Śmierć królów - Michael Evans - książka

Śmierć królów książka papierowa

Michael Evans

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

54,99 zł

Opis

Zgon monarchy stanowił dramatyczny moment o zasadniczych konsekwencjach dla państwa. Śmierć króla Harolda pod Hastings czy Ryszarda III pod Bosworth oznaczała koniec dynastii. Edward II, Ryszard II i Edward V zostali zamordowani, ale fortuna szybko się odwróciła od ich zabójców.

Śmierć królów to opowieść o średniowiecznych władcach Anglii i o tym, jak umierali: gwałtownie, przypadkowo, czasem z przyczyn naturalnych. Dowiadujemy się, jak świadkowie epoki i późniejsi pisarze, a wśród nich Szekspir, postrzegali monarchów i jak interpretowali ich – niejednokrotnie tragiczny – koniec.

Autor prezentuje wiele nieznanych szczegółów, symboli i znaczeń, którymi przesycona była duchowość angielskiego średniowiecza, dając dzisiejszemu czytelnikowi możliwość spojrzenia w odległą przeszłość i zrozumienia prawdy o niezmienności ludzkiej natury.

Michael Evans mieszka w Oksfordzie. Wykładał historię średniowiecza w Christ Church College w Canterbury. Obecnie jest pracownikiem naukowym uniwersytetu w Reading.

Liczba stron: 316

Tłumacz: Magdalena Loska

Format (wymiary): 14.8x20.5cm

ISBN: 9788366625914

Wydanie: 2

Oceny
0,0
0
0
0
0
0