Spitfire Legendarny myśliwiec II wojny światowej - Robert Jackson - książka

Spitfire Legendarny myśliwiec II wojny światowej książka papierowa

Robert Jackson

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Symbol oporu i zwycięstwa w bitwie o Anglię.
Znany ze swej szybkości, zwrotności i elegancji. Pierwszy myśliwiec o tak uniwersalnym zastosowaniu: jako samolot przechwytujący, rozpoznawczy czy taktyczna maszyna myśliwsko-bombowa nieraz potwierdzał swoją klasę. Zbudowano ich ponad 23 tysiące i niemal wszystkie z 24 kolejnych, udoskonalonych modeli weszły do produkcji. Eliptyczne skrzydła, silniki rolls-royce’a i niezwykła jak na lata 30. zwrotność tych samolotów zdecydowały o sile RAF-u i losach II wojny światowej, a ich konstruktor Reginald Mitchell po raz kolejny potwierdził sławę lotniczego geniusza.

Książka opisuje historię legendarnego myśliwca od jego dalekich poprzedników, wyścigówek biorących udział w 1912 r. w Pucharze Schneidera (Sea Lion), po ostatnie modele wyprodukowane w latach 40. XX w. (Spitfire Mk 21, 22 i 24).
Relacje wybitnych pilotów, archiwalne zdjęcia, rozrysy i kolorowe fotografie jego konstrukcji czy niemal 120 unikatowych memorabiliów składają się na niezwykłą opowieść o maszynach, przed którymi drżało Luftwaffe.

W specjalnym dodatku przedstawiono najważniejsze polskie wątki w dziejach Spitfire’a.

Liczba stron: 168

Tłumacz: Magdalena Barbara Nowak – www.translationstreet.pl

Format (wymiary): 27.3x29.1

ISBN: 9788377051030

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0