu kobiecości?

Siła mężczyzny i kobiety jest połączona, kiedy są razem. Kiedy są osobno — nie ma żadnej siły, oboje są słabi.

Według moich obserwacji, podstawowych przyczyn, które przeszkadzają w okazywaniu kobiecości, jest mało. Właściwie jest ich zaledwie trzy: pomylenie pojęć, obrażanie się na mężczyzn i nieumiejętność rozwiązywania konfliktów.

1. Pomylenie pojęć

Niezależność i samotność. Rozumiesz, o co mi chodzi? Poprzez niezależność i samowystarczalność wcale nie należy rozumieć wiecznego udowadniania mężczyznom, że możesz się obejść bez nich. Możesz. Ale po co? Ta cecha u kobiet szczególnie mnie zadziwia. Często widzę takie zachowanie u współczesnych przedstawicielek płci pięknej. Uważają one, że poproszenie o pomoc mężczyzny uwłacza ich godności. To ewidentny błąd! Jeśli on szanuje cię jako kobietę, proponując pomoc, to dumna odmowa i udowadnianie mężczyźnie, że nie należy cię wcale szanować, jest co najmniej dziwne, a być może po prostu głupie.

Siła i samotność. Jeszcze jedna pomyłka. Często słyszę, że samotna kobieta — to silna kobieta. Według mnie to głupia kobieta. Proszę mi wybaczyć, że tak wprost to nazywam, wcale nie chcę nikogo obrazić — pragnę, żeby czytelniczki zbuntowały się i zastanowiły. Po prostu sposób wychowywania współczesnych dziewczynek taki jak „powinnaś radzić sobie sama” często doprowadza właśnie do samotności lub nie najlepszych relacji, na skutek zupełnego niezrozumienia, po co w ogóle mężczyzna jest potrzebny! Przecież kobieta mówiąca, że jest w stanie zrobić wszystko sama, przestaje czuć się kobietą.

W tym miejscu chcę podać taki przykład: każdy mężczyzna, organizując swój biznes, rozumie, że w pojedynkę mu się to nie uda. I uważa za normalne, by poprosić o pomoc przyjaciół, posłużyć się kontaktami itp. Takie zachowanie postrzegane jest jako objaw mocy i rozumu. Dlaczego więc kobiety nagle stwierdziły, że szczęście można zbudować w pojedynkę?! To szczęście tak się skończy, jak i biznes w pojedynkę: ciągłe koszty i nadszarpnięte nerwy. Jeśli chodzi o siłę, zwróć uwagę na cytat z początku rozdziału. Dokładniej już powiedzieć nie można.

Troska i samopoświęcenie. Troska tylko wtedy nią jest, kiedy kobieta bezinteresownie, ku swemu zadowoleniu, troszczy się o mężczyznę, i to pod warunkiem że te czynności nie ujmują jej praw, nie poświęca się kosztem swojego czasu, odpoczynku itd. W innym wypadku jest to poświęcenie. A ono nikomu nie jest potrzebne.

Zbyt dosłowne rozumienie idei emancypacji i doprowadzanie ich do absurdu. Równouprawnienie płci oznacza tylko równość praw, a nie to, że musisz skorzystać z prawa ciągnięcia podkładów kolejowych lub toreb ze sklepu. Przypomnij sobie, ile razy robiłaś to w ostatnim czasie?

Łagodność i słabość. Łagodność to umiejętność rozwiązywania konfliktów po kobiecemu, co jest dla nas znacznie bardziej naturalne i daje lepsze efekty. O tym więcej powiem niżej, w punkcie nr 3.

2. Obrażanie się na mężczyzn