Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 148 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Siła emocji, potęga umysłu -

Myślę, więc jestem - powtarzamy za Kartezjuszem. A może „czuję, więc jestem”? „Focus” lubi zaglądać do serc i umysłów ludzi w poszukiwaniu tego, co rządzi naszym zachowaniem. Dlaczego się zakochujemy? Skąd się bierze agresja? Czy rzeczywiście pieniądze szczęścia nie dają? Wszyscy jesteśmy genetycznie zaprogramowani do tego, by umieć odgadywać, co myślą i czują inni ludzie. Naukowcy znaleźli nawet część mózgu, która za tę umiejętność odpowiada.

Opinie o ebooku Siła emocji, potęga umysłu -

Cytaty z ebooka Siła emocji, potęga umysłu -

Stąd popularność takich portali jak Facebook czy Twitter, które opierają się na autopromocji. Jak na targowisku próżności pokazujemy się z  najładniejszej strony, możemy oceniać, ale i  jesteśmy oceniani”
„W  życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o  tym (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o  tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w  danej chwili”.
Za japońskim spokojem może się też kryć religia. Buddyzm zen, wyznawany niegdyś przez samurajów, uczy, by koncentrować się na tym, co jest tu i  teraz, a  śmierć to tylko kolejny etap egzystencji. „Japończycy
Słynna japońska powściągliwość w  okazywaniu uczuć i  emocji, podobnie jak punktualność, obowiązkowość czy perfekcyjna organizacja, w  dużej mierze wynika z  obawy przed kompromitacją. „Japończyk za wszelką cenę stara się unikać powiedzenia, że czegoś nie wie, nie potrafi, nie może. Poczucie wstydu maskuje grzecznością i  uśmiechem – miłym, lecz wyuczonym i  sztucznym”
Japończyk w  zasadzie nigdy nie odmawia, bo stanowiłoby to ujmę na jego honorze. Kiedy potakuje, potwierdza jedynie przyjęcie do wiadomości słów rozmówcy. Jeżeli uzna sprawę za wykonalną, poprosi o  więcej szczegółów”.
1. Gimnastykuj się trzy razy w  tygodniu przez pół godziny. 2. Każdego dnia podziękuj za pięć wydarzeń, za które jesteś wdzięczny. 3. Porozmawiaj z  bliską osobą raz w  tygodniu przez godzinę bez przerwy. 4. Posadź roślinę i  dbaj o  nią. 5. Skróć o  połowę czas spędzany przed telewizorem. 6. Uśmiechnij się przynajmniej raz dziennie do nieznajomego. 7. Odnów kontakt z  osobą, która jest ci bliska. 8. Pośmiej się od serca przynajmniej raz dziennie. 9. Przyznaj sobie nagrodę i  ciesz się nią. 10. Codziennie zrób coś dla kogoś innego.